Hastane Randevu Sistemine Üye Olmak - Kayıt Yapmak

Hastane Randevu Sistemi

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemine (Hastane Randevu Sistemi) yeni üye kaydı yapmak için aşağıdaki linkte yer alan ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi resmi web sitesine ait olan "Vatandaş Giriş Ekranı" nı kullanınız. Gelen ekranın alt sol köşesinde yer alan"Yeni Üye" butonuna basınız.

Hastane Randevu Sistemi Vatandaş Giriş Ekranı >>


MHRS Yeni Üye
MHRS Vatandaş Giriş Ekranı

MHRS Yeni Üye Kaydı
"Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS" resmi web sitesi Hastane Randevu Sistemi Yeni Üye Kaydı ekranı görüntüsü.

Karşınıza bu ekran açılacaktır. Burada sorulan bilgileri girdikten sonra en altta bölümde yer alan şifre bölümünde sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak "Kaydet" butonuna basarak kaydınızı tamamlayıp sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bu bilgileri daha sonra değiştirmek isterseniz, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Hesap Bilgileri" kısmından ilgili değişikliği yapabilirsiniz.

Daha sonraki randevu almalar için parolanızı bir yere kayıt ediniz. Şayet parolanızı unutursanız, resmi web sitesi http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, daha önceden üyelik kaydı oluşturmuşsanız "Parolamı Unuttum" bölümüne geliniz.


Burada üç yol ile parolanızı öğrenebilirsiniz;
1- E-posta bölümüne T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresini yazdığınız taktirde, parolanız e-postanıza iletilecektir.
2- SMS bölümüne sisteme kayıtlı cep numaranızı yazdığınız taktirde, parolanız e-postanıza iletilecektir.
3- Eğer e-posta ve SMS yoluyla parola öğrenmeyi deneyip uyumsuzluk uyarısı alırsanız; ?Detaylı Kimlik Bilgileri ile Hatırlat? bölümünden bilgilerinizi girerek parolanıza erişebilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biri de Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi; vatandaşların Sağlık Bakanlığı'na bağlı 2. ve 3. basamak hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri için resmi telefon numarası Alo182 hattından Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ni arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.