Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ulaşım

Hakkari Havalimanı 2015 yılından bu yana sivil kategoride iç hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Hakkari Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 75 km mesafede olup ulaşım, servisler, taksi ve havalimanı transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Hakkari Havalimanı ulaşım ile ilgili aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı (YKO) kodu ile Hakkari-Yüksekova ilçesinde yer almaktadır. Yüksekova’ya 5 km, Hakkari şehir merkezine 75 km uzaklıkta yaklaşık olarak 1 saat 15 dk mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına gitmek için D400 karayolu üzerinden doğu yönünde Yüksekova ve Havalimanı tabelalarını takip ederek ortalama 1.5 saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı ulaşım hizmeti, minibüs, taksi ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Hakkari’ye inişten sonra; yakın il ve ilçelere gidebilmek için Hakkari merkezden ya da Hakkari Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

SELAHADDİN EYYUBİ HAVALİMANI
Adres: Çimenli Mahallesi, 30300 Karlı Köyü / Yüksekova / Hakkari
Telefon Numarası: 0438 300 33 33
Faks: 0438 300 33 41

 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Hakkari Yüksekova Havalimanı Minibüs Saatleri

Hakkari Havalimanına ulaşım günde iki sefer düzenlenen servis minibüsleriyle sağlanmaktadır. Hakkari Havalimanı’nın önünden hareket eden minibüsler ile yaklaşık 1 saat 30 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu otobüslerle sabah 07.00-18.00 saatleri arasında Hakkari Şehir Merkezinden – Hakkari Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hakkari Yüksekova Havalimanı Taksi

Hakkari Havalimanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havalimanına giden taksiler konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti vermektedir. Hakkari Yüksekova Havalimanı - Hakkari Şehir Merkezine 75 km mesafesiyle ulaşım yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürmekte ve ortalama taksi ücreti 700 - 800 TL’ye tekabül etmektedir.

 
Hakkari Yüksekova Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Hakkari Havalimanı – Altınoluk 150 - 170 TL
Hakkari Havalimanı – Yüksekova Belediyesi 800 - 900 TL
Hakkari Havalimanı – Yüksekova Emniyet Müd. 150 - 200 TL
Hakkari Havalimanı – Çukurca 1000 - 1300 TL
Hakkari Havalimanı – Şemdinli 600 - 650 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na giden taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Hakkari Havalimanı taksi bilgileri için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Hakkari Airport Havalimanı Telefon Numarası: 0438 300 33 33

 

Hakkari Yüksekova Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Hakkari şehir merkezinde bulunan araç kiralama şirketleri birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Hakkari Yüksekova Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Hakkari Yüksekova Havalimanı Otopark

Hakkari Yüksekova Havalimanı'nda 132 araç kapasiteli otoparkı mevcuttur. Ayrıca otopark alanında hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Selahaddin Eyyubi Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Hakkari Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2022 yılı otopark abonman ücreti ise 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Hakkari Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0438 300 33 45

 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Transfer

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Hakkari Otogarı Otobüs Firmaları

Hakkari Otogarı - Hakkari Yüksekova Airport arası 1 saat 30 dakika süren yolculuğuyla minibüs ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Hakkari Yüksekova Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Hakkari Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Hakkari Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Hakkari Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.