Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Bursa, kış turizminin merkezi Uludağ’ın bulunduğu ilimizdir. Eşsiz doğasının yanında zengin tarihi yapıları ve mutfak kültürüyle de bilinmektedir. Bursa’nın meşhur İskender kebabı, şeftalisi ve kestane şekeri gibi birçok eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapmaktadır. Bursa iline çevre illerden ve Türkiye’nin hemen hemen her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bursa ilinde ilk olarak 1944 senesinde bir askeri üs olarak inşa edilmiştir. Bursa ilinde o dönemde mevcut Yunuseli Havalimanı'nı yetersiz kalınca, 1995 yılında havalimanının sivil trafiğe açılması gerekli olmuştur. Havalimanına ek olarak pistler, taksi yolları, modern gelişimden sonra havalimanı 3 Kasım 2000 yılında hizmet vermeye başlamıştır.
Bursa Yenişehir Havalimanı 2000 yılından itibaren iç ve dış hatlar terminali, kargo terminaliyle sivil ve askeri olarak kullanılmaktadır. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoranlar, sağlık hizmetleri, gümrük, bankamatikler ve otopark imkanları mevcuttur.
Yenişehir Havalimanı (YEI) kodu ile Bursa ilinin Yenişehir ilçesinde yer almaktadır. Bursa il merkezine 50 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsü, minübüs, taksiler ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

DHMİ Bursa Yenişehir Havalimanı
Adres: Yolören Mahallesi, Bursa Cad. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa
Telefon: 0224 781 81 81

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Bursa Yenişehir Havalimanı Belediye Otobüsü (Burulaş)

Bursa Yenişehir Havalimanından karşılıklı seferlerin olduğu Burulaş ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. Kentkart ya da tek kullanımlık kartları kullanarak öğrenci 3 TL, indirimli 6 TL, tam 7 TL ücret ödemesiyle ulaşım sağlanmaktadır. Otobüsün hareketi, uçakların kalkış ve iniş saatlerine göre değişim göstermektedir.

80 Numaralı Kent Meydanı -Yenişehir Havaalanı Hattı Durakları: Yenişehir Havaalanı, Marmaracık, Gürsu İstasyonu, Arabayatağı İstasyonu duraklarından geçmektedir.

Burulaş Telefon Numarası: 0850 850 99 16

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bursa Yenişehir Havalimanı Taksi

Yenişehir Havalimanı (YEI) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi, Bursa Havalimanı’nın yolcu çıkışları önünden hizmet vermektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine 50 kilometre uzaklığı, 1 saat süren yol süresiyle tahmini ücreti 300 TL tutabilir.
Bursa Yenişehir Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı (Yenişehir Koop) Taksi Telefon Numarası: 0224 773 19 00

Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve Yenişehir ilçesinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Bursa Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları: Gezgin 724, Yenişehir Rent A Car, Zirve Rent A Car, Boncuk Otomotiv ve Akçay Büfe & Db Filo Araç Kiralama Hizmetleri şirketlerinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Otopark

Bursa Yenişehir Havalimanı'nda içerisinde yürüme mesafesinde özel bir firma tarafından işletilen açık otopark 146 adet araç, 6 engelli aracı ve 11 otobüslük kapasitesiyle hizmet vermektedir.
Havaalanı otopark, gişelerine ödeme yaptıktan sonra çıkış yapabilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanı taşıt çeşitlerine göre fiyat değişişikliği göstererek; 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir. Havalimanı dışındaki en yakın otoparklar Yenişehir ilçe merkezinde yer almaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı Telefon Numarası: 0224 781 81 81

Bursa Yenişehir Havalimanı Transfer

Bursa Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi ve VIP Transfer hizmeti sunan firmalar vardır.
Bursa transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Adalı Turizm, Bursa Transfer ve Alan Transfer şirketleri güvenli ve konforlu transfer ulaşımı mevcuttur.

Bursa Otogarı Otobüs Firmaları

Bursa Otogarı – Bursa Yenişehir Airport arası 56 km mesafesiyle toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Bursa Yenişehir Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Bursa Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.