Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Türkiye Cumhuriyeti’nin metropol şehri İstanbul, ekonomisi, tarihi ve sosyokültürel önemi bakımdan en başta yer almaktadır. Günümüze kadar köklü tarihi geçmişiyle 3 imparatorluğa başkentlik etmiştir. Zira Fatih Sultan Mehmet tarafından 1453’te İstanbul’un fethedilmesiyle Orta Çağ kapanıp Yeni Çağ açılmıştır. Turizmin her mevsim devam ettiği gözde İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin hayran kaldığı diğer bir deyimle taşı toprağı altın İstanbul dünyaca tanınarak görülmesi gereken bir şehirdir. İstanbul iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı 2001 yılında hizmete girmiştir. Havalimanı ismini, Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’den almıştır. Faaliyete başladığından bu yana iç ve dış hat uçuşları yanı sıra kargo taşımacılığı da gerçekleştirmektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, duty free, restoranlar, kayıp eşya bürosu, bankamatikler, bagaj hizmetleri, bankacılık ve döviz işlemleri, posta hizmetleri, sağlık hizmetleri, cıp-lounge hizmeti, kablosuz internet, vergi iadesi, mescit, uyku odaları, araç kiralama ve otoparkı ile yolculara hizmet sunmaktadır.
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) kodu ile İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Pendik ilçesinde yer almaktadır. İstanbul Kadıköy şehir merkezine 44 km mesafesiyle yaklaşık olarak 50 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına hususi aracınızla E5’ten ve TEM otoyolundan tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı; Kadıköy’e 40 km, Pendik’e 12 km, Taksim’e 50 km mesafede bulunmaktadır. Havalimanına ulaşım, özel araç, belediye otobüsleri, havabüs, deniz otobüsü, taksiler, metro, marmaray ve özel transfer araçları ile sağlanmaktadır.
Sabiha Gökçen Havalimanından İstanbul ilinin çevresinde yer alan Bursa, Yalova, Gemlik, Sakarya, Kocaeli, Gebze ve Karamürsel il ve ilçelere düzenlenen seferlerle ulaşım hizmeti verilmektedir.

HEAŞ Sabiha Gökçen Havalimanı
Adres: Sanayi Mahallesi, 34912 Pendik İstanbul / TÜRKİYE
Havalimanı Danışma Hattı: 0216 588 88 88

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

İETT İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Belediye Otobüsleri

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki birçok merkezi noktadan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için İett belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanından belediye otobüsleri ile gideceğiniz güzergahlara göre bilet sistemi kullanarak ya da havalimanına giden tüm iett otobüsleri için nakit ödeme de yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından ulaşım sağlayan bütün toplu taşıma araçları, gelen yolcu katı önünden hareket etmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Belediye Otobüsleri:
E3 - 4. Levent Metro- Sabiha Gökçen Havalimanı (Üç Bilet)
E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı (Çift Bilet)
E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı (Çift Bilet)
E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı (Çift Bilet)
16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır- Harem (Tek Bilet)
MR60 - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı (Tek Bilet)
18H - Sultanbeyli - Sabiha Gökçen Havalimanı
KM22 - Kartal Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı
130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı (Tek Bilet)
132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı (Tek Bilet)
131C – Sultanbeyli / Necip Fazıl Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı (Tek Bilet)
122H - 4.Levent Metro - Yenişehir - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (Çift Bilet)
IST-8 - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – İstanbul Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gidecekler için; Havaist Pendik seferleri ile Sabiha Gökçen Havaalanı’nın gelen yolcu katı açık otoparkından hareket eden IST-8 numaralı otobüs İstanbul Havalimanı’na ulaşım hizmeti vermektedir. Böylelikle Sabiha Gökçen Havalimanını kullanarak İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İETT İletişim: ALO 153

Sponsorlu Bağlantılar

 

Havabüs İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy ve Taksim’e giden Havabüs otobüsleri hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısında bulunmaktadır.
Sabiha Gökçen Havalimanı - Kadıköy ve Taksim arası kısa aralıklarla belirli merkez noktalardan hareket eden beyaz renkli Havabüs otobüsleri ile 10 ve 15 TL ücret karşılığında ulaşabilirsiniz.
Taksim’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksim Divan oteli karşısı, Abdulhakhamit Caddesi Point Otel önü, Kadıköy’den ise rıhtım İETT durakları önünden yolcu alarak hareket etmektedirler.

