Mudanya Otobüs Firmaları

Mudanya Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Kamil Koç Turizm
Nilüfer Turizm
Balıkesir Uludağ Turizm
Efe Tur
Esadaş Turizm
Pamukkale Turizm
Metro Turizm
Fındıkkale Turizm
Süha Turizm

efe tur

 


EFE TUR

0850 600 00 10

 

Efe Tur Mudanya Telefon Numarası:
Efe Tur Mudanya Tel: 0224 543 13 30

 

Efe Tur Bursa Şubeleri >


kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 0 562


Kamil Koç Mudanya Telefon Numarası:
Kamil Koç Mudanya Tel: 444 05 62

 

Kamil Koç Bursa Şubeleri >

 

Kamil Koç Mudanya otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Mudanya > Ankara, İzmir, Akhisar, Aydın, Balıkesir, Bozüyük, Çorum, Denizli, Elmadağ, Eskişehir, Havza, Karacabey, Kayaş, Kırıkkale, Manisa, Merzifon, Nazilli, Polatlı, Samsun, Sarayköy, Sungurlu, Susurluk


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55


Metro Turizm Mudanya Telefon Numarası:
Metro Turizm Mudanya Otogarı Tel: 0224 544 99 24

 

Metro Turizm Bursa Şubeleri >

Metro Turizm Mudanya Otobüs Bileti Al >> 


Sponsorlu Bağlantılar

Gemlik Otobüs Firmaları
İznik Otobüs Firmaları
İnegöl Otobüs Firmaları
Mudanya Otobüs Firmaları
Orhangazi Otobüs Firmaları
Karacabey Otobüs Firmaları

nilüfer turizm

 

 

NİLÜFER TURİZM

0850 222 00 99


Nilüfer Turizm Mudanya Telefon Numarası:
Nilüfer Turizm Mudanya Tel: 0224 544 99 24

 

Nilüfer Turizm Bursa Şubeleri >

 

Nilüfer Turizm Mudanya otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Mudanya > Ankara, Eskişehir, Polatlı


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0 850 333 35 35

 

Pamukkale Turizm Mudanya Telefon Numarası:
Pamukkale Turizm Mudanya Tel: 0224 544 28 29
 

Pamukkale Turizm Bursa Şubeleri >

Pamukkale Turizm Mudanya Otobüs Bileti Al >>

 

Pamukkale Turizm Mudanya otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;

Mudanya > Afyon, Ankara, Antalya, Bucak, Burdur, Çorlu, Eskişehir, Gebze, İnegöl, İstanbul (Alibeyköy), İstanbul (Dudullu), İstanbul (Otogar), Kemer, Kütahya, Polatlı


ulusoy turizm

 

 

ULUSOY TURİZM
0850 811 1 888


Ulusoy Mudanya Telefon Numarası:
Ulusoy Mudanya Tel: 0224 540 30 30

 

Ulusoy Turizm Bursa Şubeleri >


 
İstanbul >Bursa Otobüs Firmaları
Ankara > Bursa Otobüs Firmaları
Mudanya Otogarı Haritası
mudanya

Mudanya

Mudanya Hakkında Bilgiler

Bursa'nın kuzeybatısında yer alan Mudanya İlçesi Bursa'ya 25 km uzaklıktadır. Marmara Denizi kıyısında yer alan Mudanya; Bursa'nın İstanbul'la denizyolu bağlantısını sağlayan limanıdır. İdo ve Buda feribotları Mudanya ve Güzelyalı’da hizmet vermektedir. Mudanya Bursa'nın aynı zamanda sayfiyesi konumundadır. Yazlıkları bulunan halk yaz sezonu başlayınca bu güzel beldeye göç ederler. Antik çağlardan bu yana yerleşim birimi olmuş olan Mudanya MÖ.7yy’da Kolofonlular’ın kurduğu İon Medeniyetinin 12 şehrinden biridir. O dönemlerde Mudanya’nın adı “Myrlea” idi. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mudanya İlçesi daha çok Kurtuluş Savaşı sonunda imzalanan "Mudanya Mütarekesi" ile tanınır. İlçede 19. Yüzyıl bir Osmanlı yapısı olan Mütareke Evi günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Yemyeşil doğası masmavi denizi ile huzurlu bir tatil vadeden Mudanya zeytincilikleri ile de öne çıkmaktadır. Ekonomisinin büyük çoğunluğunu zeytin üretimi oluşturmakta olup özellikle aynı bölgedeki Tirilye zeytini kalitesi ve lezzeti ile ün yapmıştır.
Mudanya'ya sefer düzenleyen otobüs firmaları bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Mudanya Otogarından (Bursa üzerinden) Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Mudanya Ulaşım

Bursa’nın deniz kıyısında kurulmuş en güzel sayfiye ilçelerinden biri olan Mudanya’ya karayolu ulaşımı Türkiye’nin her bölgesinden kolayca sağlanabilmektedir. Mudanya D575 karayolu ile Bursa'ya ulaşır. İlçenin ana yolu bu yoldur. Bursa'ya uzaklığı 25 km dir. İlçenin doğusunda Marmara Denizi kıyıları boyunca devam eden yolsa Gemlik ilçesine ulaşır. Batısında yine kıyı boyunca uzanan yol ise Tirilye'ye ulaşır. Oradan da Yenikaraağaç üzerinden Balıkesir yoluna bağlanır. İstanbul ilinden Mudanya 240km, İzmir’den Mudanya 310km, Ankara’dan ise Mudanya 420km uzaklıktadır. Mudanya’ya seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Mudanya otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Mudanya Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Bursa Yenişehir Havalimanı Mudanya’ya 80km uzaklıkta yurtiçi uçak seferleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Havalimanından sonra ulaşım için otobüs şirketleri, taksiler ve vib servis araçları hizmet vermektedir.
İdo ve Budo feribot seferleri ile İstanbul ile denizyolu bağlantısını sağlar. Eminönü iskelesinden kalkan BUDO deniz otobüsleri yaklaşık 1 saat 30 dk’da Mudanya’ya varmaktadır. Ayrıca Kadıköy ve Yenikapı iskelelerinden de İDO’ya bağlı deniz otobüsleri ile 2 saatlik bir yolculukla Mudanya iskelesine ulaşabilirsiniz.

