T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Nasıl Çalışıyor?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemini kullanarak online randevu almak için aşağıdaki linkte yer alan ve resmi web sitesine ait olan "Vatandaş Giriş Ekranı" nı kullanınız. Sisteme üye değilseniz nasıl üye olacağınız "Hastane Randevu Sistemine Üye Olmak" bu sayfada detaylı olarak anlatılmaktadır. Gelen ekranda (resmi web sitesinde https://hastanerandevu.gov.tr) TC Kimlik Numaranızı, paralonuzu ve güvenlik sayılarını yazarak "Giriş" butonuna tıklayınız.

Hastane Randevu Sistemi Vatandaş Giriş Ekranı >>


mhrs vatandaş giriş ekranı
MHRS Vatandaş Giriş Ekranı

mhrs hastane ve klinik seçme
MHRS hastane ve kilinik seçim ekranı

Karşınıza bu ekran açılacaktır. Bu ekranda sırasıyla il, ilçe, hastane, klinik ve klinik yerini açılan listelerden seçiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra aşağıda yer alan "Randevu Ara" butonuna tıklayınız.

mhrs randevu saati
MHRS hekim ve randevu tarihi ile saati seçme ekranı

Randevu ara butonuna basınca karşınıza bu ekran gelecektir. Ekranın alt kısmında seçtiğiniz hastane ve kliniğin doktorları isimleri ile sıralanacakaktır. Öncelikle bu alt bölümden doktor seçiniz. Doktorun adının üstüne tıkladığınız zaman ekranın sağ üst bölümünde seçtiğiniz doktora ait randevu günleri ve saatleri listelenecektir.

Listede zemin rengi yeşil olan saatler randevu alabileceğiniz boş olan saatlerdir. Saatin üstüne tıkladıktan sonra açılan panelde "Randevu almak için tıklayınız" bölümüne tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

mhrs randevu onay ekranı
MHRS Randevu Kaydetme Ekranı

Bu ekranda karşınıza aldığınız randevunun detaylı bilgileri gelmektedir. Hastane, klinik, doktor adı ile randevu tarihi ve saatini, kendi bilgileriniz ile birlikte tekrar kontrol ederek "Randevuyu Kaydet" butonuna basarak hastane randevunuzu onaylayınız. Eğer muayene olacağınız doktora bir not yazmak isterseniz o işlemide bu ekranda yapabilirsiniz.

Aldığınız randevular için Hastanede sigorta ve kayıt işlemleriniz yapılacağından randevu tarihinde, randevu saatinden yeterli bir süre önce, örneğin 25-30 dakika kadar önceden hastanede bulunmanız gerekir.


Geçmiş randevuları görme ve alınan randevuyu iptal etme

Yine bu ekranlarda sağ üst tarafta yer alan "Randevu Geçmişi" butonuna basarak tüm randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca telefonla Alo182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

Telefonla Randevu Nasıl Alınır?

Alo182 Aranarak;