Vergi Borcu Sorgulama

vergi borcu sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Borcu Sorgulama

E-Devlet kapısı üzerinden aşağıdaki linki kullanarak Gelir İdaresi Başkanlığı'na vergi borcunuzu, maliyeye gitmeden online internet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Vergi borcu sorguama hizmeti Gelir İdaresi Başkanlığının işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden e-Devlet web sitesinden sunulmaktadır.

Vergi borcu sorgulama hizmetini kullanarak sürekli ve süreksiz yükümlülüklerden kaynaklanan ve süresinde ödenmediği için vadesi geçmiş olan ya da tahakkuk ettiği halde vadesi gelmemiş olan vergi borcu bulunup bulunmadığına dair mükellef bazlı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Sorgulamada güncel vergi borçlarınız ile toplam vergi borcunuzu ayrı ayrı sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yaptığınız sayfadaki veriler bilgi amaçlı olup vergi dairesindeki kayıtlar esastır. Toplam Borç sorgulamada gelen borç bilgisi vadesi gelmiş, vadesi geçmiş ve vadesi gelmemiş olan tüm borçları göstermektedir.

Yine e-Devlet Kapısı üzerinden aşağıdaki vergi borcu ödeme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Tüm Yapılandırılan Vergi Borçları Sorgulama ve Ödeme:

Bu hizmeti kullanarak (İnternet Vergi Dairesi) tüm yapılandırılan vergi borçları sorgulama ve ödeme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Mükellefiyet Gerektiren Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme:

Bu hizmeti kullanarak (İnternet Vergi Dairesi) Mükellefiyet gerektiren vergi borcu sorgulama ve ödemesi yapabilirsiniz.