Ağva Gezilecek Yerler

Ağva Gezi Rehberi

Ağva’yı pek çok kez duymuş ve gitmek istemiştim. Aslında şirin butik otelleriyle ünlü bir yer burası. İrili ufaklı, köylerin içinde ya da Göksu Deresi’nin kıyısına sıralanmış pek çok konaklama yeri var. Ayrıca iyi balık yiyebileceğiniz restoranlar da mevcut. Buraya gelmek için göreceli uzun ve meşakkatli bir yol gelmeniz gerekiyor. Şile’ye kadar güzel bir yoldan gitseniz de, Ağva’ya giden yol biraz bozuk ve virajlı. Yol ikinci köprüden 1,5 ile 2 saat arasında sürüyor. Ama gözünüz korkmasın. Gittiğinize değecek, emin olun.

Ağva Fotoğrafları

ağva gezilecek yerler
ağva gezi rehberi
istanbul ağva
ağva

Ağva’ya gelip de nehir turu yapmazsanız, Ağva’ya gelmiş sayılmazsınız.
Hemen semtin girişinden, köprünün ayağına yakın tekneler kalkıyor. Kendiniz bir tane kiralayabilir veya daha büyük teknelerle biraz daha ucuza gezebilirsiniz. Tekne sizi otellerin bittiği yere kadar götürüp geri getirecektir. Nehir turu, deniz turundan daha güzel geldi bana. Suya çok yakınsınız bir kere… İki yanınızda sazlıklar, ağaçlar ve tatlı mimarileriyle oteller sıralanıyor. İnanın tekneye uzanıp suya dokunurken İstanbul’da olduğunuza kimse inandıramaz sizi. Merkeze doğru gittiğinizde geniş bir sahil sizi karşılayacak. Denizi, kumu güzel bu yerin, nehir kadar olmasa da farklı bir huzuru var. Tabii sezonun henüz açılmamasından ve poyrazın kuvvetinden olabilir buranın tenhalığı. Bir de yazın görmek lazım. Merkezde şile bezi satan pek çok mağaza var. Buralardan çok eğlenceli süs eşyaları ve giysiler satın alabilirsiniz. Çekingen davranmayın, biraz pazarlık edin… Cennet’ten bir köşe olan bu yer için önerim buraya konaklamalı gelmeniz. Günün güzel, gecenin huzurlu olduğu bu yerden zaten ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ağva'da Gezilip Görülecek Yerler

Ağva Deniz Fenerine ve bir tabiat harikası olan çok güzel manzaraya sahip Kilimli Koyuna ve Plajına yürüyüş yapabilirsiniz. Kadırga Koyu, Gelin Kayası, Göksu Deresi, Karacaköy Plajı, İmrenli Köy Plajı, Bozgoca Köyü Plajı, Şuayipli Köy Plajı çevrede görülecek yerlerden bazılarıdır.

Resimler: Bekir Pekyiğit

Ağva Gezisi İçin İstanbul'a Seyahat Bilgileri?

İstanbul Şile İlçesinin bir beldesi olan Ağva'yı gezip görmek için İstanbul seyahati düşünüyorsanız karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu ulaşım bilgileri web sitemizde yer almaktadır. İstanbul'a yaşadığınız yerden otobüs yolculuğu ile ulaşmak isterseniz İstanbul otobüs firmaları ve otobüs biletleri fiyatlarını Harem Otogarı sayfamızda bulabilirsiniz. Havayolu ile ulaşım planlıyorsanız Sabiha Gökçen Havalimanı sayfamızı inceleyebilirsiniz. Keyifli bir tren yolculuğu tercih etmek isterseniz Ankara'dan ve Konya'dan Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul'a ulaşım imkanı vardır. Feribot Seferleri sayfalarımız ise deniz yolculuğu planlayanların hizmetindedir. İstanbul seyahatinizde gezmek için araç kiralamak isterseniz İstanbul Araç Kiralama sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. Sizlere keyifli bir İstanbul Şile Ağva gezisi dileriz.

Ağva nerede? Ağva'ya nasıl gidilir?

Haritayı Göster