Hendek Otobüs Firmaları

Hendek Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Sakarya Sev Turizm
Sakarya Vib Turizm
Efe Tur
Narlıca Seyahat
Metro Turizm
Kamil Koç Turizm

düzce güven

 

 

DÜZCE GÜVEN

444 67 81

 

Düzce Güven Hendek Telefon Numaraları:
Hendek: 0 264 614 89 89

 

Düzce Güven' in Hendek' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hendek >
AKÇAABAT, AKÇAKOCA, AKHİSAR, ALANYA, ALAPLI, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR, BEŞİKDÜZÜ, BODRUM, BURDUR, BURSA, BİLECİK, ÇARŞAMBA, ÇAYIROVA, ÇİFTLİKKÖY, DEĞİRMENDERE, DENİZLİ, DİNAR, ESKİŞEHİR, EYNESİL, FATSA, GEBZE, GEMLİK, GİRESUN, GÖLCÜK, GÖRELE, İSTANBUL, İZMİR, İZMİT, KARAMÜRSEL, KAVACIK, KDZ.EREĞLİ, KOZLU, KÜTAHYA, M.K.PAŞA, MANAVGAT, MANİSA, MERZİFON, MİLAS, NAZİLLİ, ORDU, ORHANGAZİ, OSMANCIK, SAMSUN, SANDIKLI, SERİK, SUSURLUK, SÖKE, TERME, TRABZON, ÜNYE, VAKFIKEBİR, YALOVA, YLV ALTINOVA, ZONGULDAK


lüks karadeniz

 

 

 

LÜKS KARADENİZ SEYAHAT
444 00 53


Lüks Karadeniz Seyahat Hendek Telefon Numaraları:
Hendek: 0 264 614 59 00


Lüks Karadeniz Seyahat' in Hendek' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hendek >
Akçaabat, Araklı, Ardeşen, Arhavi, Batum, Beşikdüzü, Çamlıhemşin, Çarşamba, Çayeli, Fatsa, Fındıklı, GİRESUN, Gündoğdu, Havza, Hopa, İyidere, Merzifon, Of, ORDU, Pazar, RİZE, SAMSUN, Sürmene, Terme, Tirebolu, TRABZON, Ünye, Vakfıkebir


metro turizm

 

 

METRO TURİZM
0850 222 34 55

 

Metro Turizm Hendek Telefon Numaraları:
Hendek: 0264 614 59 00

 

Metro Turizm Sakarya Şubeleri >


Sponsorlu Bağlantılar

Akyazı Otobüs Firmaları
Hendek Otobüs Firmaları
Karasu Otobüs Firmaları

istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT

 

İstanbul Seyahat Hendek Telefon Numaraları:
Hendek: 0850 222 59 59

 

İstanbul Seyahat Sakarya Şubeleri > 

 

İstanbul Seyahat' in Hendek' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hendek >
Tekirdağ, İstanbul


sakarya vib

 

 

 

SAKARYA VİB TURİZM

0850 455 54 54

 

Sakarya Vib Turizm Hendek Telefon Numaraları:
Hendek: 0 264 615 03 38 - 39
Hendek2: 0 264 988 01 61
Gsm: 0 530 602 70 63

 

Sakarya Vib Turizm Sakarya Şubeleri >


trabzon süzer seyahat

 

 

 

SÜZER SEYAHAT


Süzer Seyahat Hendek Telefon Numaraları:
Süzer Seyahat Hendek Otogar: 0264 614 89 89

Süzer Seyahat Online Otobüs Bileti >> 


Süzer Seyahat' in Hendek' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Hendek >
Akçaabat, Araklı, Beşikdüzü, Bulancak, Çarşamba, Çarşıbaşı, Espiye, Eynesil, Fatsa, GİRESUN, Görele, Keşap, Moloz, Of, ORDU, SAMSUN, Söğütlü, Sürmene, Tekkeköy, Terme, Tirebolu, TRABZON, Ünye, Vakfıkebir, Yalıköy, Yomra


 
İstanbul > Sakarya Otobüs Firmaları
Ankara > Sakarya Otobüs Firmaları
Hendek Otogarı Haritası
hendek

HENDEK İLÇESİ

Marmara Bölgesi'nin doğusunda yer alan Sakarya İlinine bağlı Hendek İlçesi Marmara ve Batı Karadeniz Bölgelerinin geçiş noktasında bulunur. Hendek İlçesinin tarihi 12. Yüzyılda Türkistan'ın Gürcan bölgesinden göç eden Türk kabilelerinin bu bölgeye gelip yerleşmesi ile başlar. İlçenin doğusunda Düzce İli, batısında Adapazarı ve Söğütlü İlçeleri, kuzeyinde Karasu ve Kocaali İlçeleri, güneyinde ise Akyazı İlçesi yer alır. Hendek İlçesi ulaşım ağları üzerinde yer almasından dolayı 2. organize sanayi bölgesi ile sanayileşmede önemli adımlar atmıştır. Geçmişte yoğun tütün yetiştiriciliği olan ilçede bugün tarım fındık yetiştiriciliğine kaymıştır. Hendek İlçesinde tavuk ve yumurta yetiştiriciliği yanında arıcılıkta gelişmiştir.

Hendek Otobüs Firmaları

Hendek'de hizmet veren Adapazarı merkezli otobüs firmaları Sakarya Vib Turizm ve Sakarya Sev Turizm ve diğer otobüs firmaları Hendek Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir.

Hendek Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Hendek otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Hendek otobüs bileti fiyatları, Hendek Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Hendek otobüs sefer saatleri, Hendek otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Hendek Ulaşım;

Eski adı ile E-5, D100 Karayolu Hendek İlçe merkezinden geçer. Bu yol ile Hendek batıda Adapazarı, İzmit ve İstanbul'a, doğuda ise Düzce, Bolu ve Ankara'ya ulaşır. Yine E80 İstanbul-Ankara Otoyoluda Hendek İlçesi sınırları içinden geçer. Hendek-Kocaali yolu ile ilçe Karadeniz'e ulaşır. Hendek Adapazarı arası 32 km dir. Hendek İzmit arası 70 km, İstanbul arası 172 km, Düzce arası 38 km, Bolu arası 88 km, Ankara arası ise 280 km uzaklıktadır.

Sakarya Hendek ilçesinde demiryolu ve havayolu ulaşımı yoktur. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı ilçeye 56 km, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ise 146 km uzaklıktadır. Arifiye Tren İstayonu ise ilçeye 35 km uzaklıktadır.

Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesi;

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Hendek İlçesinde Başpınar Mah. 54300 Hendek/Sakarya adresinde eğitim vermektedir. Okulda bulunan bölümler Beden Eğitimi ve Spor, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Özel Eğitim, Sosyal Bilimler ve Türkçe Eğitimi, Temel Eğitim, Türkçe Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümleridir. Yine aynı bölgede Hendek Meslek Yüksekokuluda eğitim hizmeti vermektedir. Hem Hendek Eğitim Fakültesi hemde Hendek Meslek Yüksekokulu için Hendek'e yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Hendek otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Hendek Gezilecek Yerler;

Hendek İlçesinin Çiğdem Yaylası, Dikmen Yaylası ve Selman Dede Mesire Alanı yayla turizminde önemli noktalarıdır. İlçenin İnanç Turizmi merkezleri ise Salman Dede Türbesi ve Pilav Günü, Eren Dede Türbesi, Keremali Dede Türbesi, Sarı Dede Türbesi ve Vahap Dede Türbesidir. Hendek Bayraktepe Müze ve Şehitlik alanı ayrıca gezilip görülmesi gereken önemli bir noktadır.