Bayazhan

Bayazhan Tarihi

Bayazhan, Gaziantep’in önemli tarihi hanlarından bir tanesidir. 1909 yılında inşa edilen hanın Bayaz Ahmet Efendi tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Osmanlı dönemine ait olan Bayazhan Gaziantep’in tarihi değerlerinden biridir.

Bayazhan Gaziantep ilçe merkezinde yer almakta olup geniş bir alan içerisinde 3 katlı bir yapı, geniş bir avludan oluşur. Tarihte bir çok farklı döneme tanıklık eden hanı 1922 yılında satın alan Amil Müslüm Efendi, rakı imalathanesine çevirtmiştir. Bundan sonraki dönemde uzun bir süre kapalı kalan Bayazhan, Gaziantep belediyesinin satın alması ile restorasyon görmüş ve günümüzde de restoran, meyhane, pub, hediyelik eşya dükkanları ve Bayazhan Kent Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Bayazhan Restoran

Gaziantep’in önemli restoranları arasında yer alan Bayazhan Restoran, tarihi yapısını koruyarak dizayn edilen konsepti ile misafirlerini ağırlamaktadır. Zengin menüsü yöresel lezzetleri ile gelen konukların hem gözüne hem midesine hitap eden mekan, hafta için standart hafta sonu fix menü şeklinde hizmet vermektedir.

Bayazhan Fotoğrafları

bayazhan
bayazhan
bayazhan
bayazhan

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bayazhan Meyhana

Restorandan farklı olarak Bayazhan Meyhanede fasıl ekibi yer almaktadır. Önce sahne bölümünde başlayan fasıl programı ilerleyen saatlerde masaların teker teker gezilecek istek şarkıların çalınması şeklinde devam etmektedir. Hem lezzetli yemekleri tatmak hem de yöresel müzikler eşliğinde eğlenmek için birebir olan meyhane gecenin geç vakitlerine kadar açık kalmaktadır.

Bayazhan Fiyat Listesi 2022

Bayazhan Meyhanede 2022 yılında fiyatlar ortalama bir restoran ayarındadır. Soğuk mezeler 40-50 TL arasında, Et şiş 120 TL, Meyve 40 TL, 35cl rakı fiyatları 200-350 TL arasında markasına göre değişmektedir.

Bayazhan Ulaşım

Bayazhan, merkez Şahinbey ilçesi Akyol Mahallesinde yer almaktadır. Şehir dışından Bayazhan'ı görmeye gelecekler karayolu ile Gaziantep’e ulaşabilirler. Bunun için Gaziantep Otobüs Firmaları sayfamızda online Gaziantep Otobüs Bileti alabilirler. Havayolunu tercih etmek isteyenler Gaziantep Havalimanı üzerinde şehre ulaşım sağlayabilir.

Bayazhan nerede? nasıl gidilir?

Haritayı Göster