Bavulda Olması Gerekenler

 
bavul hazırlık

Tatile Giderken Bavulda Olması Gerekenler

Gerek iş seyahatleri, gerek aile ziyaretleri gerekse tatiller, geziler. Bir yere giderken herkes küçük ya da büyük bir valiz hazırlar. Tüm olasılıklar düşünülür ve ona göre malzemeler valizlere yerleştirilir. Yapılan ziyaret ya da tatilin gidildiği mevsime göre alınan eşyaları da değişim göstermektedir. İnsanlar bavula ihtiyacı olacak her şeyi koyar ve ona göre hazırlık yapılır.

 

Giyilecek Kıyafetler Ve Yedek Ayakkabı

Mevsime göre ince kalın, kısa, uzun, elbise, şort, kazak gibi kıyafetler öncelikli olarak valizlere konulur. Kişilerin tercihine öre az ya da çok konulmaktadır. Yaz mevsiminde denize girilmek için özel kıyafetler konulduğu gibi bunun yanında daha rahat ince ve kısa kıyafetler konulmaktadır. Bahar mevsiminde olması gereken en önemli kıyafetlerden birisi yağmurluk, hırka ve ince uzun kıyafetlerdir. Kış aylarında gidilen yere göre kalınlığı değişen ve eğer kişi kayak yapmaya gidiyorsa kayak kıyafetleri de valizde olması gerekir. Gidilen yerde hava şartları bilinmediği için ve gidilen yerde çamura basma, ıslanma, yırtılma gibi olasılıklar olduğu için yedek bir ayakkabı bavulda olması gerekir. Bir kişi nasıl bir yere gidiyorsa valizindeki kıyafet ve ayakkabıları ona göre ayarlar.

Parfüm Ve Krem

İnsan cildi bulunduğu yerden farklı bir yere gittiği zaman iklim koşulları ve bulunduğu yerin coğrafi koşullarından kaynaklı nemlilik, kuraklık gibi etkenlerden kaynaklı hassaslaşan bir cilde sahip olabilmekte. Denize girecek kişiler güneş koruma etkisi olan güneş kremi yanlarına alırlar. Bavulda krem taşımak bu sebepten dolayı zorunluluk teşkil etmekte. Bununla beraber insanlar gezerken bakımlarına evdeki gibi dikkat edememektedir. İnsan içine çıkıldığı için özellikle yanlarında parfüm taşımaları gerekmektedir.

Kitap Taşınır

Bir seyahate çıkıldığında bavula kitap konulur. İnsanlar canları sıkıldığı zaman telefonla uğraştıkları kadar bir kitapla aynı şekilde güzel vakitler geçirmektedirler. Kitap okumak insanlar için önemli bir yer edinmektedir.

Çorap Ve İç Çamaşırı

Hava şartları kestirilemedi için yaz, kış mevsimi fark etmeden insanlar bavuluna çorap koyar. Öncelikle temizlik önem taşıdığı için kişiler yeteceğini düşündüğü miktarda iç çamaşırlarını bavula koyarlar.

Aksesuar Ve Makyaj Eşyaları

Kadınlar için önemli bir yeri olan makyaj eşyaları bavullarındaki yeri her zaman alır. Gideceği yer için belirledikleri takıları bavula yerleştirirler. Kemer, toka, kolye, yüzük ve bunun gibi kullanmak istedikleri ya da olasılık verdikleri her şey bir kadının valizinde yer alır. Nasıl bir yere gideceklerini kestiremezler ve her ihtimali göz önünde bulundururlar.

Şapka Ve Gözlük

Mevsime göre hava koşullarına uygun bir şapka seçilip bavula konulur. Yazın güneşin sıcaklığından koruyacak bir gözlük ve şapka insanların hayat kurtarıcısıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Seyahat Sağlık Çantası: Seyahate çıkarken bir sağlık çantasında temel bulunması gerekenler, ilk yardım malzemeleri, gideceğiniz güzergaha göre çantanızda olması gerekenler ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre bulunması gereken ek malzemeler nelerdir. Hepsinin bilgisi “Seyahat Sağlık Çantası” sayfamıza.