Hakkari Otobüs Firmaları, Hakkari Otobüs Bileti

Hakkari Otobüs Bileti Fiyatları

best van turizm

 

 

 

BEST VAN TURİZM

 

Best Van Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Best Van Hakkari Otogarı Tel: 0438 211 40 04

Best Van Turizm Hakkari Otobüs Bileti Al >>

 

Best Van Turizm Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Hakkari > Van (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Best Van Turizm Hakkari Otobüs Firması sayfasındadır.)


bitlis taç turizm

 

 

Bitlis Taç Turizm

444 13 13

 

Bitlis Taç Turizm Hakkari Telefon Numarası:

Bitlis Taç Hakkari Otogarı Tel: 0438 351 24 05

Bitlis Taç Turizm Hakkari Otobüs Bileti Al >>

 

Bitlis Taç Turizm Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Hakkari > Bitlis (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Bitlis Taç Turizm Hakkari Otobüs Firması sayfasındadır.)


kamil koç


Kamil Koç
444 0 562

Kamil Koç Hakkari Telefon Numarası:
Kamil Koç Hakkari Otogarı Tel: 444 0 562
Kamil Koç Hakkari Otobüs Bileti Al >>

Kamil Koç Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Hakkari > Ankara (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Kamil Koç Hakkari Otobüs Firması sayfasındadır.)

Sponsorlu Bağlantılar

metro turizm

 

 

METRO TURİZM

 

Metro Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Hakkari: 0 438 211 00 63
Yüksekova: 0 438 351 14 11

 

Metro Turizm Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Hakkari >
Samsun


öz erçiş seyahat

 

 

ÖZ ERCİŞ SEYAHAT


Van Tel: 0533 204 15 54

 

Van Erciş Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Hakkari >
İSTANBUL, İSTANBUL (Anadolu), Sancaktepe, Kurtköy, Sultanbeyli, Gebze, İZMİT, SAKARYA, DÜZCE, ANKARA, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, KAYSERİ, Pınarbaşı, Gürün, Darende, MALATYA, ELAZIĞ, Kovancılar, Karakoçan, BİNGÖL, Solhan, MUŞ, BİTLİS, Tatvan, Ahlat, Adilcevaz, Erciş, Muradiye, Çaldıran, Yüksekova, VAN


star hakkari

 

 

STAR HAKKARİ TURİZM

 

Star Hakkari Turizm Hakkari Telefon Numaraları:
Merkez: 0 438 211 67 34 - 211 41 01
Hakkari: 0 507 250 42 84

 

Star Hakkari Turizm Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Hakkari >
Başkale, Cizre, Gürpınar, Karasu(Van), Köprülü, Silopi, ŞIRNAK, Uludere, VAN, Van Hv.Alanı


vangölü turizm

Vangölü Turizm
0850 650 65 65

Vangölü Turizm Hakkari Telefon Numarası:
Hakkari Otogarı Telefon: 0533 707 38 30
Vangölü Turizm Hakkari Otobüs Bileti Al >

Vangölü Turizm Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Hakkari > Van (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Vangölü Turizm Hakkari Otobüs Firması sayfasındadır.)


vanyolu seyahat

Vanyolu Seyahat

Vanyolu Seyahat Hakkari Telefon Numarası:
Hakkari Otogarı Telefon: 0542 241 14 81
Vanyolu Seyahat Hakkari Otobüs Bileti Al >

Vanyolu Seyahat Hakkari otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Hakkari > Van (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Vanyolu Seyahat Hakkari Otobüs Firması sayfasındadır.)

 
İstanbul > Hakkari Otobüs Firmaları
Ankara > Hakkari Otobüs Firmaları
Hakkari Otogarı Haritası
Hakkari Otobüs Firmaları

Hakkari

Hakkari Hakkında Bilgiler

Hakkari İli, yurdumuzun Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güneydoğu ucunda yer alır. Hakkari'nin güneyinde Irak, doğusunda İran, kuzeyinde Van , batısında Şırnak İli bulunur. Hakkari ilinde genelde tarım ve hayvancılıkla uğraşılır. Bölgede yaşanan güvenlik sorunlarından dolayı hayvancılık gerilemiştir. Tarımda ise en önemli sorun ekilebilir tarım arazisi sınırlı olmasıdır. İl sınırları içerisinde yeryüzü şekilleri açısından değerlendirmek gerekirse en yüksek nokta 4150mt yüksekliğindeki Cilo Dağıdır. Hakkari İlinin konumunu anlamak için 1720 metre denizden yüksekliğine bakmak yeterlidir. İlin tarihsel geçmişinden bahsedecek olursak, Hakkari ve çevresinde tespit edilen ilk yerleşimin Hurri Kavmi ile Urartulara ait olduğu belirtilmiştir. Paleolitik döneme ait bir çok kalıntı barındıran şehir antik çağlardan günümüze kadar, Asurlular, Medler, Persler, Büyük İskender, Seleukos Krallığı, Partlar, Sasaniler, Araplar, Romalılar, Bizanslılar ,Anadolu Selçukluları, İlhanlılar ve Osmanlılar tarafından yönetilmiştir. Arapların yaşadığı dönemde Hakkar Aşiretinin ismi ile anılan şehir, zaman içerisinde Hakkari adını almıştır. Milli Mücadele yıllarında Rus işgalinden kurtarılan Hakkari, 1936 senesinde il statüsü kazanmıştır.

