Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak ili tarihimizde önemli Nuh tufanının gerçekleştiği ve Mezopotamya uygarlıklarının tarihi kalıntıları ve zengin kültürünü barındıran, gelenek ve görenekleriyle görülmesi gereken bir yerdir. Şırnak iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı 26 Temmuz 2013 tarihinden itibaren sivil kategoride iç hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı (NKT) kodu ile Şırnak - Cizre ilçesinde yer almaktadır. Şırnak il merkezine 59 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Havalimanının en yakın ilçelere uzaklığı; Cizre’den 13 km ve Silopi’den 55 km mesafede bulunuyor.
Şırnak Havalimanı ulaşım hizmeti, minibüsler, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Şırnak’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Şırnak merkezden ya da Şırnak Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

ŞIRNAK ŞERAFETTİN ELÇİ HAVALİMANI
Adres: Cizre-İdil Yol Arası, Düzova Köyü Yanı, Cizre / ŞIRNAK
Telefon Numarası: 0486 636 77 00 - 01 – 02

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Minibüs Servisleri

Şırnak Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havaalanına minibüsler ile karşılıklı seferler düzenlenerek yolculuk 1,5 saat sürmektedir.
Cizre-Şırnak Havalimanı arası minibüsler 12 TL'ye yolcu taşımaktadır.
Şırnak'tan bir aktarma ile Şırnak Havalimanı’na minibüs ile 24 TL'ye ulaşım sağlanmaktadır. Bu yolculuk en az 1,5 saat sürüyor.
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan hareket eden Servisler, 13 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 35 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Taksi

Şırnak Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar terminal yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine 59 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir.
Şırnak Havalimanı Taksi Ücretleri:
Şırnak Havalimanı - Şehir Merkezi arası taksi ücreti 90 TL
Şırnak Havalimanı - Cizre arası taksi ücreti 35 TL
Şırnak Havalimanı – Silopi arası taksi ücreti 80 TL
Şırnak Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Şırnak Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0486 636 77 00

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama / Rent A Car

Şırnak Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Şırnak Havaalanı içerisinde yer alan Cizre Rent A Car firmasından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
Cizre Rent A Car - Telefon Numarası: 0541 243 93 93

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Otopark

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda içerisinde yer alan otopark 20 araç kapasitelidir. Şırnak Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 14 TL’dir.

Şırnak Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0486 636 77 00

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Transfer

Şırnak Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Şırnak Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Şırnak Otogarı Otobüs Firmaları

Şırnak Otogarı - Şırnak Airport arası 60 dakika süre bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Şırnak Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Şırnak Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Şırnak Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Şırnak Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.