Midyat Otobüs Firmaları

Midyat Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Mardin Dilmenler
Marses Turizm
Mar-Tur Turizm
Midyat Seyyidoğlu
Öz Marsoy Turizm
Yeni Midyat Seyahat

midyat seyyidoğlu

 

 

MİDYAT SEYYİDOĞLU

0482 462 60 55

 

Midyat Seyyidoğlu Midyat Telefon Numaraları:

Midyat Merkez: 0482 462 55 65
Midyat Otogar: 0482 464 05 17
Mardin Midyat Şube: 0482 464 21 66
Midyat VİP: 0544 847 09 06

 

Midyat Seyyidoğlu Mardin Şubeleri >

 

Midyat Seyyidoğlu Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat >
Adana, Afyon, Alanya, Ankara, Antalya, Aydın, Bodrum, Bursa, Denizli, Didim, Dörtyol, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kuşadası, Manavgat, Mersin, Nazilli, Salihli, Selçuklu, Serik, Söke, Viranşehir


seyran güneydoğu seyahat


Seyran Güneydoğu Seyahat

Seyran Güneydoğu Seyahat Midyat Telefon Numarası:
Midyat Otogarı Telefon: 0549 672 22 47
Seyran Güneydoğu Seyahat Midyat Otobüs Bileti Al >

Seyran Güneydoğu Seyahat Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat > İstanbul (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Seyran Güneydoğu Seyahat Midyat Otobüs Firması sayfasındadır.)


yeni midyat seyahat

 

 

 

YENİ MİDYAT SEYAHAT

 

Yeni Midyat Seyahat Midyat Telefon Numaraları:

Midyat Otogar: 0542 331 33 69
Midyat Yazıhane: 0543 239 72 72

 

Yeni Midyat Seyahat Mardin Şubeleri >

 

Yeni Midyat Seyahat Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat >
Estel Otogarı, Ömerli, Kabala, Mardin, Kızıltepe, Viranşehir, Osmaniye, İskenderun, Adana, Mersin, Tarsus, Ankara, Bolu, Düzce, Adapazarı, İzmit, İstanbul, İzmir

Sponsorlu Bağlantılar

Midyat Otobüs Firmaları
Kızıltepe Otobüs Firmaları
Nusaybin Otobüs Firmaları

star mardin

 

 

STAR MARDİN SEYAHAT
444 99 47


Star Mardin Seyahat Midyat Telefon Numaraları:
Midyat: 0 535 104 98 47

Star Mardin Seyahat Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat >
ADANA, AFYON, AKSARAY, Alanya, Anamur, ANKARA, ANTALYA, BOLU, BURSA, Ceyhan, DİYARBAKIR, DÜZCE, Düziçi, Erdemli, Ereğli, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, Gazipaşa, Gebze, İnegöl, İSTANBUL, İZMİR, İZMİT, KAHRAMANMARAŞ, KONYA, Korkuteli, Kömürler, Manavgat,MERSİN, Nizip, OSMANİYE, Polatlı, Pozantı, SAKARYA, Salihli, Serik, Silifke, Sivrihisar, Suruç, ŞANLIURFA, Şereflikoçhisar, Tarsus, Taşucu, Turgutlu, Ulukışla, UŞAK, Viranşehir


mersin villa

 

 

MERSİN VİLLA SEYAHAT

444 50 33

 

Mersin Villa Seyahat Midyat Telefon Numaraları:
Midyat: 0482 464 36 40

 

Mersin Villa Seyahat Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat >
Gaziantep, Adana, Mersin, Düzce, Adapazarı, İzmit, İstanbul


özlem cizre nuh

Özlem Cizre Nuh
0850 888 47 73

Özlem Cizre Nuh Midyat Telefon Numarası:
Özlem Cizre Nuh Midyat Otogarı Tel: 0541 345 66 51
Özlem Cizre Nuh Midyat Otobüs Bileti Al >>

Özlem Cizre Nuh Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat > Şırnak (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Özlem Cizre Nuh Midyat Otobüs Firması sayfasındadır.)


özlem mardin vif


Özlem Mardin Vif

Özlem Mardin Vif Midyat Telefon Numarası:
Midyat Otogarı Tel: 0850 888 47 47
Özlem Mardin Vif Midyat Otobüs Bileti Al >

Özlem Mardin Vif Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat > Mardin (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Özlem Mardin Vif Midyat Otobüs Firması sayfasındadır.)


van gölü turizm

 

 

VANGÖLÜ TURİZM

0 850 650 65 65


Vangölü Turizm Midyat Telefon Numaraları:

Midyat: 0 530 403 69 27


Vangölü Turizm Midyat otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Midyat >
BATMAN, Baykan, BİTLİS, Gercüş, Gevaş, Hasankeyf, Kozluk, Midyat, Tatvan, VAN, Ziyaret


 
İstanbul > Mardin Otobüs Firmaları
Ankara > Mardin Otobüs Firmaları
Midyat Otogarı Haritası
mardin midyat

Midyat

Midyat Hakkında Bilgiler

Anadolu’nun güneydoğusundaki en eski yerleşim birimlerinden olan Mardin'in ilçesi olan Midyat`ın doğusunda Dargeçit İlçesi, batısında Ömerli İlçesi, kuzeybatısında Savur İlçesi, kuzeyinde Batman İlinin Gercüş İlçesi, güneyinde Nusaybin İlçesi ve güney doğusunda Şırnak İlinin İdil İlçesi yer alır. Midyat’ın tespit edilebilen tarihi M.Ö 13. Yüzyıla kadar uzanır. Midyat İlçesi aynı zamanda dünyanın en eski yerleşim bölgesi olan Yukarı Mezopotamya bölgesinde yer aldığı için tarih boyunca Sümerler, Asurlular, Urartular, Makedonyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular, Süryaniler ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın izlerine sahiptir. Midyat ekonomisinin kaynağını daha çok çiftçilik, hayvancılık, turizm ve el sanatları oluşturur. Midyat'ta geleneksel el sanatları arasında en meşhuru gümüş işlemeciliği “Telkari” olup ilaveten taş işlemeciliği ve halı dokumacılığı da yaygın olarak yapılmaktadır. İlin Suriye’ye açılan Habur Sınır Kapısı ve Nusaybin Sınır Kapısına yakınlığı nedeniyle ilçede nakliyecilik sektörü de gelişmiştir. Midyat otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Midyat Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Midyat Ulaşım

