Artvin Karagöl Milli Parkı

 
artvin karagöl

Doğal Güzelliğiyle Artvin Karagöl Milli Parkı

Ülkemizin insan eli değmemiş doğal güzellikleri arasında yer alan Karagöl Milli Parkı, sahip olduğu eşsiz yönleriyle dikkat çekiyor. Heyelan gölünün etkisiyle oluşmuş ve yeşile bürünmüş alanda sizleri kendisine hayran bırakacak doğa müzesini görebilirsiniz. Doğu Karadeniz gezilerinin vazgeçilmezi olan Karagöl doğa alanında çeşitli etkinlerde yapılmaya devam ediliyor. Rengarenk yapılı gölünün kenarında yürüyüş yapabilir, sessiz ortam arayanlar için alternatifli yerler bulabilirsiniz. 368 hektarlık alanının yanı sıra göl bölgesinde de 5 hektar alana sahip olan korunma altındaki Artvin Karagöl Milli Parkı nerede?

 

Artvin Karagöl Milli Parkı Nerede?

Orman içerisindeki araç parkının kullanılabileceği Karagöl, Borçka ilçesi sınırlarındaki Kaynarca Köyü’ne ait. Kolaylıkla araçla ulaşılabileceğiniz gibi Trabzon Havalimanı’na uçakla vararak da yine ulaşımı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Artvin’in şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta olup Borçka-Macahel ayrımından Karagöl tabelasını takip ederek gelebilirsiniz. Parke taşlı yoldan geçiş yapılarak ulaşacağınız enfes manzarada yeşil ile mavinin buluşmasını seyredebilirsiniz.

2002 senesinde alınan Bakanlar Kurulu kararıyla tabiat parkı olan Karagöl, hem Karadeniz hem de Türkiye açısından önemli turistik merkezlerdendir. Yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği Karadeniz bölgeleri arasında gelir. Çok güzel bir konaklama imkanı bulabilmenin ötesinde çadır kiralayarak doğal yaşamın tadına varabilirsiniz. Sandal ile göl boyunca gezintiye çıkabilir, doğanın güzelliğinin tadını içinizde hissedebilirsiniz. Ayrıca trekking açısından da en uygun bölgelerin başında geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Karagöl Aktiviteleri Neler?

Karavan kamplarının da yapılabildiği Karagöl piknik alanlarına sahiptir. Yaz aylarının haricinde bahar aylarında da turistlerin yoğun olduğu bilinir. Koruma altındaki ormanlık alanların büyüleyici güzelliğini yaşamak istiyorsanız sizlerde hemen güzel bir tatil planı yapmaya başlayabilirsiniz. Yapılacak aktivitelerin sayısı yeterli olmakla beraber standartların ötesine çıkmak isteyenler için idealdir. Karadeniz’in dillere destan doğal güzelliklerinin neler olduğunu Karagöl gezisiyle görebilirsiniz. Çok farklı kısımları içermesi, oldukça uygun olması ve ulaşılabilirlik açısından da alternatiflere sahip olması Karagöl Milli Parkı’nı öne çıkaran hususlardır. Türkiye’nin en kuzeydoğusu ruhunu dinlendirmek isteyenlere güzel bir fırsat vaat etmeye devam ediyor.

Artvin Karagöl Ulaşım

Artvin Karagöl'e ulaşım için Trabzon Havalimanı'nı kullanabileceğiniz gibi, Türkiye'nin her yerinden otobüs yolculuğu ile de Artvin Karagöl Milli Parkına rahatça ulaşabilirsiniz. Bunun için Artvin Otobüs Firmaları sayfamızı inceleyerek Artvin Otobüs Bileti bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf: Türkiye Kültür Portalı