Kilis Otobüs Firmaları, Kilis Otobüs Bileti

Kilis Otobüs Bileti Fiyatları

çayırağası vip

Çayırağası Vip
444 00 27

Çayırağası Vip Kilis Telefon Numarası:
Kilis Otogarı Tel: 0348 813 85 64
Çayırağası Vip Kilis Otobüs Bileti Al >

Çayırağası Vip Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kilis > Gaziantep (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Çayırağası Vip Kilis Otobüs Firması sayfasındadır.)


güney lüks adana

 

 

GÜNEY LÜKS ADANA SEYAHAT


Güney Lüks Adana Seyahat Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 0 507 869 64 35


Güney Lüks Adana Seyahat Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kilis >
DÜZCE, Gebze, İSTANBUL, İSTANBUL (Anadolu), İZMİT, Şereflikoçhisar


ısparta petrol turizm

 

 

ISPARTA PETROL TURİZM


Isparta Petrol Turizm Kilis Telefon Numarası:

Isparta Petrol Turizm Kilis Otogarı Tel: 0348 813 49 61

Isparta Petrol Kilis Otobüs Bileti Al >>

 

Isparta Petrol Turizm Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Kilis > Isparta (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Isparta Petrol Turizm Alanya Otobüs Bileti sayfasındadır.)


LÜKS SEV TUR

 

Lüks Sev Tur Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 0348 814 20 93

 

Lüks Sev Tur Kilis otobüs bileti alabileceğinizgüzergahları;
Kilis >
Niğde, Mersin

Sponsorlu Bağlantılar

malatya zafer turizm


Malatya Zafer Turizm
444 22 44

Malatya Zafer Turizm Kilis Telefon Numarası:
Kilis Otogarı Telefon: 0348 813 49 61
Malatya Zafer Turizm Kilis Otobüs Bileti Al >

Malatya Zafer Turizm Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kilis > Malatya (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Malatya Zafer Turizm Kilis Otobüs Firması sayfasındadır.)


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55


Metro Turizm Kilis Telefon Numaraları:
Metro Turizm Kilis Tel: 0 348 814 45 45

 

Metro Turizm Kilis Otobüs Bileti Al >


özlem batman
Özlem Batman
0488 214 47 47

Özlem Batman Kilis Telefon Numarası:
Kilis Otogarı Tel: 0348 -
Özlem Batman Kilis Otobüs Bileti Al >

Özlem Batman Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kilis > Batman (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Özlem Batman Kilis Otobüs Firması sayfasındadır.)


turay seyahat

Turay Seyahat

Turay Seyahat Kilis Telefon Numarası:
Kilis Otogarı Tel: 0533 680 71 17
Turay Seyahat Kilis Otobüs Bileti Al >

Turay Seyahat Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kilis > Trabzon (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Turay Seyahat Kilis Otobüs Firması sayfasındadır.)


yeşil muş ovası

 

 

YEŞİL MUŞ OVASI TURİZM

 

Yeşil Muş Ovası Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 444 0 049

 

Yeşil Muş Ovası Turizm Kilis otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kilis >
Muş

 
İstanbul > Kilis Otobüs Firmaları
Ankara > Kilis Otobüs Firmaları
Kilis Otogarı Haritası
Kilis Otobüs Firmaları

Kilis

Kilis Hakkında Bilgiler

Kilis geçmişte Gaziantep ilinin bir ilçesi iken 1995 yılında il olmuştur. Kilis Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin birleşme noktasında bulunur ve her iki bölgede yer alır. Topraklarının bir kısmı Akdeniz Bölgesi’nin Adana Bölümü’nde bir kısmı ise Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat Bölümünde yer alır. Şehir engebeli bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlin batısında, doğusunda ve kuzeyinde Gaziantep İli, güneyinde ise Suriye sınırı yer alır. Kilis ve çevresinde yapılmış tarih araştırmalarına göre bölgede ilk yerleşimin izleri Hitit Medeniyetine aittir. Sonraki dönemlerde ise Asurlular, Medler, Persler, Makedonya Devleti, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğunun hakimiyeti altında kalmıştır. Kilis Milli Mücadele döneminde Gaziantep'le birlikte büyük kahramanlıklar göstermiştir. Kilis’in ekonomik faaliyetleri hayvancılık ve ticarete dayanmaktadır. Ayrıca zeytincilik ve bağcılıkta yapılmaktadır. Kilis’te bulunan Öncüpınar Gümrük Kapısından yapılan sınır ticareti ilin ekonomisinin önemli ayağıdır. Tarımda zeytin, üzüm, antep fıstığı ve buğday üretimi ön plandadır.