Mardin ilinin önemli turistik ilçelerinden biri olan Midyat’a karayolu ulaşımı çevre iller üzerinden gelen devlet yolları vasıtası ile rahatça yapılabilmektedir. D380 Mardin-Cizre (Şırnak) Karayolu Midyat'dan geçer. Midyat'a Mardin 68 km, Cizre 87 km, Şırnak 133 km, Hakkari 324 km uzaklıktadır. D955 Ardaham-Mardin karayolu da Midyat'dan geçer. Bu yol Midyat'ı Batman ve Bitlis'e bağlar. Midyat'a Batman 79 km, Siirt 159 km, Bitlis 216 km uzaklıktadır. Havayolu ulaşımı tercih edenler için Midyat İlçe merkezine 80 km uzaklıkta olan Mardin Havalimanından İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanına tarifeli uçak seferleri yapılmaktadır. Şehir içi ve çevre illere ulaşım için servis araçları, vib araç şirketleri, otobüs firmaları ve taksiler hizmet vermektedir. Midyat’a seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Midyat otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Midyat Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.

Midyat Otogar

Midyat şehirler arası otogarında hizmet veren Mardin merkezli otobüs firmaları Mardin Dilmenler, Mardin Seyahat, Mar-Tur Turizm, Midyat Seyyidoğlu, Öz Marsoy, Yeni Midyat, Mar-Ses Turizm, Star Mardin Seyahat, Yeni Midyat Seyahat ve diğer otobüs firmaları Midyat Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir.
Midyat Şehirlerarası Otobüs Terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Midyat otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Midyat otobüs bileti fiyatları, Midyat Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Midyat otobüs sefer saatleri, Midyat otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Midyat Yüksekokulu

Mardin Artuklu Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Midyat Meslek Yüksekokulu 2007 senesinde Dicle Üniversitesi’nden ayrılmıştır. Yüksekokulda yer alan bölümler, Çocuk Gelişimi (Normal Öğretim), Bilgisayar Programcılığı (Normal Öğretim), Elektrik (Normal Öğretim), Sosyal Hizmetler (Normal Öğretim), Kuyumculuk ve Takı Tasarımı (Normal Öğretim), Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Eğitim), Doğal Yapı Taşları Teknolojisi (Normal Öğretim) bölümleridir. Midyat Meslek Yüksekokulu için okullar için Midyat'a yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Midyat otobüs şirketleri bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Midyat’a Neden Gitmelisiniz?

Mezopotamya’nın bağrında yüzyıllardır yerleşim yeri olmuş kültür ve tarih hazinesi Mardin şehrinin ilçelerinden Midyat’a gezi planı yapıyorsanız öncelikle sayfamıza bakıp, gezilip görülmesi gereken popüler yerleri ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Diller Ve Dinler Şehri Midyat İlçesi Mardin'e benzer taş evlerin, taş konakların, kemerli geçitlerin, sokakların, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Süryani kiliselerinin bulunduğu bir görünüme sahiptir. Adeta bir ortaçağdan kalma kenti andırır. Midyat'da gezilip görülmesi gereken yerler arasında, kireç taşından inşa edilmiş otantik görünüme sahip Mardin Evlerini, 1925 yılından günümüze kadar ulaşan ve kesme taştan inşa edilmiş Cevat Paşa Camii, Ulu Camii, H. Abdurrahman Camii, geçmişte popüler olan televizyon dizilerinde kullanılmış Devlet Konuk Evi (Sıla Konağı), turistlerin oldukça fazla ilgisini çeken Gelüşge Hanı, Estel Kent Müzesi (Yeraltı Şehri), Estel Köşk (Kültür) Evi, İzozoel Kilisesi, Mor Stefanos Kilisesi, Meryem Ana Manastırı, dünya üzerindeki en eski Süryani manastırı olduğu söylenen Deyrulumur (Mor Gabriel) Manastırı, pizzası ile ünlü Kafro köyü, Linveyri Şifa Mağarası, Kefilsannur Mağarası, Şenköy Kefilmelep Mağarası, Hapisnas Mağarası, Tınat Mağarası sayılabilir. Midyat ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Midyat Online Otobüs Bileti almaktır.
Ayrıca Mardin ili ülkemizin gurme turlarını kapsayan popüler duraklardan biridir. Güneydoğu Anadolu mutfağının en lezzetli çeşitlerinin hazırlandığı Midyat’ta sahip olduğu geçmiş medeniyetlerin sofralarını nasıl farklılaştırdığını görebilir ve bu mutfağın öne çıkan yemeklerinden tadabilirsiniz. Et yemekleri ve hamur işlerinin bolca kullanıldığı yemeklerden bazıları, Kiliçe, İncasiye, Kaburga Dolması, Kibe(işkembe dolması), Mardin Usulü dizme, Soğan Kebabı, Lebeniye çorbası, Maklube, Haşu, Zingil, İçli köfte ve Kahiye Tatlısı’dır. Alışveriş önerilerimize3 gelince Midyat’a özgü Süryani şaraplarından, telkâri sanatının güzel süs eşyaları ve takılarından satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Midyat Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.