Hakkari Ulaşım

Hakkari iline Türkiye’nin her bölgesinden karayolu bağlantısı bulunmaktadır. Bu yüzden ile ulaşım oldukça rahat sağlanabilmektedir. Iğdır'ı Hakkari'ye bağlayan D975 Karayolu Van ile ulaşımını sağlar. Van Hakkari'ye 218 km uzaklıktadır. Muğla'nın Datça ilçesinde başlayıp, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde son bulan D400 Karayolu ise Şırnak ili ile ulaşımını sağlar. Şırnak Hakkari'ye 181 km uzaklıktadır. Hakkari Ankara'ya 1360 km uzaklıkta olup bu yolculuk yaklaşık 15 - 17 saat sürmektedir. Yine Hakkari İstanbul'a 1800 km uzaklıkta olup bu yolculuk yaklaşık bir gün 24 saat sürmektedir. Hakkari'de Esendere Sınır Kapısı (Türkiye-İran) ve Üzümlü Sınırlı kapısı (Türkiye-Irak) olmak üzere iki adet sınır kapısı bulunmaktadır. Hakkari iline seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve Hakkari Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Hakkari'de havayolu ulaşımı için Yüksekova ilçesinde yeni yapılan Selahaddin Eyyûbi Havaalanı kullanılmaktadır. Hakkari Yüksekova arası 78 km uzaklıktadır. Van Ferit Melen Havalimanı ise şehre yakın konumuyla diğer bir alternatif olmaktadır. Hakkari’nin demiryolu bağlantısı bulunmamakla birlikte en yakın tren istasyonu Van ilinde bulunmaktadır.

Hakkari Otogar

Hakkari şehirlerarası otobüs terminali Merkez ilçesindeki konumunda 2014 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin her yerine otobüs seferleri bulunan Hakkari şehirlerarası otobüs terminaline her gün yüzlerce yolcu otobüsü girip çıkmaktadır. Hakkari şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Hakkari otobüs firmalarının iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Hakkari otobüs bileti fiyatları, Hakkari şehirlerarası otobüs terminali ulaşım haritası, otogar peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları gibi tüm bilgilere de bu sayfamızda bulunan modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Hakkari Otobüs Firmaları

Doğu Anadolu Bölgesinin popüler şehirlerinden biri olan Hakkari ili, köklü tarihsel geçmişi ve kültür mirasları ile mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerden birisidir. Hakkari'de hizmet veren Hakkari merkezli otobüs şirketleri Star Hakkari Turizm ve bunun yanında diğer otobüs şirketleri Hakkari Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. Hakkari ilinin ilçeleri; Hakkari il merkezi, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova'nın otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Metro Turizm Hakkari ve Yüksekova telefon numaralarına da bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hakkari otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Hakkari Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Hakkari Üniversitesi

Hakkari Üniversitesi 2008 yılından bu yana eğitim ve öğrenim faaliyetlerine devam eden bir devlet üniversitesi olup, Zeynel Bey Yerleşkesi, Merkez ilçe adresinde faaliyet göstermektedir. Hakkari Üniversitesi'nde bulunan Fakülteler; Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Yüksekokul; Yabancı Diller Yüksekokulu, Enstitüler; Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Meslek Yüksek Okulları; Çölemerik MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Yüksekova MYO'dur. Hakkari Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Hakkari otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Hakkari’a seyahat edebilirsiniz.

Hakkari’ye Neden Gitmelisiniz?

Hakkari Berçelan yaylası ve çevresi dağcılık, kayakçılık, doğa yürüyüşü imkanlarına ve güzel floraya sahip bir bölgedir. Berçelan yaylası diğer yaylalar gibi yöre halkının yazın hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları bir yayladır. Seyithan Gölü, Berçelan Yaylasında bulunan muhteşem manzaraya ve eşsiz doğaya sahip bir yerdir. Kampçılık, doğa sporlaru ve dağcılık gibi aktivitelere elverişli olan bölge her yıl çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır. Zümrüt Kaplıcaları, Cilo Dağı, Sat Dağı ve Karadağ üzerinde bulunan buzul ve krater gölleri, Cilo Dağı eteğindeki muhteşem Cennet Cehennem Vadisi, Şemdinli Deresi üzerinde kurulmuş olan Şemdinli Taş Köprü, Bay Kalesi, Çölemerik Kalesi, Üzümcü Köyü Şeyh Ali Camii, Çukurca Emir Şaban Camii, Çukurca Süleyman Peygamber Camii, Hızır Peygamber Camii, Zeynel Bey Medresesi, Selçuklu dönem mimarisinin en seçkin örneklerinden biri olan Meydan Medresesi, Kayme Sarayı, Kızıl Kümbet Zaviyesi, Çukurca Cevizli Köyü Pirment Türbesi, Çukurca Sidan Vadisi Su Kemeri, Şemdinli Bağlar (Nehri) Taş Köprü Hakkari'deki diğer gezilip görülmesi gereken yerlerdir. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Hakkari Online Otobüs Bileti almaktır.
Hakkari denince yöresel mutfağından bahsetmeden olmaz, çünkü Hakkari ilinin et yemekleri özellikle kebap çeşitleri oldukça meşhurdur. Parmak Kebabı, Yüksekova kebabı, Ayranlı Köfte, Ekşili Köfte, Keledoş, Keşkek, Ayran Çorbası, Gulul Çorbası, Lalaped Tatlısı Hakkari yöresine özgü mutfağın örneklerinden bazılarıdır. Ayrıca ünlü Hakkari Balından ve el emeği Hakkari kilimlerinden satın almanızı tavsiye ediyoruz. Siz de sayfamızdan Hakkari Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.