Hakkari Otobüs Firmaları, Hakkari Otobüs Bileti

Hakkari Otobüs Bileti Fiyatları

Neredennereye.com

otobüs bileti

best van turizm

 

 

 

BEST VAN TURİZM

 

Best Van Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Hakkari: 0 438 211 41 01

 

Best Van Turizm' in Hakkari' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Hakkari >


van gölü turizm

 

 

VAN GÖLÜ TURİZM
0 850 650 65 65

 

Van Gölü Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Hakkari: 0 533 707 38 30
Yüksekova: 0 533707 38 78

 

Van Gölü Turizm' in Hakkari' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hakkari >
Başkale, Dohok, Üzümlü(Hak), VAN, Yeniköprü, Zaho


 

 

STAR HAKKARİ TURİZM

 

Star Hakkari Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Merkez: 0 438 211 67 34 - 211 41 01
Hakkari: 0 507 250 42 84

 

Star Hakkari Turizm' in Hakkari' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hakkari >
Başkale, Cizre, Gürpınar, Karasu(Van), Köprülü, Silopi, ŞIRNAK, Uludere, VAN, Van Hv.Alanı


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

 

Metro Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Hakkari: 0 438 211 00 63
Yüksekova: 0 438 351 14 11

 

Metro Turizm' in Hakkari' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hakkari >


öz erçiş seyahat

 

 

ÖZ ERCİŞ SEYAHAT


Van Tel: 0533 204 15 54

 

Van Erciş' in Hakkari' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hakkari >
İSTANBUL, İSTANBUL (Anadolu), Sancaktepe, Kurtköy, Sultanbeyli, Gebze, İZMİT, SAKARYA, DÜZCE, ANKARA, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, KAYSERİ, Pınarbaşı, Gürün, Darende, MALATYA, ELAZIĞ, Kovancılar, Karakoçan, BİNGÖL, Solhan, MUŞ, BİTLİS, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Erciş, Muradiye, Çaldıran, Yüksekova, VAN


İstanbul > Hakkari Otobüs Firmaları
Ankara > Hakkari Otobüs Firmaları
Hakkari Otogarı Haritası
Hakkari Otobüs Firmaları

HAKKARİ OTOBÜS FİRMALARI

Hakkari İli, yurdumuzun Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güneydoğu ucunda yer alır. Hakkari'nn güneyinde Irak, doğusunda İran, kuzeyinde Van , batısında Şırnak İli bulunur. Hakkari ilinde genelde tarım ve hayvancılıkla uğraşılır. Bölgede yaşanan güvenlik sorunlarından dolayı hayvancılık gerilemiştir. Tarımda ise en önemli sorun ekilebilir tarım arazisi sınırlı olmasıdır. Hakkari İlinin konumunu anlamak için 1720 metre denizden yüksekliğine bakmak yeterlidir.. Hakkari'de hizmet veren Hakkari merkezli otobüs firmaları Star Hakkari Turizm ve diğer otobüs firmaları Hakkari Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. Hakkari ilinin ilçeleri; Hakkari il merkezi, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova'nın otobüs firmaları bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Metro Turizm Hakkari ve Yüksekova telefon numaralarınada bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hakkari otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Hakkari otobüs bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Hakkari Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Hakkari otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Hakkari otobüs bileti fiyatları, Hakkari Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Hakkari otobüs sefer saatleri, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz. Not: Hakkâri'ye Van üzerinden aktarmalı olarak yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmaları ile gidilmektedir.

Hakkari Ulaşım;

Iğdır'ı Hakkari'ye bağlayan D975 Karayolu Van ile ulaşımını sağlar. Van Hakkari'ye 218 km uzaklıktadır. Muğla'nın Datça ilçesinde başlayıp, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde son bulan D400 Karayolu ise Şırnak ili ile ulaşımını sağlar. Şırnak Hakkari'ye 181 km uzaklıktadır. Hakkari Ankara'ya 1360 km uzaklıkta olup bu yolculuk yaklaşık 15 - 17 saat sürmektedir. Yine Hakkari İstanbul'a 1800 km uzaklıkta olup bu yolculuk yaklaşık bir gün 24 saat sürmektedir. Hakkari'de Esendere Sınır Kapısı (Türkiye-İran) ve Üzümlü Sınırlı kapısı (Türkiye-Irak) olmak üzere iki adet sınır kapısı bulunmaktadır.

Hakkari'de havayolu ulaşımı için Yüksekova ilçesinde yeni yapılan Selahaddin Eyyûbi Havaalanı kullanılmaktadır. Hakkari Yüksekova arası 78 km uzaklıktadır.

Hakkari Üniversitesi;

Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesi, Kıran Mahallesi HAKKARİ adresinde faaliyet göstermektedir. Hakkari Üniversitesi'nde bulunan Fakülteler; Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Yüksekokul; Yabancı Diller Yüksekokulu, Enstitüler; Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Meslek Yüksek Okulları; Çölemerik MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Yüksekova MYO'dur. Üniversite için Hakkari'ye yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Hakkari otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Hakkari Gezilecek Yerler;

Hakkari Berçelan yaylası ve çevresi dağcılık, kayakçılık, doğa yürüyüşü imkanlarına ve güzel floraya sahip bir bölgedir. Berçelan yaylası diğer yaylalar gibi yöre halkının yazın hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları bir yayladır. Zümrüt Kaplıcaları, Cilo, Sat ve Karadağ üzerinde bulunan buzul ve krater gölleri, Bay Kalesi, Çölemerik Kalesi, Üzümcü Köyü Şeyh Ali Camii, Çukurca Emir Şaban Camii, Çukurca Süleyman Peygamber Camii, Hızır Peygamber Camii, Zeynel Bey Medresesi, Meydan Medresesi, Kızıl Kümbet Zaviyesi, Çukurca Cevizli Köyü Pirment Türbesi, Çukurca Sidan Vadisi Su Kemeri, Şemdinli Bağlar (Nehri) Taş Köprü Hakkari'deki diğer gezilip görülmesi gereken yerlerdir.

Hakkari Yapmadan Dönme;

Türkiye’nin güneydoğu ucunu oluşturan Hakkari iline tatil, gezi, seyahat, iş, çalışma, eğitim, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, düğün, dernek gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız otobüs yolculuklarında Hakkari ve ilçelerinde yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;