Para Biriktirme Yöntemleri

 
para biriktirme yolları

Para Biriktirme Yolları

Bu günlerimizde para toplamak çok zor bir şey olabilir, özellikle corona virüsün çıkması ile beraber işini kaybedenler çok ve para sıkıntısı çekenler de çoktur. Bunun için para toplamak çok zor bir şey olarak gelebilir bazı insanlara. Ama imkansız bir şey midir? Kesinlikle değildir.

 

Öncelikle Borçlarınıza Veda Edin

Bir kişiye, bir bankaya veya kime olursa olsun bir borcunuz var ise bu borcunuzdan kurtulmaya çalışınız. Borçlarınız varken para toplamak zor olabilir. Çünkü bu topladığınız para borçlarınıza gidecektir.

Bunun için önce borçlarınıza veda ediniz, bu borçları ödeyiniz ve sonra para toplamaya başlayınız.

Markete Giderken Bir Liste Hazırlayın

Alışveriş yaparken mutlaka yanınızda bir liste bulundurunuz, ev için sadece gerekenleri almaya çalışınız. Bir alışveriş merkeze veya markete listesiz gitmek sizi daha çok şey almak için mecbur kılacaktır.

En iyisi çıkmadan önce bir liste oluşturunuz. Evdeki eksik olan malzemeleri yazınız ve sonra markete çıkınız. Böylece ihtiyaçlarınızı karşılamış olursunuz, eksiğiniz kalmaz ve aynı zamanda da para cebinizde kalır fazla harcama yapmış olmazsınız ve böylece paranızı toplayabileceksiniz.

 

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Kullanmadığınız ya da eski eşyalarınız var mı? Bu eşyalar hala kullanılabilir durumda ise satabilirsiniz bir çok platform üzerinde.

İkinci el eşya alan mağazalar da her mahallede bulunmaktadır.

Kıyafetleriniz de var ise Let Go gibi online alışveriş uygulamalarda satabilirsiniz. Cebinize gelen paraları da toplayabilirsiniz veya ihtiyacınız olan şeyleri almak için kullanabilirsiniz.

Kredi Kart Kullanmak Yerine Nakit Para Kullanınız

Kredi kartınızı kullandığınız zaman ne kadar çok harcama yaptığınız belli olmamaktadır, elinizden de parayı vermediğiniz için de hiç para harcamış gibi hissetmiyorsunuz.

Bu da sizleri daha da çok para harcamaya cesaret verecektir.

Kredi kart kullanmanın 2 kötü yönü var, bu iki yönü de bunlardır:
1- harcadığınız parayı göremiyorsunuz, daha fazla para harcarsınız alışveriş yaparken,
2- kredi kart limitinizi doldurduğunuz zaman bankanıza karşı da bir borcunuz oluşmaktadır.

Var Olan İşiniz Yanında Başka Bir İş İle Uğraşınız

Bir yeteneğiniz var ise, website kurmak gibi veya yazı yazmak gibi hemen bu yeteneklerinizi kullanmaya başlayın. Boş vakitlerinizde bu yetenekleriniz ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.