İznik Otobüs Firmaları

İznik Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Neredennereye.com

otobüs bileti
Kamil Koç Turizm
Nilüfer Turizm
Balıkesir Uludağ Turizm
Efe Tur
Esadaş Turizm
Pamukkale Turizm
Metro Turizm
Fındıkkale Turizm
Süha Turizm

 

 

SS 203 YALOVA KOOP
 

Yalova: 0226 811 50 70

 

Yalova Koop' un İznik' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

İznik > Yalova, Orhamgazi


 

 

S.S. 21 NO’LU YENİŞEHİR OTOBÜS VE MİNİBÜS KOOP

Yenişehir: 0224 772 36 20

 

Yenişehir Koop' un İznik' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

İznik > Yenişehir, İnegöl


balıkesir uludağ turizm

 

 

BALIKESİR ULUDAĞ TURİZM
444 22 22


İznik Otogar: 0224 757 25 83

 

Balıkesir Uludağ Turizm Bursa Şubeleri >

 

Uludağ Turizm' in İznik' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

İznik > Akçay, Akhisar, Altınova, Ayvalık, Burhaniye, Dikili, Edremit, Gömeç, Havran, İvrindi, İZMİR, Karaağaç, Karacabey Çatrak, MANİSA, Salihleraltı, Sarımsaklı


kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 0 562


İznik Otogarı: 0224 757 15 17

 

Kamil Koç Bursa Şubeleri >

 

Kamil Koç Turizm' in İznik' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

İznik > Orhangazi, İstanbul Otogar, İstanbul Alibeyköy, İstanbul Ümraniye - Dudullu


Gemlik Otobüs Firmaları
İznik Otobüs Firmaları
İnegöl Otobüs Firmaları
Mudanya Otobüs Firmaları
Orhangazi Otobüs Firmaları
Karacabey Otobüs Firmaları

lüks yalova seyahat

 

 

LÜKS YALOVA SEYAHAT

 

İznik Otogarı: 0224 757 11 50

 

Lüks Yalova Seyahat' in İznik' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

İznik > Yalova


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55


İznik Otogarı: 0224 757 15 17

 

Metro Turizm Bursa Şubeleri >


narlıca seyahat

 

 

NARLICA SEYAHAT
 

İznik Otogarı: 0224 757 25 83

 

Narlıca Seyahat Bursa Şubeleri Telefon Numaraları >
 

Narlıca Seyahat' in İznik' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

İznik > Alifuatpaşa, Hayrettin, Mekece, Pamukova, SAKARYA, BURSA


İstanbul >Bursa Otobüs Firmaları
Ankara > Bursa Otobüs Firmaları
İznik Otogarı Haritası

İZNİK OTOBÜS FİRMALARI

Tarihte dört imparatorluğa başkentlik yapmış zengin bir geçmişe sahip olan İznik İlçesi adını verdiği İznik Gölünün doğu kıyılarında yer alır. İznik Çinileri başta İstanbul olmak üzere tüm önemli tarihi yapılarda kullanılmıştır. İznik Çinileri dünyanın en meşhur çinilerdir. Şehrin eski "Nikea" dır. Bereketli İznik ovasında başta zeytin olmak üzere, üzüm, şeftali, kiraz, erik, armut,elma, ceviz, domates, taze fasulye, brokoli, brüksel lahanası yetiştirilir. İznik Otobüs Firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır. İznik Otogarından Türkiye'nin dörtbir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

İznik otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Bu otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, İznik'den sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, İznik otobüs bileti fiyatları, İznik Otogarı ulaşım haritası, İznik Otogarı peron numaraları, İznik Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilerede bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

İznik Yapmadan Dönme;

Bir açık hava müzesi görünümünde olan İznik İlçesine tatil, gezi, seyahat, iş, kültür gezisi, eğitim, yaylaya çıkmak, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız İznik otobüs yolculuklarında yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;

İznik Karayolu Ulaşım;

İznik D150 karayolu ile doğuda Sakarya - Bilecik karayoluna bağlanır. Sakarya İznik arası 95 km dir. Bilecik ise 65 km uzaklıktadır. İznik D595 karayolu ile güneyde Yenişehir ve İnegöl'e ulaşır. Bursa'nın havalimanınında bulunduğu Yenişehir İlçesi 22 km mesafededir. Türkiye'nin mobilya başkenti İnegöl ise İznik'e 50 km uzaklıktadır. D595 karayolu kuzetde ise Karamürsel'e ulaşır. Gölün kuzey kıyılarında yer alan D150 karayolu Orhangazi'ye gider. Orhangazi, İznik arası 41 km dir. Gölün güney kıyılarında ise Gemlik- İznik karayolu yer alır. Gemlik 54 km uzaklıktadır. Bursa ise İznik'e 76 m uzaklıktadır.

İznik Çinisi;

Türk çini ve seramik sanatının geçmişi 8. ve 9. Yüzyıllara, Uygurlara kadar uzanmaktadır. Selçuklularda gelişme göstermiştir. İznik çiniciliği teknik ve desen açısından Selçuklu geleneğini devam ettirmekle birlikte yaptığı atılımlarla renk ve ton açısından daha zengin bir hal almıştır. İznik çinilerinde; lâle, sümbül, nar, karanfil gibi çiçek motifleri kullanılmıştır. Ayrıca insan, kuş, balık, tavşan, köpek gibi hayvan ve gemi motiflerine de rastlanır. İznik çinilerinde mavi, firuze, yeşil ve kırmızı en çok kullanılan renklerdir.

Hıristiyan alemi için çok çok önemli olan tarihteki ilk konsil kabul edilen 1 ci ve son konsil kabul edilen 7 Konsil toplantısı İznik İlçesinde Ayasofya'da yapılmıştır. Hıristiyan inancına sahip turistler bugün Cami olarak kullanılan bu mekanı ziyaret ederek hac görevlerini yerine getirmiş oluyorlar.

Uludağ Üniversitesi İznik Meslek Yüksek Okulu İznik'de Selçuk Mahallesi Üyüvek Mevkii Hastane Caddesinda faliyet göstermektedir. Okulda (2016 itibarıyla) Gıda Teknolojisi, Harita ve Kadastro, Mimari Restorasyon, Seramik Cam ve Çinicilik, Turizm Rehberliği programları mevcuttur.