Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı 26 Temmuz 2013 tarihinden bu yana sivil kategoride iç hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Şehir merkezine 59km mesafede konumlanmış olan Şırnak Havalimanına ulaşım seçenekleri arasında servis minibüsleri, taksi ve havalimanı transfer araçları olup, sayfamızda Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı ulaşım bilgileri detaylı olarak yer almaktadır.

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı (NKT) kodu ile Şırnak ilinin Cizre ilçesinde yer almaktadır. Şırnak il merkezine 59 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Havalimanının en yakın ilçelere uzaklığı; Cizre’ye 13 km ve Silopi’ye ise 55 km mesafede bulunuyor. Özel aracınızla Şırnak şehir merkezinden yola çıktığınızda D400 ve Mardin Şırnak Yolu/D380 üzerinden Çatalköy Cizre istikametinde ilerleyerek havalimanı tabelalarını takip edip ortalama 60dk içinde varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Şırnak Havalimanı ulaşım hizmeti, minibüsler, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Şırnak’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Şırnak merkezden ya da Şırnak Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

ŞIRNAK ŞERAFETTİN ELÇİ HAVALİMANI
Adres: Cizre-İdil Yol Arası, Düzova Köyü Yanı, Cizre / ŞIRNAK
Telefon Numarası: 0486 636 77 00 / 0486 636 77 01 / 0486 636 77 02

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Şırnak Havalimanı Minibüs Servis Saatleri

Şırnak Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden havaalanına Barışlar Turizm şirketine ait minibüsler ile karşılıklı seferler düzenlenerek yolculuk 1,5 saat sürmektedir.

Havalimanı İç hatlar için gelen yolcu salonununun hemen karşı tarafında toplu taşıma durağından binebilirsiniz.

 
Şırnak Havalimanı Minibüs Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
60 DK Şırnak Havalimanı - Şırnak Şehir Merkezi
-
70 TL
20 DK Cizre - Şırnak Havalimanı
-
30 TL
40 DK Silopi - Şırnak Havalimanı
-
70 TL
 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Taksi

Şırnak Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar terminal yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine 59 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir.

Şırnak Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Şırnak Havalimanı - Şehir Merkezi 550-600 TL
Şırnak Havalimanı - Cizre 400-450 TL
Şırnak Havalimanı – Silopi 800-850 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Şırnak Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Şırnak Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0486 636 77 00

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama / Rent A Car

Şırnak Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu ve hızlı bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Şırnak Havalimanı içerisinde yer alan Cizre Rent A Car firmasından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Otopark Ücretleri

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nda içerisinde yer alan otopark 20 araç kapasitelidir. Şırnak Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12,00 TL’dir.

Şırnak Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı otopark abonman ücreti ise 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Şırnak Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0486 636 77 00

 

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Transfer

Şırnak Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Şırnak Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

 

Şırnak Otogarı Otobüs Firmaları

Şırnak Otogarı - Şırnak Airport arası 60 dakika süre bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Şırnak Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Şırnak Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Şırnak Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Şırnak Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.