Tunceli Otobüs Firmaları, Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli Otobüs Bileti Fiyatları

Neredennereye.com

otobüs bileti

can dersim tuncelililer

 

 

CAN DERSİM TUNCELİLİLER TURİZM
444 00 62


Can Dersim Tunceliler Turizm Tunceli Telefon Numaraları:
Tunceli Merkez: 0 428 212 15 55
Tunceli Otogar: 0 428 212 60 66


Can Dersim Tunceliler Turizm' in Trabzon' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Tunceli >
ADANA, AFYON, AKSARAY, Akşehir, Alanya, Anamur, ANTALYA, Aydıncık, BATMAN, Bismil, BOLU, Ceyhan, DİYARBAKIR, Dörtyol, DÜZCE, Düziçi, Erzin, GAZİANTEP, Gazipaşa, GÜMÜŞHANE, HATAY, Hilvan, İskenderun, İSTANBUL, İZMİR, İZMİT, KAHRAMANMARAŞ, KAYSERİ, Kelkit, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, KONYA, Manavgat, MERSİN, Narlı, NEVŞEHİR, Nurdağı., OSMANİYE, Payas, Pazarcık, SAKARYA, Salihli, Silifke, Siverek, ŞANLIURFA, Tarsus, Taşucu, Torul, TRABZON, Turgutlu, UŞAK


 

 

CAN MUNZUR VİP


Can Munzur Dersim Vip Tunceli Telefon Numaraları
Tunceli Otogar Tel: 0428 212 62 05
Tunceli Otogar Gsm: 0545 662 23 62

 

Can Munzur Dersim Vip' in Trabzon' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Tunceli >
Elazığ


 

 

DERSİM VİP TUNCELİLİLER


Dersim Vip Tuncelililer Seyahat Tunceli Telefon Numaraları
Tunceli Merkez Tel: 0428 212 62 50
Tunceli Merkez Gsm: 0544 212 62 50

 

Dersim Vip Tuncelililer Seyahat' in Trabzon' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Tunceli >
Elazığ


 

 

ÇAĞDAŞ BİRLİK


Çağdaş Birlik Tunceli Telefon Numaraları

Tunceli Merkez Tel: 0428 212 60 62 - 0428 212 62 60
Pertek Merkez Tel: 0428 651 22 87

 

Çağdaş Birlik' in Trabzon' dan otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Tunceli >
Elazığ


 

 

YILMAZ TUNCELİLİLER TURİZM

Yılmaz Tuncelililer Tunceli Telefon Numaraları:
Tunceli Merkez Tel: 0530 125 21 62 - 0428 212 23 62
Tunceli Otogar Tel: 0428 212 64 62

 

Yılmaz Tuncelililer' in Tunceli' den otobüs bileti alabileceğiniz güzergahları;
Tunceli >
DİYARBAKIR, ELAZIĞ, Ergani, ERZİNCAN, Kovancılar, Pülümür


İstanbul > Tunceli Otobüs Firmaları
Ankara > Tunceli Otobüs Firmaları
Tunceli Otogarı Haritası
Tunceli Otobüs Firmaları

TUNCELİ İLİ

Tunceli Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer alan bir ilimizdir. Tunceli doğusunda Bingöl ve Elazığ İlleri ile , batısında ve kuzeyinde Erzincan İli, güneyinde ise yine Elazığ İli ile komşudur. Tarihi M.Ö. 2200 yılına dayanan Tunceli Hurriler, Hititler, Urartular gibi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bölge 1087 yılında Türklerin egemenliği altına girmiştir. Munzur Suyunun soğuk olduğu yüksek kesimlerde kırmızı benekli alabalık suyun ısındığı alt kesimlerde ise yayın balığı bulunur. Tunceli’nin ekonomisi hayvancılığa dayanır. Coğrafi şartlarının elverişsizliği nedeni ile ilde tarım istenilen düzeyde yapılamamaktadır. Ağır sanayi bulunmamaktadır. Balıkçılık ve arıcılık ilin diğer geçim kaynaklarıdır.

