İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

ilaç süresi sorgulama ekranı

İlaç Kullanım Süresi Sorgulama (4A - 4B - 4C)

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafında karşılanan (4A - 4B - 4C) ilaçların kullanım sürelerini sağlık kurumu veya eczaneye gitmeden internetten online sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için e-Devlet Kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir.

Bu sorgulamayı kullandığınız zaman başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sistem otomatik olarak size mevcut tarihi dolmamış ilaç kullanım sürelerini listelemektedir. Otomatik hazırlanan listede reçete no, reçete tarihi, ilaçı veren sağlık tesisinin adı, ilaçı yazan doktor, ilaçın alındığı eczane adı, ilaç adı, kaç kutu verildiği, ilaçın dozu, kullanım periyodu, ilaç alım tarihi ve bitiş tarihi buşunmaktadır.

Yine ekrann üst kısmında yer alan "Tüm İlaçlar Listesi" butonuna basınca sistem size süresi dolan ilaçlarda dahil tüm kullandığınız ilaçları listelemekedir.

Raporlu ilaçlarınız için "İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama" sayfamızı inceleyerek ilaç rapor bilgisi sorgulamasının nasıl ve nereden yapılacağını öğrenebilirsiniz.