Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Evliyalar şehri Kastamonu, Anadolu'nun en eski şehirlerden biri olması sebebi ile bir çok tarihi eserleri vardır. Doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Kastamonu iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Kastamonu Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı 1959 yılında faaliyete başlamıştır. 1990 yılından itibaren dönem dönem yapılan yenileme çalışmalarından sonra 2013 yılından itibaren sivil kategori de iç hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, sağlık hizmetleri, hediyelik eşya, bankamatikler ve otopark imkanları mevcuttur.
Kastamonu Havalimanı (KFS) kodu ile Kastamonu merkezde yer almaktadır. Kastamonu şehir merkezine 10 km uzaklıkta yaklaşık olarak 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Kastamonu Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama ile sağlanmaktadır. Ayrıca havalimanından merkeze servis; Türk Hava Yolları ve Pegasus'a ait kara servisleriyle ulaşmak mümkündür. Kastamonu’ya inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Kastamonu Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KASTAMONU UZUNYAZI HAVALİMANI
Adres: Kastamonu Örencik Köyü Havaalanı Türem Mahallesi No:5 KASTAMONU
Telefon Numarası: 0366 220 02 54

Kastamonu Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Kastamonu Havalimanı Belediye Otobüsü

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı’ndan şehir merkezine uçuş olduğu günler belediye sefer düzenlemektedir. Kastamonu Havalimanı çıkışında şehir merkezi güzergahına belediye otobüslerini 7,5 TL ücret ödeyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Kastamonu Havalimanından il merkezine 10 km uzaklığıyla ulaşım yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.

Kastamonu Otogar – Kastamonu Uzunyazı Havalimanı 1. Servis Güzergahı: Kastamonu Otogar,Hacıbey Kavşağı, Diyanet Kız Yurdu, Üçyol Park Evleri, Ataç Kent, Carrefour, Şekerci Avm Karşısı, Divan Mobilya, Kastamonu Havalimanı’na karşılıklı olarak ulaşım sağlamaktadır.

Kastamonu Otogar – Kastamonu Uzunyazı Havalimanı 2. Servis Güzergahı: 5.Jandarma Eğ. Durağı, Rabia Gülnuş Kız Yurdu, Efekent, Mmb Büfe, Muhtarlık Büfe, Myo Durağı, Akkent Karşısı Durağı, Cezaevi Altı Aycan Ambalaj, Kastamonu Havalimanı’na karşılıklı olarak ulaşım sağlamaktadır.

Kastamonu Havalimanı Servisi Telefon Numarası: 0542 712 42 37 - 0542 299 93 41

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kastamonu Havalimanı Taksi

Kastamonu Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar terminali yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Kastamonu Havalimanı’ndan şehir merkezine 10 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika süren yol ücreti tahmini 65 TL tutabilir.
Kastamonu Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kastamonu Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Kastamonu Uzunyazı Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0543 916 00 07

Kastamonu Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisi bulunmamaktadır. Kastamonu’da şehir merkezinde yer alan araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kastamonu Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Otopark Ücretleri

Kastamonu Havalimanı otoparkı, iç hatlar terminaline yakın yakın olup 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Kastamonu Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Kastamonu Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;

0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-2 4saat arası otopark bedeli 39,00 TL

2023 yılı otopark abonman ücreti ise 142 TL olarak belirlenmiştir.

Kastamonu Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0366 220 02 54

Kastamonu Havalimanı Transfer

Kastamonu Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinden havaalanına bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Kastamonu transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Sun Shuttle Transfer, transferciniz, Kastamonu Havalimanı Transfer, Alan Transfer ve Ayt Turizm firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Kastamonu Otogarı Otobüs Firmaları

Kastamonu Otogarı - Kastamonu Havalimanı arası 16 km mesafesiyle 30 dakika da toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kastamonu Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kastamonu Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sayfamızda yer almaktadır. Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kastamonu Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.