İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama

ilaç raporu sorgulama ekranı

İlaç Raporu Sorgulama

Sağlık kurumlarında uzman doktorlar tarafından verilen ilaç raporu bilgilerini sağlık kurumu veya eczaneye gitmeden internetten online sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için e-Devlet Kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir.

Bu sorgulamayı kullandığınız zaman başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Sistem otomatik olarak size hem halen yürürlükte olan geçerli ilaç raporlarınız ile süresi dolanlar dahil tüm ilaç raporlarınızı iki başlık altında listelemektedir. Geçerli İlaç Raporlarınız başlığı altında süresi dolmamış devam eden ilaç raporlarınızın bilgilerini, Tüm İlaç Raporları başlığı altında ise süresi dolmuş tüm eski ilaç raporlarınızın bilgilerini görebilirsiniz.

ilaç raporu sorgulama ekranı
 

Sistemin size sıraladığı ilaç rapor bilgilerinin karşısında listesinin sağ tarafında yer alan "Görüntüle" butonuna basınca ilgili ilaç raporunun teşhis ve doktor bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümde "İlaç Raporu Bilgileri" yer almaktadır. Bu bilgiler rapor takip numarası, rapor numarası, raporu veren sağlık tesis unvanı, rapor düzenlenme türü, teşhis bilgileri, teşhis adı, raporun başlangıç tarihi ve bitiş tarihi, tanılar, doktorun adı, soyadı ve branşıdır.

Kullandığınız ilaçların bitim tarihlerinin sorgulamasının nereden nasıl yapılacağını öğrenmek için "İlaç Kullanım Süresi Sorgulama" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bu işlemi de sağlık kurumuna veya eczaneye gitmeden internet üzerinden online gerçekleştirebilirsiniz.