Mudanya Otogar

Mudanya şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Mudanya'dan sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Mudanya otobüs bileti fiyatları, Mudanya Otogarı ulaşım haritası, Mudanya Otogarı peron numaraları, Mudanya Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Mudanya Yüksekokulu

Uludağ Üniversitesine bağlı Mudanya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 1986 yılında kurulmuş olup, yerleşkesinde Bilgisayar Teknolojileri Bölümü; Bilgisayar Programcılığı Programı, Elektrik ve Enerji Bölümü, Elektrik Programı, Gaz ve Tesisat Teknolojisi Programı, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı, Elektronik ve Otomasyon Bölümü, Elektronik Teknolojisi Programı, Mekatronik Programı, Gıda İşleme Bölümü; Süt Teknolojisi Programı, Gıda Teknolojisi Programı, Et Teknolojisi Programı, Makine ve Metal Teknolojisi Bölümü; Endüstriyel Kalıpçılık Programı ,Makine Programı ,Tarım Makineleri Programı, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölümü; Otomotiv Teknolojisi Programı, Mülkiyet ve Koruma Bölümü; İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü, Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı, Tasarım Bölümü; Grafik Tasarım Programı, Moda Tasarım Programı ,Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü; Tekstil Programı eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Mudanya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu için, Mudanya'ya yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Mudanya otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Mudanya’ya Neden Gitmelisiniz?

Marmara Denizi kıyısındaki şirin tatil ilçelerinden biri olan Mudanya’ya gezi planı yapıyorsanız öncelikli olarak sayfamıza göz atmalı ve ilçedeki popüler yerler ve görülmesi gereken mekanlarla ilgili bilgi sahibi olmalısınız. İlçe merkezinden anlatmaya başlarsak, Mudanya Eski Cami 1594 yılında inşa edilmiştir, cami Mudanya Mustafa Kemal Pasa Caddesinde yer almaktadır. 1652 Yılında inşaa edilen Hasanbey Cami ise Mudanya Hasanbey Mahallesinde bulunur. Tavanı, minberi, pencere kenarları ile son cemaat yerindeki ağaç oymaları ile süslemeler Osmanlı devri mimari süslemelerine güzel bir örnektir. Camii yanında yaptıranların türbesi bulunur. Diğer bir önemli tarihi eser olan Tahirpaşa Konağı, Osmanlı mimarisi eserlerinden olup, Şükrüçavuş Mahallesinde yer alır. Konak günümüzde Kültür Bakanlığı tarafından restore edilmiştir. Hali hazırda konağın alt katında İlçe Halk Kütüphanesi hizmet vermektedir. Mudanya’nın Tarihi Rum Mahallesi ise görülmesi gereken yerlerdendir. Zeytin ağaçlarının kokularında tarihi taş evler ve kiliselerle güzel bir ambiansa sahip olan mahalle çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Tarihi Rum Mahallesindeki dikkat çeken yapılar olan Apostoloi Kilisesi, Baş Melekler Kilisesi, Dündar Evini gezebilirsiniz. Mütareke Evi Müzesi, tarihi kayıtları ve zengin arşivi ile meraklıları için ziyarete açık bulunmaktadır. Antik çağlardaki ismi “Sygi” (incir) olan Kumyaka, Mudanya’ya bağlı küçük bir yerdir. Zeytinliklerle çevrili olan Kumyaka tarihi yapı hamam ve kiliselerle dikkat çekmektedir. Tirilye ise Zeytinbağı olarak bilinen Kumyakaya 4km uzaklıktaki bir diğer şirin yerleşimidir. Tirilye’ye yolunuz düşerse Taş Mektep’i, Aya Sotiri, Medikion ve Aya Yani Manastırlarını, Kemerli Kilise’yi ve Fatih Camiini görebilirsiniz. Son olarak Mudanya’nın popüler yerlerinden biri olan Yıldız Tepe (Aşıklar Tepesi) güneşin doğuşunu ve batışını izleyebileceğiniz en güzel yerlerden birisidir. Tepe’de seyir terası, kültür merkezi, restoran ve kafeler yapılması için belediyenin yürüttüğü bir proje devam etmektedir. Mudanya ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Mudanya Online Otobüs Bileti almaktır.
Mudanya mutfağından bahsedecek olursak, Girit mutfağının izlerini taşıyan deniz ürünleri ve taze balık menülerine öncelikle değinmek gerekir. Salatalar, zeytinyağlılar ve mezeler de Mudanya’da restoranlarda yiyebilmeniz için lezzetli sunumlar hazırlamaktadırlar. Şevketi Bostan, Börülce, Turpotu, Ebegümeci, Semizotu, Papara, Çarşaf Böreği, Zeytinli Ekmek, Cevizli lokum, revani, incir tatlısı ve sütlü kadayıf gibi yemekler ve tatlıları Mudanya’nın yöresel mutfağında deneyimleyebilirsiniz. Alışveriş önerimiz ise yörede yetişen incirlerinden, zeytin ve özel sıkım birinci kalite zeytinyağlarından satın almanızdır. Siz de sayfamızdan Mudanya Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.