Tunceli Otobüs Firmaları, Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli Otobüs Bileti Fiyatları

can dersim tunceliler

Can Dersim Tuncelililer
444 00 62

Can Dersim Tuncelililer Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Tel: 0428 212 60 66
Can Dersim Tuncelililer Tunceli Otobüs Bileti Al >>

Can Dersim Tuncelililer Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > Ankara, İstanbul (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Can Dersim Tuncelililer Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)


can munzur vip

 

 

CAN MUNZUR VİP


Can Munzur Dersim Vip Tunceli Telefon Numaraları
Tunceli Otogar Tel: 0428 212 62 05
Tunceli Otogar Gsm: 0545 662 23 62

 

Can Munzur Dersim Vip Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli >
Elazığ

Sponsorlu Bağlantılar

dersim vip tuncelililer


Dersim Vip Tuncelililer

Dersim Vip Tuncelililer Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Tel: 0428 212 62 50
Dersim Vip Tuncelililer Tunceli Otobüs Bileti Al >

Dersim Vip Tuncelililer Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > Elazığ, Erzincan (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Dersim Vip Tuncelililer Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)


ovacık canlar turizm

Ovacık Canlar Turizm

Ovacık Canlar Turizm Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Tel: 0507 340 31 33
Ovacık Canlar Turizm Tunceli Otobüs Bileti Al >

Ovacık Canlar Turizm Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > İstanbul (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Ovacık Canlar Turizm Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)


tunceli mavi tur

Tunceli Mavi Tur

Tunceli Mavi Tur Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Tel: 0428 212 62 88
Tunceli Mavi Tur Tunceli Otobüs Bileti Al >

Tunceli Mavi Tur Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > İstanbul (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Tunceli Mavi Tur Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)


yılmaz tunceliler

 

 

YILMAZ TUNCELİLİLER TURİZM

Yılmaz Tuncelililer Tunceli Telefon Numaraları:
Tunceli Merkez Tel: 0530 125 21 62 - 0428 212 23 62
Tunceli Otogar Tel: 0428 212 64 62

 

Yılmaz Tuncelililer Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli >
DİYARBAKIR, ELAZIĞ, Ergani, ERZİNCAN, Kovancılar, Pülümür


çağdaş birlik

 

 

ÇAĞDAŞ BİRLİK


Çağdaş Birlik Tunceli Telefon Numaraları

Tunceli Merkez Tel: 0428 212 60 62
0428 212 62 60
Pertek Merkez Tel: 0428 651 22 87

 

Çağdaş Birlik Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli >
Elazığ


erzincan başak turizm


Erzincan Başak Turizm

Erzincan Başak Turizm Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Telefon: 0428 441 21 01
Erzincan Başak Turizm Tunceli Otobüs Bileti Al >

Erzincan Başak Turizm Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > Erzincan (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Erzincan Başak Turizm Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)


öz has bingöl

Öz Has Bingöl
444 22 12

Öz Has Bingöl Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Tel: 0428 212 23 62
Öz Has Bingöl Tunceli Otobüs Bileti Al >

Öz Has Bingöl Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > Bingöl (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Öz Has Bingöl Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)


has elazığlılar turizm


Has Elazığlılar Turizm

Has Elazığlılar Turizm Tunceli Telefon Numarası:
Tunceli Otogarı Tel: 0554 305 84 98
Has Elazığlılar Turizm Tunceli Otobüs Bileti Al >

Has Elazığlılar Turizm Tunceli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Tunceli > Elazığ (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Has Elazığlılar Turizm Tunceli Otobüs Firması sayfasındadır.)

 
İstanbul > Tunceli Otobüs Firmaları
Ankara > Tunceli Otobüs Firmaları
Tunceli Otogarı Haritası
Tunceli Otobüs Firmaları

Tunceli

Tunceli Hakkında Bilgiler

Tunceli Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer alan bir ilimizdir. Tunceli doğusunda Bingöl ve Elazığ İlleri ile, batısında ve kuzeyinde Erzincan İli, güneyinde ise yine Elazığ İli ile komşudur. Tarihi MÖ.2200 yılına dayanan Tunceli’de bulunan Pulur Höyüğü çevresindeki kazılarda ilk yerleşimin Hurriler kavmine ait olduğu, sonraki dönemlerde de Subarular, Hititler, Urartular, Medler, Persler,Büyük İskender, Romalılar, Bizanslılar, Sasaniler gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bölge 1087 yılında Türklerin egemenliği altına girmiş, 1473’te de Osmanlının sınırlarına katılmıştır. Cumhuriyet döneminde Tunceli Elazığ’dan ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur. Munzur Suyunun soğuk olduğu yüksek kesimlerde kırmızı benekli alabalık suyun ısındığı alt kesimlerde ise yayın balığı bulunur. Tunceli’nin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmakta olup organik üretim-satış amaçlı kooperatif belediyeciliğin ülkemizdeki ilk örneklerinden biridir. İlde ağır sanayi bulunmamaktadır. Balıkçılık ve arıcılık ilin diğer geçim kaynaklarıdır.

