Bodrum Nerededir ve Nasıl Gidilir?

 
bodrum otogarı

Bodrum Nerededir?

Türkiye’nin en gözde ve en popüler tatil merkezlerinden biri olan Bodrum, Muğla iline bağlı ilçelerden biridir. Türkiye’nin güneybatı sahilinde yer alan ilçe, yaklaşık 650 kilometrelik sahil şeridiyle sadece ülkemiz de değil dünya çapında da önemli tatil lokasyonları arasında gösterilmektedir

Ege’nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Bodrum, Muğla ilinin batı bölgesinde yer alır. Doğusunda Milas, kuzey, doğu ve güneyinde ise Ege Denizi ile çevrili olan ilçe bir yarımada görünümündedir.

 

Kendine has doğası, denizi, kumu, koyları, plajları, tarihi yapıları, festivalleri ve eğlence mekanları ile yılın her mevsimi farklı tatil alternatifleri sunan Bodrum’a karayolu ya da hava yolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz

Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin tatil seçenekleri arasında yer alan bu şirin tatil yöresine kendi aracınızla, otobüsle ya da uçakla gidebilirsiniz.

Muğla şehir merkezinden Bodrum’a geçmek isteyen misafirler ise Muğla Otogarından kalkan Muğla-Bodrum minibüs ve otobüslerini tercih edebilirler. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ederseniz yaklaşık 27-33 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Muğla-Bodrum arası yaklaşık 120 km.’dir. Bu güzergâhta otobüs seferi düzenleyen firmalar molalı ve molasız olmak üzere 2 farklı şekilde hizmet vermektedir. Muğla şehir merkezinden yaklaşık 1 saat 50 dakikalık bir kara yolculuğuyla ulaşabilirsiniz.

Popüler bir tatil merkezi olan Bodrum’da taksi ücretleri de oldukça yüksektir. Bu nedenle Bodrum’un tüm doğal güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız kendi aracınızla ya da rent a car hizmeti alarak tatilinizi daha keyifli ve daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bodrum’a Havayolu ile Ulaşım

Bodrum’a havayolu ulaşımı Uluslararası Milas Bodrum Havaalanı ile sağlanır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerden sefer düzenleyen birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. En rahat ve en konforlu yolculuk seçeneği olan hava yolu ulaşımı ile yolculuk süreniz yaşadığınız bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 1.5-2 saat sürmektedir.

Bodrum ilçe merkezine 36 km mesafede olan Milas Havalimanı’ndan Bodrum’a geçmek için ise araç kiralama hizmeti alabilir, taksi tutabilir ya da havalimanı servislerini kullanabilirsiniz.

Havalimanı servis saatleri uçak sefer saatlerine göre belirlendiği için ilçe merkezine ulaşmakta zorluk yaşamazsınız. Havalimanından ilçeye yapacağınız yolculuk ise yaklaşık 35 dakika sürecektir.

Bodrum’a Otobüs ile Ulaşım

Bodrum’a karayolu ile gitmeyi tercih edecek ziyaretçiler ise ilçeye Milas üzerinden ulaşabilir. Çünkü tek sınırı Milas olan ilçeye gitmek için mecburi istikamet olan Milas’tan geçilmesi gerekmektedir. Otobüsle Bodrum’a gitmek isteyen misafirler ise Türkiye’nin birçok noktasından sefer düzenleyen otobüs firmalarından birini tercih ederek bu güzel ilçeye ulaşım sağlayabilir. Bodrum Otogarı şehir merkezinde yer almaktadır. Bodrum otobüs firmaları buradan hizmet vermektedir. Bodrum otobüs biletini otogardan veya internetten online satın alabilirsiniz.