Kadıköy Güzergahı:
• Sabiha Gökçen Havalimanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra - Kadıköy
• Kadıköy - Yeni Sahra - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı

Taksim Güzergahı:
• Sabiha Gökçen Havalimanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs - Dolapderen - Taksim
• Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havalimanı

Havabüs İletişim: 444 2 656

Deniz Otobüsü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidebilmek için Deniz Otobüsü ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Pendik Deniz Otobüsü İskelesi havalimanına 14 km uzaklıkta bulunmaktadır.
İstanbul Avrupa Yakası tarafında yer alan Beşiktaş, Karaköy, Eminönü, Yenikapı ve Bakırköy’den Kadıköy vapuruna binerek Kadıköy’e ulaşım sağlayıp bu noktalardan hareket eden belediye otobüslerine binerek havalimanına aktarmalı olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

İdo İstanbul Deniz Otobüsleri İletişim: 0850 444 4436

Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Ulaşım

Marmaray Banliyö Treni: Avrupa Yakası’ndan gelenler Marmaray ile ilk Yenikapı’dan Ayrılık Çeşmesi’ne geçip sonra Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yaparak Kartal’a gelip, Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden belediye otobüslerini ya da taksiyi tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro: Anadolu Yakası Kadıköy’den hareket etmeye başlayan ve Kadıköy-Kartal-Tavşantepe metro hattı ile Kartal istasyonunda inerek buradan havalimanına giden KM22 numaralı otobüs, Kartal Metro istasyonundan hareket ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım hizmeti vermekte veya taksi tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren: Sabiha Gökçen Havalimanı, Pendik Tren İstasyonu’na 14 km uzaklıkta yer alır. Pendik İstasyonu Hatboyu Caddesi’nden başlayıp ve Abdülhalik Renda Bulvarı arasında yer almaktadır.
Buradan Pendik YHT- Sabiha Gökçen Havalimanı arasında MR60 numaralı otobüs, Pendik YHT'den hareket ederek Tavşantepe Metro istasyonundan geçerek havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir.

İstanbul TCDD Taşımacılık İstanbul İletişim: 0216 348 80 20
İstanbul TCDD Taşımacılık İletişim: 444 82 33

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Merkezi Yerlere Ulaşım

Sultanahmet’e Ulaşım: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Sultanahmet’e gidebilmek için havalimanından E11 numaralı İett otobüsü ile Kadıköy’e giderek oradan da Eminönü vapuruna binebilir ya da Sirkeci durağından tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.
Diğer bir şeçenek ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket eden Havabüs otobüsleriyle Taksim’e ulaşıp, Taksim’den Sultanahmet’e gidebilmek için İett otobüsleri veya metro hattını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksim’e Ulaşım: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim’e E11 numaralı İett otobüsleri ya da Havabüs otobüsleri ile Kadıköy’e giderek daha sonra Kadıköy - Kabataş vapuruna binebilir ve Kabataş finikülerine aktarma yaparak Taksim’e ulaşabilirsiniz.

İzmit’e Ulaşım: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İzmit’e gidebilmek üzere Kocaeli Belediyesi'nin 250 numaralı otobüsü düzenlediği Kocaeli Otogar - Sabiha Gökçen Havalimanı seferleriyle ulaşabilirsiniz.

Bursa’ya Ulaşım: İstanbul’a ulaşım için tek yetkili firma Burulaş tarafından yürüterek Bursa Terminal - Sabiha Gökçen Havalimanı arasında ulaşım hizmeti vermektedir. Bursa-Sabiha Gökçen Havalimanı arası 90 dakika olup trafik durumuna göre süre değişim göstermektedir.
Burulaş Çağrı Merkezi: 0850 850 99 16

