Enez Otobüs Firmaları

Enez Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Çanakkale Truva Turizm
Keşan Birlik
İstanbul Seyahat
Nilüfer Turizm
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
keşan birlik

 

 

 

KEŞAN BİRLİK


Keşan Birlik Enez Telefon Numaraları:
Enez Sahil: 0284 821 47 27
Enez Garaj: 0284 811 60 46
Erikli: 0284 737 37 70 - 0284 737 37 73
Yayla: 0284 797 80 90

 

Keşan Birlik Edirne Şubeleri >

 

Keşan Birlik Enez otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Enez > Enez, Erikli, Yayla, M.Ereğli, Bandırma, İstanbul, Silivri, Bursa, Karacabey


EDİRNE ÇAĞLAR TURİZM

 

Edirne Çağlar Turizm Enez Telefon Numarası:
Enez: 0541 417 37 33

 

Edirne Çağlar Turizm Enez otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Enez > Uzunköprü, Havsa, Erikli, Yayla, Enez


Sponsorlu Bağlantılar

Enez Otobüs Firmaları
Keşan Otobüs Firmaları
Uzunköprü Otobüs Firmaları

fatih turizm

 

 

FATİH TURİZM

444 01 39


Fatih Turizm Enez Telefon Numarası:
Enez: 0284 821 41 44

 

Fatih Turizm Enez otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Enez > Kırklareli, Lüleburgaz, Çorlu, Enez, Haskova


istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT


İstanbul Seyahat Enez Telefon Numarası:
Enez: 0850 222 59 59

 

İstanbul Seyahat Edirne Şubeleri >

 

İstanbul Seyahat Enez otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Enez > Tekirdağ, İstanbul, Gelibolu, Çanakkale

 
İstanbul > Edirne Otobüs Firmaları
Ankara > Edirne Otobüs Firmaları
Enez Otogarı Haritası
enez

Enez

Enez Hakkında Bilgiler

Enez, Edirne ili sınırları içerisinde, Ege Denizi'nin kuzey sahilinde, Saroz körfezi kıyısında ve Meriç Nehrinin denize döküldüğü yerde kurulmuştur. Tarihi geçmişi günümüzden yaklaşık 7500 yıl öncesine dayanır. Eski çağlardaki adı Ainos'dur. Yıllar boyunca Pers, Roma, Bizans, Ceneviz, Osmanlı gibi birçok medeniyet tarafından yönetilmiştir. Fatih Sultan Mehmet Han döneminde Osmanlı sınırlarına katılan Enez ilçesinin doğal limanı tarih boyunca önemli bir kent olmasını sağlamıştır. Enez ilçesinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Merkez ve sahil köylerinde balıkçılıkla da yapılmaktadır. Diğer bir gelir kaynağı ise turizmdir. Edirne İlinin İlçesi Enez'in doğusunda Keşan ilçesi, batısında Ege Denizi, kuzeyinde Yunanistan ve İpsala ilçeleri, güneyinde Saroz Körfezi bulunur. Enez otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Enez Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Enez Ulaşım

Edirne ilinin popüler ilçelerinden biri olan Enez, yaz sezonunda oldukça ziyaretçi almakta olan bir tatil beldesidir. Karayolu ulaşımının oldukça rahat sağlanabildiği Enez'e 2 yol ile ulaşılır. Birincisi Enez - Keşan Karayolu, diğeri ise Enez - İpsala Karayoludur. Her iki yolda ana yol olan E84 ve E87'ye bağlanır. Enez Keşan'a 50 km, İpsala'ya 40 km, İpsala Sınır Kapısına 43 km, Uzunköprü'ye 112 km, Edirne'ye 170 km, Gelibolu'ya 123 km uzaklıktadır. İstanbul Esenler Otogarına uzaklığı ise 283 km dir. Havayolu ulaşımı tercih edenler için Enez’e en yakın havalimanı 160km uzaklıkta bulunan Tekirdağ Çorlu Havalimanıdır. Havalimanından çıkışta ulaşımı sağlayan otobüs firmaları, servis araçları, vib hizmetler ve taksiler bulunmaktadır. Enez’e seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Enez otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Enez Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.

Enez Otogar

Enez şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren Enez otobüs şirketleri hangileridir? Enez otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Enez'den sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Enez otobüs bileti fiyatları, Enez Otogarı ulaşım haritası, otogar peron numaraları, otogar yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Enez Yüksekokulu

Edirne ilinin Enez ilçesinde bir turizm meslek yüksekokulu kurulabilmesi için Trakya Üniversitesi tarafından sürdürülen çalışmalar halen devam etmektedir.

Enez’e Neden Gitmelisiniz?

Edirne ilinin hem tarihi güzellikleri hem kültür mirasları hem de doğa güzellikleri ile ünlü Enez ilçesine gezi planlıyorsanız öncelikle sayfamızı inceleyip popüler yerlerle ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Enez ilçesinde ziyaret edebileceğiniz öne çıkan yerler arasına Ainos Antik Kenti, Işıklar Dağı, Hisarlık Dağı, Ayasofya Camii, Has Yunus Bey Türbesi, eski kervansaray, manastır, Kral Kızı Bazilikası, Yenice Ovası, Gala Gölü, Dalyan, Taşaltı, Tuzlalık, Bücürmene, Enez Kalesi Fatih Camii gelmektedir. Ayrıca doğa turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Gala Gölü Milli Parkı; Enez İlçe merkezine 8 km uzaklıktadır. Marmara bölgesinde, Edirne ili, Enez ve İpsala ilçesi sınırları içerisinde yer alan Pamuklu ve Küçük Gala göllerini kapsar. Daha sonra alanı genişletilen park sulak saha, göl ve orman ekosistemlerini ve bu ekosistemlerde barınan çeşitli canlı türlerini barındırmaktadır. Yaklaşık 130 kuş türünü barındırır. Manyas Gölünden sonra en büyük kuş gölüdür. Piknik ve doğa yürüyüşü ile kuş gözlemi yapmak için idealdir. Türkiye’nin ikinci büyük kuş cenneti olduğu söylenmektedir. Gala Gölü haricinde Dalyan Gölü ve Taşaltı Gölü’de gezilebilecek yerler arasında sayılabilir. Yaz tatilinizi Enez’de geçirmek isterseniz Saroz körfezine yakın konumda birçok otel ve konaklama tesisi bulunmaktadır. Altınkum plajı ilçenin en güzel ve temiz sahiline sahiptir. Masmavi denizi ile Yunanistan’ın Samothrace Adasının karşı konumunda yer alan Altınkum plajı güneşin tadını çıkarabileceğiniz güzel bir yaz tatili vadetmektedir. Bölgede ayrıca Pırlanta plajı, Vakıf plajı ve Sultaniçe koyu tatil severlerin tercih ettiği diğer mekanlar arasındadır. Enez ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Enez Online Otobüs Bileti almaktır.
Yeme içmeye gelince Enez ilçesinde Edirne mutfağının çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz. Yaprak ciğer Edirne’nin en meşhur lezzetlerindendir. Ayrıca, sebze yemekleri, hamur işleri ve deniz ürünleri ile taze balık çeşitlerinden oluşan yemeklerini deneyimleyebilirsiniz. Ciğer sarma, Etli soğan dolması, mamzana, mutancana, kandilli mantı, piyaziye yöreye ait mutfağın öne çıkan ürünleri arasında sayılabilir. Badem ezmesi ve Kavala kurabiyesi ise Enez ziyaretinizde satın alabileceğiniz meşhur ürünler arasındadır. Siz de sayfamızdan Enez Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.