Adıma Açılmış Dava Dosyası, İcra Dosyası Var mı?

yargıtay dava sorgulama

Adalet Bakanlığı Dava Dosyası Sorgulama

e-Devlet Kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve şifrenizle giriş yaparak Adalet Bakanlığı dava dosyası sorgulama hizmetinden kolayca yararlanabilirsiniz. Bu sorgulama ile adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer adınıza açılmış bir dava varsa bu hizmet size temel dava dosyası bilgilerini de verecektir. Bu bölümden İcra dava dosyası araması yapılmamaktadır. İcra dosyası sorgulama ekran linki aşağıda yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı İcra Dosyası Sorgulama

e-Devlet Kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve şifrenizle giriş yaparak İcra Dava Dosyası sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sorgulama ile adınıza açılmış bir icra davası olup olmadığını kolaya öğrenebilirsiniz. Eğer adınıza açılmış bir icra davası varsa bu hizmet size temel icra dava dosyası bilgilerini de verecektir.

Yargıtay Dava Dosya Sorgulama

Aşağıda yer alan linkler sizi T.C. Yargıtay Başkanlığı'nın resmi web sitesine götürecektir. Bu web siteleri üzerinden Yargıtay Başkanlığı'nın dosya sorgu, tebligatname sorgu, randevu, duruşma sorgu, on kayıt bürosu, karar arama gibi elektronik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

yargıtay çoklu ekran

Yerel Mahkeme Bilgileri ile Dosya Sorgu yapabilmek için açılan ekranda önce il sonra mahkeme türü seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz ildeki mahkemeyi seçip daha sonra Mahkeme Esas No, Mahkeme Karar No veya Savcılık Esas No'dan en az ikisini yazıp sorgulama yapabilirsiniz.

Yargıtay Başkanlığının bu uygulamasını kullanarak, Yargıtay Daire bilgileri ile dava dosyası sorgulama, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bilgileri ile dava dosyası sorgulaması, Yerel Mahkeme bilgileri ile dava dosya sorgulaması ve Yargıtay İlk Derece bilgileri ile dava dosyası sorgulaması yapabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Yargıtay Dosya Sorgulama

e-Devlet Kapısı üzerinden de bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Bu hizmeti e-Devlet Kapısı üzerinden kullanarak Yargıtay Başkanlığı'nda davacı, davalı, sanık, mağdur, tanık, müdahil veya diğer sıfatlarla adınızın yer aldığı dava dosyaları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Gördüğünüz dosyalarda taraf olmadığınızı/dosyaların size ait olmadığını düşünüyorsanız Yargıtay Başkanlığına başvurabilirsiniz. Bu sorgulamada size ait Yargıtay dosyası yoksa bu bilgi verilecektir. Varsa dava dosyası/dosyaları, dava dosyası detayı ve dava dosyası görüntüleme işlemlerini yapabilirsiniz.