Kilis Otobüs Firmaları, Kilis Otobüs Bileti

Kilis Otobüs Bileti Fiyatları

Neredennereye.com

otobüs bileti

çayırağası vip

 

 

ÇAYIRAĞASI TURİZM
 

Çayırağası Turizm Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 444 00 27


Çayırağası Turizm' in Kilis' ten otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Kilis >
ADANA, AFYON, Akbez, Aktepe, Alanya, ANKARA, ANTALYA, BOLU, Bozüyük, BURSA, Gebze, İnegöl, İskenderun, İSTANBUL, İSTANBUL (Anadolu), İZMİR, İZMİT, Kemer, Kırıkhan, KONYA, KÜTAHYA, Manavgat, MERSİN, OSMANİYE, SAKARYA, Salihli, Serik, Topbogazı, Turgutlu, UŞAK


güney lüks adana

 

 

GÜNEY LÜKS ADANA SEYAHAT


Güney Lüks Adana Seyahat Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 0 507 869 64 35


Güney Lüks Adana Seyahat' in Kilis' ten otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Kilis >
DÜZCE, Gebze, İSTANBUL, İSTANBUL (Anadolu), İZMİT, Şereflikoçhisar


ısparta petrol turizm

 

 

 

ISPARTA PETROL TURİZM


Isparta Petrol Turizm Kilis Telefon Numarası:

Isparta Petrol Turizm Kilis Otogarı Tel: 0348 813 49 61

Isparta Petrol Kilis Online Otobüs Bileti Al >>

 

Isparta Petrol Turizm'in Kilis'den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Kilis > Isparta, Konya, (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Isparta Petrol Turizm Alanya Otobüs Bileti sayfasındadır.)


LÜKS SEV TUR

 

Lüks Sev Tur Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 0348 814 20 93

 

Lüks Sev Tur' un Kilis' ten otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Kilis >
Niğde, Mersin


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55


Metro Turizm Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 0 348 814 45 45

 

Metro Turizm Kilis Online Bilet >


 

 

YEŞİL MUŞ OVASI TURİZM

 

Yeşil Muş Ovası Kilis Telefon Numaraları:
Kilis: 444 0 049

 

Yeşil Muş Ovası Turizm' in Kilis' ten otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Kilis >
Muş


İstanbul > Kilis Otobüs Firmaları
Ankara > Kilis Otobüs Firmaları
Kilis Otogarı Haritası
Kilis Otobüs Firmaları

KİLİS İLİ

Kilis geçmişte Gaziantep ilinin bir ilçesi iken 1995 yılında il olmuştur. Kilis Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin birleşme noktasında bulunur ve her iki bölgede yer alır. Topraklarının bir kısmı Akdeniz Bölgesinin Adana Bölümünde bir kısmı ise Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Orta Fırat Bölümünde yer alır. İlin batısında, doğusunda ve kuzeyinde Gaziantep İli, güneyinde ise Suriye sınırı yer alır. Kilis Milli Mücedele döneminde Gaziantep'le birlikte büyük kahramanlıklar göstermiştir. Kilis’te bulunan Öncüpınar Gümrük Kapısından yapılan sınır ticareti ilin ekonomisinin önemli ayağıdır. Tarımda zeytin, üzüm, antep fıstığı ve buğday üretimi ön plandadır. İlin ekonomisinde hayvancılıkda önemli yer tutmaktadır.

Kilis Otobüs Firmaları;

Kilis'de hizmet veren Kilis merkezli otobüs firmaları Kilis Özgür Koop ve diğer otobüs firmaları Kilis Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. Kilis ilinin ilçeleri; Kilis (İl Merkezi), Elbeyli, Musabeyli ve Polateli'nin otobüs firmaları bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Kilis otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Kilis otobüs bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Kilis Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Kilis otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Kilis otobüs bileti fiyatları, Kilis Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Kilis otobüs sefer saatleri, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Kilis Ulaşım;

Ordu'nun Ünye ilçesinden başlayan, Gaziantep ve Kilis'den geçip Suriye sınırındaki Öncüpınar sınır kapısında sona eren D850 Karayolu ilin ana ulaşımını sağlar. Hatay'ın Hassa ilçesinden başlayıp, Kilis'te sona eren D410 Karayoluda ilin Hatay, Adana yönüne ulaşımını sağlar. Kilis'e Gaziantep 56 km, Adana 260 km, Hatay 147 km, Şanlıurfa 200 km uzaklıktadır. Kilis-Ankara arası 767 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 8 saat 15 dakika sürmektedir. Kilis-İstanbul arası ise 1225 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 13 saat 6 dakika sürmektedir.

Kilise en yakın havalimanı 47 km uzaklıkta olan Gaziantep Havaalanıdır.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi;

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Mehmet Sanlı Mah. Doğan Güreş Paşa Bul. No:134 79000 Merkez/Kilis adresinde eğitim vermektedir. Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nin Kilis  merkezde okulları bulunmaktadır. Kilis 7 Aralık Üniversitesi için Kilis  ve İlçelerine yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Kilis  otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Kilis Gezilecek Yerler;

Kilis'de gezilip görülmesi gereken yerler, Ravanda Kalesi, Kasteller ve Çeşmeler, Eski Hamam, Hoca Hamamı, Paşa Hamamı, Hasan Bey Hamamı (Çukur Hamamı), Tuğlu Hamamı (Yeni Paşa Hamamı, Daltaban Paşa Hamamı), Kilis Konakları, Kurukastel Ören Yeri, Ağcakent Ören Yeri, Ulu Cami, Alacalı Cami, Akcurun Camisi ve Ali Çavuş Camisi, Tekye Mevlevihaesi, Şeyh Mansur Türbesi, Şeyh Muhammed Bedevi Türbesi, Şem'un Nebi Türbesi (Küt Küt Dede Türbesi), Mozaikli Bazilika, Oylum Höyük'dür.

Kilis Yapmadan Dönme;

Kilis iline tatil, gezi, seyahat, iş, çalışma, eğitim, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, düğün, dernek gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız otobüs yolculuklarında Kilis ve ilçelerinde yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;