Araç Plakasına Yazılan Trafik Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden Araç Plakasına Yazılan Trafik Cezası Sorgulamak (plakadan trafik cezası sorgulama) için aşağıda linki verilen ilgili web sitesine gidiniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama >>

 
Trafik Cezası Sorgulama

Sorgulama ekranlarına ulaşmak için önce İsim, Soyisim, TC Kimlik No ve Doğum Yılınızı girerek sorgulama yapan kişinin kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulamadan sonra karşınıza çıkan ekranda "Araç Plakasına Yazılan Trafik Ceza Sorgulama" butonuna basınız ve aşağıdaki görülen sorgulama ekranı açılmasını sağlayınız.

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama

Araç plakasına yapılan trafik cezası sorgulaması için gelen ekranda araç plakası, araç tescil belgesi serisi ve araç tescil belge numarasını yazmanız gerekmektedir. Bu sorgulama ile aracınızın plakasına kesilen trafik ceza veya cezalarının detaylı dökümüne kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki linki kullanarak www.gib.gov.tr adresinden ödemenizi online kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Mobil Uygulamalarının linkleride altta yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

emniyet uygulamaİçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Android kullanıcıları için hazırlanan bu uygulamada başta aracınızın çekildiği otopark sorgulama olmak üzere online ihbar, bilgi edinme, en yakın polis merkezi, insan hakları ihlali başvuru formu, EGM sınavları sonuç sorgulama, görüş ve öneri menüleri istifadenize sunuluyor.
emniyet uygulamaEmniyet Genel Müdürlüğü kurumsal IOS uygulaması ile aracınızın çekildiği otopark sorgulama olmak üzere online ihbar, bilgi edinme, en yakın polis merkezi, insan hakları ihlali başvuru formu, EGM sınavları sonuç sorgulama ve uygulamayla ilgili görüş ve öneri menülerine ulaşabilirsiniz.