Tarihi Bey Mahallesi

Bey Mahallesi Gaziantep

Tarihi Bey Mahallesi Gaziantep ilinin merkez ilçesi Şahinbey sınırları içerisinde yer alır. Eski Antep evleri ve daracık sokakları ile Gaziantep Bey Mahallesi, geçmişten günümüze bozulmadan ulaşan ender yerlerden birisidir. Geçmişin kültürünü her yerinde taşıyan mahalle aynı zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu ilk yerdir.

Tarihi yapıları ve asırlık konakların dışında mahallede gezilip görülecek Atatürk Evi Anı Müzesi, Hasan Süzer etnografya müzesi, Ali İhsan Göğüs müzesi ile oyuncak müzesi bulunmaktadır. Sıkılmadan gezeceğiniz Bey Mahallesinde tarihi binaların içinde kafeler, yeme içme yerleri ve butik otellerde bulunmakta.

Gaziantep’in merkezi konumunda bulunan tarihi Bey Mahallesi ulaşım açısından da oldukça elverişli bir yerdedir, hem merkeze yakın olması hem çevresinde gezilecek yerlerin çok olması sebebi ile Gaziantep Gezilecek Yerler listesinin başında yer alır.

Bey Mahallesi Fotoğrafları

Bey Mahallesi
Bey Mahallesi
Bey Mahallesi
Bey Mahallesi

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bey Mahallesi Ulaşım

Bey Mahallesi Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde yer alır. Gaziantep Havalimanı – Bey Mahallesi arası 25 km’dir. Gaziantep'e şehir dışından karayolu taşımacılığı ile ulaşmak isteyenler Gaziantep Otobüs Firmaları sayfamızdan Gaziantep otobüs seferlerini inceleyerek ucuz Gaziantep otobüs bileti satın alabilirler.

Resimler: E-Yaşam Rehberi Özel Koleksiyonu

Bey Mahallesi nerede? nasıl gidilir?

Haritayı Göster