Hışvahan

Hıvşa Han Gaziantep

Gaziantep kalesinin altında yer alan Hışva Han, 1563-1577 yılları arasında Lala Mustafa Paşa tarafından yapılmıştır. Gaziantep’te bulunan en eski han Hışvahan’dır. Hışva pamuk kozası anlamına gelir. Günümüze kadar bozulmadan gelen han ufak tefek dekorasyonlar ile tarihi yapısını korumaktadır. Geniş bir avlusu bulunan Hışvahan’ın ön bölümü dükkan olarak kullanılmaktadır. Sol tarafında hamam, sağ tarafında susamhane yer almaktadır. Günümüzde Gaziantep’in en özel restoranlarından biri olarak kullanılan handa otel ve konaklama hizmeti de verilmektedir.

Hışvahan Restaurant

Hıvşahan antik işlemeler ve tarihi taşlarla süslenmiş yüksek tavanlı duvarlar arasında tarihi bir yolculuk yapabileceğiniz Gaziantep’in en eski hanlarından biri. Han restoran ve otel hizmeti alabileceğiniz alanlardan oluşuyor. Lüks ve tarihi görüntüsüyle Gaziantep’in gözde yerlerinin başında gelmekte.

Hışva Han Restoran / Lokanta olarak hizmet verdiği bölümde tarihi yapısı korunarak konsepte uygun dekorasyonu ile misafirlerini ağırlamaktadır. İçeriğe girdiğinizde her şeyin en iyi şekilde düşünüldüğünü göreceksiniz. Rezervasyon yaptırılması tavsiye olan restoranda Türk ve dünya mutfağından esintiler göreceksiniz. Başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı, şeklinde dilediğiniz her şeyi Hışvahan’da yemeniz mümkün. Alkollü ve alkolsüz içecekler ile kokteyl seçenekleri de sunulmaktadır.

Hışvahan Fotoğrafları

Hışvahan
Hışvahan
Hışvahan
Hışvahan

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hışvahan Menü Fiyat Listesi

2022 yılı Hışvahan restoran bölümünde fiyatlar başlangıçlar 50-100 TL arası, makarnalar 50-60 TL, ana yemekler 120-250 TL bandında seyretmektedir. Meyve tabağı 50 TL iken masaya gelen ufak bir kase çereze 65 TL yazıldığını da misafirlerin bilgisine sunmak isteriz.

Hışvahan Alkol Fiyat Listesi

Hışvahan’ın restoran bölümünde alkollü içecek tüketmek isteyenler için, şarap kadehleri 60-100 TL arası, viski 4 cl tek bardak fiyatı 80-150 TL arasında marka ve kaliteye göre değişmekte. Rakı fiyatları da normal restoran fiyatlarının bir tık üstünde seyretmekte. Kokteyl menüsünü yeniledikleri bunların fiyatları da 125-250 TL arasında değişmektedir.

Hışvahan Susamhane

Hışva Han’ın içinde yer alan Susamhane meyhane olarak hizmet vermektedir. Burada da her Çarşamba sıra gecesi eğlencesi düzenlenmektedir.

Hışvahan Butik Otel

Hışvahan’ın oteli isminde butik otel olarak geçse de fiyat olarak Ultra Lüks otel ayarındadır. 500 yıllık bir handa konaklamanın bir bedeli olduğu da aşikar. Konum olarak Gaziantep’in merkezi konumunda yer alan otel ulaşım açısından elverişli konumdadır. Hanın dışında ufak bir park alanı vardır, hemen yan tarafında da ücretli otopark bulunmaktadır.

Hışvahan Ulaşım

Hışvahan, Şahinbey ilçesi Karagöz Mahallesinde Gaziantep Kalesinin eteklerinde yer almaktadır. Şehir dışından Hışva Hana konaklamak ve restoranında yemek için karayolu ile Gaziantep’e gelecekler Gaziantep Otobüs Firmaları sayfamızda online Gaziantep Otobüs Bileti alabilirler. Havayolunu tercih etmek isteyenler Gaziantep Havalimanı üzerinde şehre ulaşım sağlayabilir.

Hışvahan nerede? nasıl gidilir?

Haritayı Göster