Tunceli Ulaşım

Tunceli ili kuzeyden Erzurum ve Erzincan, güneyden ise Elazığ iline bağlayan önemli yollar üzerinde bulunmaktadır. D885 Trabzon - Akçakale (Şanlıurfa) Karayolu kuzey güney yönünde Tunceli'den geçer ve ilin ana ulaşım ağını oluşturur. Bu yol kuzeyde Pülümür üstünden E80 Karayoluna bağlanarak Erzincan ve Erzurum'a, güneyde ise D300 Karayoluna bağlanarak Elazığ'a ulaşımı sağlar. Tunceli'ye Elazığ 140 km, Erzincan 127 km uzaklıktadır. Tunceli-Ankara arası 817 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 9 saat 50 dakika sürmektedir. Tunceli-İstanbul arası ise 1173 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 13 saat 25 dakika sürmektedir. Tunceli iline seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve Tunceli Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Tunceli ilinde demiryolu ve havayolu ulaşımı yoktur. Şehre en yakın mesafedeki havalimanı 130km uzaklıkta bulunan Elazığ Havalimanı olup, Yurtiçi ve yurtdışı uçak seferleri ile hizmet vermektedir. Demiryolu ulaşımı tercih edenler içinse Erzincan ve Elazığ üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.

Tunceli Otogar

Tunceli Şehirlerarası Otobüs Terminali uzun yıllardır Merkez ilçesindeki konumunda hizmet vermektedir. Türkiye’nin her yerine otobüs seferleri bulunan Tunceli şehirlerarası otobüs terminaline her gün yüzlerce yolcu otobüsü girip çıkmaktadır. Tunceli şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Tunceli otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Tunceli otobüs bileti fiyatları, Tunceli şehirlerarası otobüs terminali ulaşım haritası, otogar peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları gibi tüm bilgilere de bu sayfamızda bulunan modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Tunceli Otobüs Firmaları

Tunceli'de hizmet veren Tunceli merkezli otobüs şirketleri Can Dersim Tuncelililer, Can Munzur Vip, Dersim Vip Tuncelililer, Özlem Turizm / Çağdaş Birlik ve bunların yanında diğer otobüs firmaları Tunceli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. Tunceli ilinin ilçeleri; Tunceli (İl Merkezi), Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek, Pülümür’ün otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Tunceli otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Tunceli Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Tunceli Üniversite

Tunceli Munzur Üniversitesi 2008 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesi olup, Üniversite Yerleşkesi Merkez ilçesinde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Munzur Üniversitesi'nde bulunan Fakülteler; Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Su Ürünleri Fakülteleridir. Enstitüler; Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüleridir. Yüksekokullar; Sağlık Yüksekokuludur. Meslek Yüksekokulları; Tunceli MYO, Çemişgezek MYO, Pertek Sakine Genç MYO dur. Munzur Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Tunceli otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Tunceli’ye seyahat edebilirsiniz.

Tunceli’ye Neden Gitmelisiniz?

Doğu Anadolu Bölgesi’nin popüler illerinden biri olan Tunceli’de gezilip görülecek yerleri sınıflandırırsak ; doğal Güzellikleri; Ovacık ilçesinde yer alan kamp ve doğa sporlarına uygun ortamları ve tabiat güzellikleri ile Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur (Ovacık) Gözeleri, Halbori Gözeleri, Zenginpınar (Zağge) Şelalesi ve Mesire Yeri, Kutudere Mesire Yeri , yaz aylarında mesire yeri olma özelliği ile yoğun talep gören Dereova Şelalesi (Gelin Pınarı), Tarihi Yapıları; Urartu döneminde kral II.Rusas tarafından inşa ettirildiği söylenen MÖ.9yy eseri Mazgirt Kalesi, Çemişgezek Kalesi, Kale Köyü Kalesi, Bağın Kalesi, Pertek Kalesi, Derun-i Hisar (Sağman) Kalesi, Hamam-ı Atik (Eski Hamam), Yeni Hamam, Hamidiye Medresesi, Çemişgezek ilçesinde bulunan ve sivri kemeri ile dikkat çeken Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Aşağı Köprü, 12.yy’dan günümüze kadar ulaşmış olan tarihi Sivdin Köprüsü, Baş Çeşme, Meydan Çeşmesi, İn Delikleri (Derviş Hücreleri), Camii ve Türbeleri; Mahsume (Besime) Hatun Türbesi, Pertek ilçe sınırlarında 1570 senesinde yaptırılmış olan ve üzerindeki kabartma süslemeleri ile dikkat çeken Çelebi Ağa Camii, Sağman Camii, Ferruh-Şad Bey Türbesi, Sungurbey Camii, Elti Hatun Türbesi, Elti Hatun Camii, Çoban Baba Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Ulukale Camii, Süleymaniye Camii, Yelmaniye Camii olarak sayabiliriz. Tunceli şehrinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Tunceli Online Otobüs Bileti almaktır.
Tunceli’nin yöresel mutfağından da bahsetmek gerekirse , bölgede hayvancılığın yoğun olarak yapılmasından kaynaklı olarak şehir mutfağında da bolca etli yemekler hazırlanmaktadır., Mahluta Çorbası, Zerefet, Sir, Tutmaç Çorbası, Düğürcük Çorbası, Jarjun, Siron, Patila, Kete, Eşkene, Gullik, Pirpirim Boranisi, Kavurmalı Işgın, Kenger Kavurması, Bunbar Dolması, Lahana Sarması, Ayranlı Kabak, Soğan Aşı, Saç Kavurması, Hazırlop Köfte, Kofik Dolma, Tandır Kebabı, Kellecoş, Döğme Pilavı, Pekmek Helvası, Kalbur Hurması, Dut Tatlısı, 12 İmam Çorbası (Aşure) Tunceli mutfağında hazırlanan yöresel lezzetlerdendir. Alışveriş tavsiyesi önerilerimize gelince, arıcılık yaygın olduğu için tabii ki bal , ovacık sarımsağı, Şavak Peyniri, şire, üzüm pekmezi, pestil satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Tunceli Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.