Muş Sultan Alparslan Havalimanı Ulaşım

Sultan Alparslan Havalimanı 1992 yılından itibaren Muş ili sınırları içerisinde sivil ve askeri kategori de iç ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Şehir merkezine yaklaşık 18 km mesafede konumlanmış olan Muş Sultan Alparslan Havalimanı ulaşım seçenekleri arasında belediyeye ait otobüsler, taksi ve havalimanı transferi yer almaktadır. Sayfamızda Muş Sultan Alparslan Havalimanı ulaşım hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Muş Sultan Alparslan Havalimanı (MSR) kodu ile Muş’un merkez ilçesinde yer almaktadır. Muş il merkezine 18 km uzaklıkta yaklaşık olarak 25 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanı, Muş şehir merkezine 18 km, Hasköy'e 20 km ve Sungu'ya ise 5 km mesafede yer almaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden yol çıkarsanız D300/D955 üzerinden güneydoğu yönünde ilerleyerek Çukurbağ mevkiinde havalimanı tabelalarını takip edip varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Muş Havalimanı ulaşım hizmeti, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Muş’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Muş Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ MUŞ SULTAN ALPARSLAN HAVALİMANI
Adres: Sungu Beldesi Şehit Naim Çiftçi Mahallesi Havaalanı Caddesi No:16 İç Kapı:Z4 MERKEZ/MUŞ
Telefon Numaraları: 0436 250 00 04

 

Muş Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Muş Belediyesi uçakların iniş ve gidiş saatlerine göre havalimanı şehir merkezi arası karşılıklı otobüs seferleri düzenlemektedir. Ayrıca Muş Havalimanından Bitlis iline bağlı Tatvan ilçesine giden hatlı otobüsler de bulunmaktadır. Yolculuk 20 TL ücret ödemesi ile ortalama 60 dk sürmektedir. Belediye otobüsü, güzergâh üzerinde yalnızca Güroymak ilçesinde durmaktadır.

Muş Belediyesi Telefon Numarası: 0436 212 12 81

Sponsorlu Bağlantılar

 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Taksi

Muş Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere rahat ve konforlu gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler havalimanı iç hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet vermektedir. Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan şehir merkezine 18 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 190-200 TL tutabilir.

Muş Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Muş Havalimanı - Muş Otogar 190-200 TL
Muş Havalimanı - Muş Devlet Hastanesi 160-180 TL
Muş Havalimanı - Muş Merkez Öğretmen Evi 180-190 TL
Muş Havalimanı - Varto 730-750 TL
Muş Havalimanı - Polis Lojmanları 80-90TL
Muş Havalimanı - Muş Sanayi Sitesi 100-200 TL
Muş Havalimanı - Muş Alparslan Üniversitesi 250-300 TL
Muş Havalimanı - Malazgirt 1.160-1.200 TL
Muş Havalimanı - Korkut 180-200 TL
Muş Havalimanı - Hasköy 200-250 TL
 

Muş merkezde havalimanına gitmek için ulaşabileceğiniz bazı taksi durakları;

Muş Sultan Alparslan Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Muş Sultan Alparslan Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve bilgi almak için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Muş Havalimanı/ Airport Taksi Telefon Numarası: 0436 250 00 04

 

Muş Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Muş Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Muş Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Otopark Ücretleri

Muş Havalimanı'nda içerisinde yer alan otopark alanı 40 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 4 adet özel park yerleri de vardır. Muş Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12,00 TL’dir.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı otopark abonman ücreti ise 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0436 250 00 04

 

Muş Otogarı Otobüs Firmaları

Muş Otogarı – Muş Havalimanı/Airport arası 16 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Muş Otogarı’nda ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Muş Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.