Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ulaşım

Balıkesir, sahiliyle turizm açısından gelişmiş şehirlerimizin arasında yer alır. Türkiye'nin en fazla adasının bulunduğu Balıkesir, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle turizm cennetidir. Balıkesir iline çevre illerden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı 1997 yılından bu yana iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoran, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bankamatikler ve otoparkı ile yolculara hizmet sunmaktadır.
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı (EDO) kodu ile Balıkesir, Edremit ilçesinde yer almaktadır. Edremit merkeze 8 km mesafede, yaklaşık olarak 15 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından Balıkesir'e 80 km, Burhaniye'ye 6 km ve Ayvalık'a 40 km uzaklıkta yer alır.
Balıkesir Havalimana ulaşım; faaliyette bulunan bazı hava yolu şirketlerinin kendine özel servis araçları vardır. Bu araçlar havalimanından Edremit Merkez, Akçay, Küçükkuyu, Ayvacık, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerine gitmektedir. Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı’na ulaşım taksi tercih edebilirsiniz.

DHMİ Balıkesir Koca Seyit Havalimanı
Adres: Bostancı Köyü Edremit/Balıkesir
Telefon Numaraları: 0266 376 12 97 - 0266 376 13 00 - 0266 376 13 02 - 03 – 04

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Belediye Otobüsü

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen misafirler için; kent kart sisteminin kullanıldığı belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Edremit ilçe merkezine yakın olan havaalanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım rahat ve yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Ayvalık, Altınoluk olmak üzere 2 ayrı noktadan karşılıklı olarak Edremit Koca Seyit Havalimanı’na belediye otobüsleri karşılıklı seferler düzenlemektedir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Ayvalık Bölge Hattı Belediye Otobüsü:
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Burhaniye Yeni Terminal, Burhaniye İskele Camii Durağı, Gömeç Karaağaç, Ayvalık Adliye Gişe, Ayvalık Yeni Terminal, Sarımsaklı Fırın Önü Mevkii, Sarımsaklı Gişe Önü ve Altınova Camii Önü karşılıklı ulaşım hizmeti vardır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Altınoluk Bölge Hattı Belediye Otobüsü:
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Edremit Otogar, Novada Avm, Akçay Otogar, Güre Fırıntaş, Altınoluk Otogar, Altınoluk Fırıntaş, Narlı ve Mıhlı güzergahına ulaşım hizmeti vermektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma İletişim: 444 10 10 numarayı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Taksi

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerler ile arası kısa mesafe olduğu için ulaşımda 7/24 taksiyi tercih edebilirsiniz.
Koca Seyit Havalimanı taksi başlangıç fiyatının üzerine gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Aşağıda verdiğimiz havalianı santral telefon numaralarını arayarak taksi bilgisi alabilirsiniz.
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Santral: 0266 376 12 97 - 0266 376 13 00

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Edremit Koca Seyit Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Koca Seyit Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan araç kiralama firmaları:
Hangar Rent A Car Telefon Numarası: 0266 312 69 19
Budget Telefon Numarası: 0266 373 99 24
Avis Telefon Numarası: 0266 312 24 56
Central Rent A Car Telefon Numarası: 0266 312 53 12
Avec Rent A Car Telefon Numarası: 0544 410 28 32

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Otopark

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içerisinde yer alan otopark 274 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 15 tanesi özel park yeri olarak ayrılmıştır.
Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için havaalanının içerisinde konumlandırılmış 7/24 saat açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli otoparkı vardır. Balıkesir Edremit Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 20.25 TL’dir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Transfer

Koca Seyit Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Balıkesir transfer firmalarının özel hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve Central firmalarıyla güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

Balıkesir Otogarı Otobüs Firmaları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Edremit Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Balıkesir Otogarından otobüs bileti alarak “Balıkesir Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.