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi

Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehir merkezi ve birçok merkezi yerlere ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminal çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Havalimanından Pendik’e 15 km, Kartal’a 17 km, Maltepe’ye 27 km, Kadıköy’e 35 km, Üsküdar’a 37 km, Taksim’e 43 km, Eminönü’ne 45 km, 4.Levent’e 45 km ve İstanbul Havalimanı’na 80 km uzaklıkta bulunan destinasyonlara veya istediğiniz diğer yerlere taksi ile ulaşım mümkündür.
Havalimanına sorunsuz gidebilmek için İstanbul’un trafik yoğunluğunu düşünerek herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına erken çıkmak rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı taksi başlangıç fiyatı gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Aşağıda verdiğimiz telefon numaralarını arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0216 588 12 35 - 0552 552 4 552

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama ofisleri terminal binasında bulunmakta ve gelen misafirlere 7/24 hizmet vererek sizlere araçlar ile istediğiniz yere güvenli ve konforlu seyahat edebilme imkanı sunulmaktadır.
Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve güvenli bir şekilde rezevasyon yapabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Araç Firmaları:
Avec Car Rental - Telefon Numarası: 0549 623 28 32
Avro Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 497 97 97 (98-99) / 0544 375 76 76
Avıs Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 51 96
Bostancı Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 89 51
Budget Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 51 98
Central Rent A Car Telefon Numarası: 0216 588 52 99 / Rezervasyon: 444 80 55
Çizgi Rent A Car- Telefon Numarası: 0850 433 11 83
Enterprıse Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 970 29 37
Euronet Car Rental - Telefon Numarası: 0216 482 55 11 - 40 - 51
Europcar Rent A Car -Telefon Numarası: 0216 588 87 66 – 67 / Rezervasyon: 0216 427 0 427
Garenta Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 51 50
Goldcar Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 52 18
Hertz Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 51 91 - 92
Nord Travel Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 51 83
Payless Rent A Car - Telefon Numarası: 0216 588 51 69
Rent Go Araç Kiralama - Telefon Numarası: 0216 482 45 99
Sıxt Rent A Car - Telefon Numarası: 0850 222 20 00 / 0532 457 08 00
Ülger Araç Kiralama - Telefon Numarası: 0216 588 08 04

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark

Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için 7/24 açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çok katlı otoparkı; 718 araç ve 72 otobüs kapasiteli olarak yürüyüş mesafesinde terminal binası önünde yer almaktadır. 4 kattan oluşan otoparkın sadece en üst katı açık olmaktadır. Engelli misafirler için özel park yerleri ile hizmet vermektedir. Gaziler ve Engelli yolcularımız için 15 gün olmak kaydıyla otopark ücretsiz devamında ise normal tarife ücreti ödenmektedir.
Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkında 400 araç için vale hizmeti sunmaktadır. Vale hizmeti ile ayrıntılı bilgi almak için aşağıda yer alan telefon numaralarını arayabilirsiniz.
Sabiha Gökçen Havalimanı Vale Park hizmeti için: 0216 588 88 52 - 0216 588 88 53
Otopark ödeme yapılan gişeler otopark binaları içerisinde zemin kat seviyesinde bulunur. Ayrıca 1 kırmızı kat çevreyolu çıkışında ödeme gişesi vardır. Gişelerinde ödemeler nakit veya kredi kartıyla yapılabiliyor. Otopark binaları içinde kredi kartı ile otomatik ödeme yapabileceğiniz noktaları da mevcuttur. Havalimanında taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 16,75 TL’dir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0216 588 88 45 arayarak otopark ile ilgili daha fazla bilgi almak için yetkilileri arayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı çevresinde bulunan özel otoparklar:
IstPark: 1000 araç kapasiteli, günlük 10 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi de bulunmaktadır.
Havapark: Günlük 12 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz 15 dakikada bir shuttle servisi vardır.
Jetpark: Günlük 13 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi bulunmaktadır.
Sözmenpark: Günlük 13 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi vardır.
Avrasya Otopark: Günlük 12 TL ücret ödemesi ve havalimanına ücretsiz shuttle servisi bulunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan il merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmaları da transfer hizmeti sunmaktadır.
Sabiha Gökçen Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. İstanbul transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalarda da güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Otogarı Otobüs Firmaları

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yaptığınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Harem, Dudullu ve Alibeyköy Cep Otogarlarından ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. İstanbul Otogarından otobüs bileti alarak “İstanbul Harem Otogarı Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.