Kilis Ulaşım

Ordu'nun Ünye ilçesinden başlayan, Gaziantep ve Kilis'ten geçip Suriye sınırındaki Öncüpınar sınır kapısında sona eren D850 Karayolu ilin ana ulaşımını sağlar. Hatay'ın Hassa ilçesinden başlayıp, Kilis'te sona eren D410 Karayolu da ilin Hatay, Adana yönüne ulaşımını sağlar. Kilis'e Gaziantep 56 km, Adana 260 km, Hatay 147 km, Şanlıurfa 200 km uzaklıktadır. Kilis-Ankara arası 767 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 8 saat 15 dakika sürmektedir. Kilis-İstanbul arası ise 1225 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 13 saat 6 dakika sürmektedir. Kilis iline seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve Kilis Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Kilise en yakın havalimanı 40 km uzaklıkta olan Gaziantep Havaalanıdır. Havaalanı yurtiçi ve yurtdışı uçak seferleri ile yolcularına hizmet vermektedir.

Kilis Otogar

Kilis şehirlerarası otobüs terminali Merkez ilçesindeki konumunda faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin birçok şehrine otobüs seferleri bulunan Kilis şehirlerarası otobüs terminali her gün çok sayıda yolcusuna hizmet vermektedir. Kilis Şehirlerarası Otobüs Terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Kilis otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Kilis otobüs bileti fiyatları, Kilis şehirlerarası otobüs terminali ulaşım haritası, Kilis Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Kilis Otobüs Firmaları

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Kilis’e karayolu ile ulaşım oldukça rahat yapılabilmektedir. Kilis'de hizmet veren Kilis merkezli otobüs şirketleri Kilis Özgür Koop ve bunun haricinde diğer otobüs şirketleri de Kilis Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yolcularına hizmet vermektedir. Kilis ilinin ilçeleri; Kilis (İl Merkezi), Elbeyli, Musabeyli ve Polateli'nin otobüs şirketi iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Kilis otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Kilis Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Kilis Üniversite

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 2007 yılından bu yana eğitim hizmeti veren bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kampüsü il merkezinde kurulmuştur. Fakülteler, Fen Edebiyat Fakültesi, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Ziraat Fakültesi’dir. Enstitüler, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü olup yüksekokulları ise; sağlık meslek yüksekokullarıdır. Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nin Kilis merkezde okulları bulunmaktadır. Kilis 7 Aralık Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Kilis otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Kilis’e seyahat edebilirsiniz.

Kilis’e Neden Gitmelisiniz?

Suriye sınırında stratejik konumda olan Kilis ili, tarih boyunca birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Önemli kültürel miraslara sahip olan şehrin gezilip görülmesi gereken yerleri oldukça fazladır. Kilis'de gezilip görülmesi gereken yerler, Hititlerden günümüze kadar ulaşmış olan Ravanda Kalesi, Hellenistik Döneme ait izler taşıyan Oylum Höyük, MS.6.yy’da kurulmuş olan ve Hıristiyan dönem eserleri arasında öne çıkan Aidesim Mozaikli Bazilikası, Kasteller ve Çeşmeler, Eski Hamam, Hoca Hamamı, Paşa Hamamı, Hasan Bey Hamamı (Çukur Hamamı), Tuğlu Hamamı (Yeni Paşa Hamamı, Daltaban Paşa Hamamı), Kilis Konakları, 1925’de inşa edilmiş olan ve karakteristik mimari süslemeleri ile dikkat çeken Neşet Efendi Konağı, Söğütlüdere Mesire Alanı, Polateli ilçe sınırlarında bulunan ve I.Derece Arkeolojik Sit Alanı kapsamında koruma altında bulunan Polatbey Höyüğü, Kurukastel Ören Yeri, Ağcakent Ören Yeri, Ulu Cami, Alacalı Cami, Akcurun Camisi ve Ali Çavuş Camisi, Tekye Mevlevihaesi, Şeyh Mansur Türbesi, Şeyh Muhammed Bedevi Türbesi, Şem'un Nebi Türbesi (Küt Küt Dede Türbesi)dir. . Kilis şehrinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Kilis Online Otobüs Bileti almaktır.
Kilis ziyaretinizde deneyimleyebileceğiniz yöresel mutfağına gelince, Kilis’de hayvancılık yoğun olduğu için et yemekleri ağırlıktadır. Ayrıca yemeklerde bulgur da çokça kullanılmaktadır. Kilis Tava en meşhur yemeği olup, Ekşili Malhıta, Lebeniye, Sucuk Hapısası, Kilis Kebabı, Anasonlu Kahke, Gerebiç, Züngül, Oruk, Şıhılmahşi, Teşrübe, Tava Katmeri, Peynirli İrmik Tatlısı, Burma gibi lezzetleri sunulmaktadır. Zeytinyağlı yemeklerinde yörede yetişen organik zeytinlerden üretilen saf zeytinyağı kullanılmaktadır. Ayrıca Kilis’ten pekmez ve zeytinyağı satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Kilis Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.