Yolcu Trenleri

 
kars tren istasyonu

Anahat ve Bölgesel Yolcu Trenleri

Ülkemizin başkenti Ankara ten seferlerinin de merkezi konumundadır. Mevcut yüksek hızlı trenler biri hariç hepsi Ankara'dan kalkış yapar. Bu trenler Ankara - İstanbul, Ankara - Eskişehir, Ankara - Konya ve yapımı bitmek üzere olan Ankara - Sivas ile yapımı devam eden Ankara - İzmir yüksek hızlı trenleridir. İstanbul Konya yüksek hızlı treni ise Eskişehir Bilecik Sakarya Kocaeli üzerinden geçen hattı kullanır. Yüksek teknolojik özelliklere sahip olan hızlı trenler pulman, business ve yemekli vagon olmak üzere üç tip vagon barındırmaktadır. Bu trenler hızlı ve ekonomik seyahat etmenizi sağlar. Ülkemizde şu anda hizmet veren Yüksek Hızlı Trenleri, seferlerini, saatlerini, bilet fiyatlarını "Tren Seferleri" sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Yüksek Hızlı Trenlere bağlantı sağlamak için Antalya Karaman ve Bursa'dan özel otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu bağlantıların güncel kalkış saatlerini de hızlı tren saatleri sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Yüksek Hızlı Tren Biletini internet üzerinden online EYBİS üzerinden satın alabilirsiniz. Hızlı tren biletlerinde %20 ile %50 oranında indirimler bulunmaktadır. Bu indirimleri online bilet sistemi üzerinden görebileceğiniz gibi "Tren Bileti" (Bu sayfa yeni yapılacak tren-bileti.html , tren-saatleri klasörü içine konulacak) sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

Anahat trenleri TCDD'nin ilk uzun yol trenleridir. Çok ekonomik bilet fiyatları ile ülkemizin dört bir yanına güvenli ve konforlu bir yolculuk sağlarlar. Bu trenlerde pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlar bulunur. Hangi trende hangi tip vagon olduğunu tren sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz. Ana hat trenlerinin bu sayfalarında sefer günleri, kalkış ve varış saatleri, yolculuk süreleri, tren bileti fiyatları bulunmaktadır. Yine bu sayfalarda tren saatleri istasyon bazında varış ve kalkış saati olarak verilmektedir. Bu trenlere bir kaç örnek vermek istersek, İzmir Mavi Treni Ege'nin incisi İzmir ile başkentimiz Ankara'yı görülmeye değer manzaralar içinden geçerek birbirine bağlar. Ankara ile serhat şehrimiz Kars'ı birbirine bağlayan Doğu Ekspresi son yıllarda bilhassa genç gezginlerin çokça rağbet ettiği uzun yol treni olmuştur. Bu gezi sırasında Erzurum'da cağ kebabı ve kadayıf dolması siparişi gelenek haline geldi. Bu trene bilet bulunması zorlaşınca idare Turistik Doğu Ekspresi adında ikinci bir tren tahsis etmiştir. Bu trenin bazı merkezlerde uzun süreli duruşları olup yolculuk yaklaşık 27 ile 29 saat arasında sürmektedir. Son yıllarda Ankara Van arasında çalışan Van Gölü Ekspresi ile Ankara Diyarbakır Siirt Kurtalan arasında çalışan Kurtalan Ekspresi trenleri de ilgi görmeye başlamıştır. Bu trenler içinde online bilet satın almak için TCDD Taşımacılık online bilet alma sistemi Eybis'i kullanabilirsiniz.

Hayatımızdaki ulaşımda çok önemli yerleri olan bölgesel trenler yoğun kullanılan trenlerdir. Adapazarı İstanbul arasında hizmet veren Ada Ekspresi Sakarya Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin çok rağbet ettiği bölgesel trenlerden biridir. Bölgesel tren biletleri anahat renlerinden farklı olarak seyahat gününde satışa sunulmaktadır. Bölgesel trenler sadece pulman koltuklu vagonlara sahip trenlerdir. Her gün seferleri olan bu trenlerde geçerli "Tren Kart" ile indirimli tren yolculuğu yapmak mümkündür. Bölgesel Trenlerin sefer saatlerine yine bölgesel trenler sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Seferleri Durdurulmuş Trenler

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanım Şartları:

E-yasamrehberi.com bu sitede sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan tren saatlerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Bu saatlerin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez. Bilgileri lütfen TCDD web sitesinden veya yukarıdaki telefon numaralarından kontrol ve teyit ediniz.