Tunceli Otobüs Firmaları;

Tunceli'de hizmet veren Tunceli merkezli otobüs firmaları Can Dersim Tuncelililer, Can Munzur Vip, Dersim Vip Tuncelililer, Özlem Turizm / Çağdaş Birlik ve diğer otobüs firmaları Tunceli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. Tunceli ilinin ilçeleri; Tunceli (İl Merkezi), Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazımiye, Ovacık, Pertek, Pülümür’ün otobüs firmaları bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Tunceli otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Tunceli otobüs bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Tunceli Otogarında karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs firmaları hangileridir? Tunceli otobüs firmalarının telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Tunceli otobüs bileti fiyatları, Tunceli Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Tunceli otobüs sefer saatleri, Tunceli otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Tunceli Ulaşım;

D885 Trabzon - Akçakale (Şanlıurfa) Karayolu kuzey güney yönünde Tunceli'den geçer ve ilin ana ulaşım ağını oluşturur. Bu yol kuzeyde Pülümür üstünden E80 Karayoluna bağlanarak Erzincan ve Erzurum'a, güneyde ise D300 Krayoluna bağlanarak Elazığ'a ulaşımı sağlar. Tunceli'ye Elazığ 140 km, Erzincan 127 km uzaklıktadır. Tunceli-Ankara arası 817 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 9 saat 50 dakika sürmektedir. Tunceli-İstanbul arası ise 1173 km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 13 saat 25 dakika sürmektedir.

Tunceli ilinde demiryolu ve havayolu ulaşımı yoktur.

Munzur Üniversitesi;

Tunceli Munzur Üniversitesi Aksuluk Mah. Muhlis Akarsu Cad Üniversite Yerleşkesi Merkez/Tunceli adresinde eğitim vermektedir. Munzur Üniversitesi'nde bulunan Fakülteler; Edebiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik, Su Ürünleri Fakülteleridir. Enstitüler; Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler Enstitüleridir. Yüksekokullar; Sağlık Yüksekokuludur. Meslek Yüksekokulları; Tunceli MYO, Çemişgezek MYO, Pertek Sakine Genç MYO dur. Munzur Üniversitesi için Tunceli ve İlçelerine yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Tunceli otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Tunceli Gezilecek Yerler;

Tunceli gezilip görülecek yerler, Doğal Güzellikler; Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur (Ovacık) Gözeleri, Halbori Gözeleri, Zenginpınar (Zağge) Şelalesi ve Mesire Yeri, Kutudere Mesire Yeri , Dereova Şelalesi (Gelin Pınarı), Tarihi Yapılar; Mazgirt Kalesi, Çemişgezek Kalesi, Kale Köyü Kalesi, Bağın Kalesi, Pertek Kalesi, Derun-i Hisar (Sağman) Kalesi, Hamam-ı Atik (Eski Hamam), Yeni Hamam, Hamidiye Medresesi, Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Aşağı Köprü, Sivdin Köprüsü, Baş Çeşme, Meydan Çeşmesi, İn Delikleri (Derviş Hücreleri), Camii ve Türbeler; Mahsume (Besime) Hatun Türbesi, Çelebi Ağa Camii, Sağman Camii, Ferruh-Şad Bey Türbesi, Sungurbey Camii, Elti Hatun Türbesi, Elti Hatun Camii, Çoban Baba Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Ulukale Camii, Süleymaniye Camii, Yelmaniye Camii dir.

Tunceli Yapmadan  Dönme;

Tunceli iline tatil, gezi, seyahat, iş, çalışma, eğitim, askerlik, akraba ziyareti, bayram ziyareti, düğün, dernek gibi çeşitli sebeplerle yapacağınız otobüs yolculuklarında Tunceli ve ilçelerinde yapmadan dönme tavsiyeleri şunlardır;