Adana Havalimanı Ulaşım

Çukurova’nın bereketli topraklarında kurulmuş olan Adana, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin arasında yerleşimi olan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı kültürlerin etkileşimleri sayesinde tarihin izlerinin görüldüğü bir kenttir. Adana iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Adana Havalimanı (ADA) 1937 yılında açılmış olup, 30 Ekim 1993 tarihinden bu yana iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirmekte bunun yanı sıra kargo trafiğine de yer vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoran, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bankamatikler ve otoparkı ile yolculara hizmet sunmaktadır.
Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA) kodu ile Adana’nın Seyhan ilçesi Seyhan Mahallesinde yer almaktadır. Adana şehir merkezine 3,5 km mesafede, yaklaşık olarak 15 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Adana Havalimanına ulaşım, özel halk otobüsleri, taksiler, dolmuşlar, metro, özel transfer araçları ile sağlanmaktadır.
Havalimanından Adana ilinin çevresinde yer alan Osmaniye ve Mersin komşu illerine ulaşım hizmeti verilmektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı
Adres: Seyhan Mahallesi, Meydan Caddesi, Seyhan/Adana
Telefon: 0322 435 03 80

Adana Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Adana Şakirpaşa Havalimanı Servis Saatleri

Havalimanından Havaş otobüsüyle komşu illeri olan Mersin’e yaklaşık 120 dakika ve Osmaniye’ye yaklaşık 105 dakika yolculuk süresiyle ulaşım yapılmaktadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanından iki ana güzergahı: Havalimanı - Ceyhan - Osmaniye ve Osmaniye - Ceyhan - Havalimanı Hattı ve Havalimanı - Tarsus - Mersin ve Mersin - Tarsus - Havalimanı Hattına Havaş otobüsleri ulaşım hizmeti vardır.

Havalimanı - Ceyhan - Osmaniye Hattı: Havaş otobüsü Adana Havalimanı’ndan Ceyhan ilçesine haftanın her günü belirli saatlerde hareket etmektedir. Ceyhan için 21 TL ücret alınmaktadır.

Osmaniye - Ceyhan - Havalimanı Hattı: Osmaniye ili Cumhuriyet Meydanı Otopark karşısından yolcu alınmaktadır. Havaş, Osmaniye şehir merkezinden Adana Havalimanı'na haftanın her günü belirli saatlerde hareket etmektedir. Osmaniye için 28 TL ücret alınmaktadır.

Adana’nın Ceyhan ilçesi; Ceyhan Eski Adliye önünden yolcu alınmaktadır. Adana Havalimanına Havaş haftanın her günü belirli saatlerde hareket etmektedir. Ceyhan için 21 TL ücret alınmaktadır.

Havalimanı - Tarsus - Mersin Hattı: Havalimanı Tarsus ilçesinde inecek yolculardan Tarsus için 16 TL ücret alınmaktadır. Adana Havalimanı’ndan inen tüm uçuşlar için Mersin iline birçok saat alternatifi vardır. Mersin iline yolculuk süresi yaklaşık 120 dakika sürmekte ve 22 TL ücret alınmaktadır.

Mersin - Tarsus - Havalimanı Hattı: Mersin ili yolcu alma noktaları; Saya Park (Eski Kipa AVM), Mersin Forum Avm Önü, Tarsus Şehir Merkezi (Kleopatra) duraklarından Havaş otobüsü Adana Havalimanı’na haftanın her günü daha çok saat alternatifi ile hizmet vermektedir. Tarsus için 16 TL ücret alınmaktadır. Mersin ilinden havalimanına yolculuk süresi yaklaşık 120 dakika sürmekte ve Mersin için 22 TL alınmaktadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi İletişim: 0850 222 04 87 telefon numarasını arayarak bilgi almak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı Belediye Otobüsü

Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak isteyen misafirler için; kentkart sisteminin kullanıldığı belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri hizmet vermektedir. Toplu taşımada kullanılan kent kartın ilk alımı 10 TL devamlı kart kullanımında ise 2.80 TL ücret alınmaktadır. Eğer kent kartınız yok ise 3,5 TL ödemesiyle yolculuk yapabilirsiniz.
Havalimanı'nın hemen dışında yürüme mesafesinde yer alan duraklardan otobüsler yolcu alıp bırakmaktadır. İl merkezine oldukça yakın olan havaalanına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım rahat ve yaklaşık 25 dakika sürmektedir.

Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Adana Büyükşehir Belediye Otobüsleri ile Ulaşım
135 Numara / Havalimanı-Balcalı
159 Numara / Havalimanı-Seyhan Uygulama Hastanesi
251 Numara / Balcalı Hastanesi - Adana Havalimanı
252 Numara / Balcalı Hastanesi -Şehir Hastanesi - Adana Havalimanı - Merkez Otogar
407 Numara / Adana Havalimanı-Ceyhan
401 Numara / Adana Havalimanı-Kozan: Hafta içi ve hafta sonu belirli bir saate kadar ulaşım hizmeti vardır.

