Gelir İdaresi Başkanlığı Borç Sorgulama

gelir idaresi borç sorgulama

GİB Borç Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesini kullanarak her türlü borcunuzu kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için İnteraktif Vergi Dairesine giriş yapmanız yeterlidir. Sistem size otomatik olarak devlete olan vadesi geçmiş ve vadesi geçmemiş borçlarınızı listelemektedir. Dilerseniz buradan borçlarınızı kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz.

İnteraktif Vergi Dairesine gerçek ve tüzel kişiler kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirler. Bir diğer yol ise e-Devlet şifrenizle giriştir. Daha detaylı bilgi için "İnteraktif Vergi Dairesi" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Buradan tüm vergi borçlarınız yanında yapılandırılmış vergi borcu ödemesi de yapabileceğinizi unutmayınız. Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Para Cezaları da online kart ile ödenebilmektedir. Cep telefonu harcı ödeme, tapu harcı ödeme, pasaport harcı ödeme, pasaport değerli kâğıt bedeli ödeme, sürücü belgesi harcı ödeme, sürücü belgesi değerli kâğıt bedeli ödeme, TC kimlik kartı bedeli ödeme diğer ödemelerden bazılarıdır.

Dilerseniz e-Devlet Kapısı üzerinden sadece TC Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak "Vergi Borcu Sorgulaması" yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda sistem eğer varsa siz ait vergi borçlarını listelemektedir. Sizin başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.