Adana Havalimanı Dolmuş: Şehir merkezine yakın mesafesiyle havaalanına ulaşım kolaylığı sağlanmaktadır. Adana Havaalanı’na ulaşım ücreti kartı olmayanlardan kişi başı 3,50 TL ve sivillerden ise 2,95 TL ücret alınmaktadır.
Adana Büyükşehir Belediyesi İletişim: 0322 455 35 00 / ALO 153 telefon numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Adana Havalimanı Metro

Adana Havalimanı’nın il merkezine yakın olmasıyla ulaşımı kısa ve kolaydır. Adana Metrosu 2010 yılından itibaren 14 km hattı, 13 durağı ve kent kart sistemi ile 3.00 TL’lik ücretle ulaşım hizmeti vermektedir. İlk ve son durak ulaşım süresi yaklaşık 25 dakika sürmektedir. Metro hafta içi 10 dakika da hizmet vermektedir.
Metro İle Adana Havaalanına ulaşım; Metro 1 hattı ile Adana Havalimanı’nın yakınından geçmektedir.
Adana Büyükşehir Belediyesi İletişim: 0322 455 35 00 / ALO 153 telefon numaralarını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Taksi

Adana Havaalanı (ADA) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerler ile arası kısa mesafe olduğu için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar yolcu çıkışları önünden 7/24 saat hizmet vermektedir.
Adana Şakirpaşa Havalimanı taksi başlangıç fiyatının üzerine gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır.
Adana Şakirpaşa Havalimanı - Adana Otogar arası taksi ücreti 35-45 TL’dir.
Adana Şakirpaşa Havalimanı - Adana Tren Garı İstasyon Meydanı arası taksi ücreti 30-35 TL’dir.
Adana Şakirpaşa Havalimanı Yüreğir Otogarı arası taksi ücreti 35-40 TL’dir.
Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Havalimanından Yüreğir 20 km, Ceyhan 55 km ve Kozan 76 km uzaklıkta bulunan ilçelere taksi ile ulaşım mümkündür. Aşağıda verdiğimiz telefon numaralarını arayarak taksi durağından fiyat bilgisi alabilirsiniz.
Adana Şakirpaşa Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0322 435 15 88

Adana Şakirpaşa Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Adana Şakirpaşa Havalimanı araç kiralama şirketlerinde havaalanı içerisinde ve çevresinde bulunan şirketlerden kiralayacağınız araçlarla istediğiniz yere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.
Adana Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve güvenli bir şekilde rezevasyon yapabilirsiniz.
Adana Şakirpaşa Havaalanı araç kiralama şirketleri: Hertz, Avis, Europcar, Alamo, Budget, National, Fox Rent a Car, Pnr Rent a Car, Sixt Rent a Car, Dollar, Thrifty markalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Otopark

Adana Şakirpaşa Havalimanı Otoparkı 3 dakikalık yürüyüş mesafesinde havaalanı içerisinde iç hatlarda 400, dış hatlarda 169 araç kapasiteli bir yerdir. Engelli yolcular için özel park yerleri ile hizmet verilmektedir.
Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için havaalanının yakın çevresine konumlandırılmış 7/24 saat açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli otoparklar mevcuttur. Ayrıca havalimanı dışındaki otoparklara aracını bırakınca bazı otoparklar servisle ücretli ya da ücretsiz havalimanına ulaşım hizmeti vermektedir.

Adana Havalimanı dışındaki özel otoparklar:
Park Via: Açık ve kapalı otoparkı, kamera güvenliği ile uygun fiyatlı 7/24 hizmet vermektedir.
Adana Madi Otopark: Kamera güvenliği, sigortalı otoparkı, Shuttle servisi, araç yıkaması ve uygun fiyat ile 7/24 hizmet vermektedir.
Sizin Otopark: Havalimanına 2 dakika mesafede, ücretsiz havaalanı transferi, kamera güvenliği ve uygun fiyat ile 7/24 hizmet vermektedir.
Sezgi Otopark: Havalimanına 700 m uzaklıkta, kamera güvenliği, Shuttle servisi, bireysel transfer, araç anahtarı sizde kalan ve günlük 15 TL ücret ile havaalanı transferi, 7/24 hizmet vermektedir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Transfer

Adana Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Adana transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Seytur, Adana Transfer, Adana Tur, Adana Havaalanı Transfer, Adanacar, Kerem Rent a Car firmalarıyla güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

Adana Otogarı Otobüs Firmaları

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Adana Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Adana Otogarından otobüs bileti alarak “Adana Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.