Milas Güllük Rehberi

 
güllük

Güllük Beldesi

Zamanın durduğu yer olarak tanımlanan Güllük, ziyaretçilerine yaşadıkları anın tadına varabilmeleri için geniş fırsatlar sunar. Güneşin hemen her gün farklı şekillerde battığı ve sonsuz bir enerjiyle yeniden doğduğu bölgede, bereketli topraklar denizle buluşur. Muğla Milas İlçesinin en şirin tatil beldesi bir liman ve balıkçı köyüne benzetilebilir. Güllük ve Mandalya Körfezi’nin yanı sıra Asin Koyu çevresine de dizilen balıkçılar, kafeler ve lokantalar köyün sahip olduğu güzelliğe geleneksel bir tat katar. Bodrum’un kalabalık görüntüsüyle tamamen tezat bir resim çizen Güllük, kendi halinde yaşamayı sevenlerin ilk tercihidir.

Güllük Gayrimenkul Yatırımı İçin Uygun mu?

Bodrum’da artan arsa maliyetleri, sağladığı imar avantajıyla pek çok bölgenin yatırımcılar için cazip hale gelmesine neden olmuştur. Güllük ve yakın çevresinde planlanan projeler artarken, turizm potansiyelinin de yeni merkezler oluşturması sağlanmıştır. Milas-Bodrum Havalimanına sadece 8 km uzaklıkta olan Güllük, sahip olduğu avantajla bölgedeki mevcut gayrimenkul yatırıcılarının yüzünü güldürürken bölgenin yeni sakini olmayı düşünenlere de kucak açmayı ihmal etmez.

 

Güllük’e Ulaşım

Deniz-kara ve hava ulaşım seçenekleri açısından son derece zengin alternatiflere sahip olan Güllük, çok sayıda yat ve tekneyi barındıran bir limana sahiptir. Milas Bodrum Havalimanına inen yerli ve yabancı turistler, transfer hizmeti alarak ya da özel araç kiralayarak beldeye hızlı, rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabilirler. Güllük-Milas, Güllük-Bodrum arasında düzenli olarak gerçekleştirilen minibüs ve taksi seferleriyle tüm gün boyunca şehir merkezine inilebilir. Limandaki gezi tekneleriyle “Mavi Turlara” katılan konuklar bakir koylarda güneş ve denizin tadına varabilirler. Bahar ve yaz aylarında artan ulaşım seçenekleri bölgenin konaklama açısından da tercih edilmesi üzerinde olumlu katkılar sağlar.

Güllük’de Yaşam

Bölge halkı kadar konukları da heyecanlandıran festivallere ev sahipliği yapan Güllük, “Hermias Deniz Şenlikleri ve Balıkçılık Festivali” ile antik dönemlerden gelen yaşam kültürünün günümüze adapte olması için iyi bir fırsat yaratır. Denizi seven herkesin bütün bir yıl kalmak isteyeceği özelliklere sahip olan bölge, tamamı deniz gören evleri ve otelleriyle Bodrum’un sakin komşusu olarak düşünülebilir. Güllük Körfezi’ni her yeni günde bir kez daha keşfetmek isteyenlerin bir araya geldiği ve bölgeye asla veda etmeden ayrıldığı Güllük, kendisini sevenleri her fırsatta yeniden Bodrum’a çeker.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Güllük’ün Önemli Yerlere Mesafeleri

Güllük merkezden Milas-Bodrum Havalimanı 8 km, Bodrum şehir merkezi 43 km, Milas 24 km ve İzmir 224 km’dir. Muğla’ya bağlı olan turizm cenneti olan Bodrum’un şehir merkezine olan uzaklığı 120 km’dir. Bodrum’a 43 km mesafede yer alan Güllük’e havalimanından; transfer hizmeti, belediye araçları ve taksi ile ulaşım mevcuttur. Deniz yoluyla Güllük Limanına gelmek isteyenler keyifli bir deniz yolculuğuyla bölgeye ulaşabilirler. Güllük Muğla Yeni Otogara 83 km uzaklıktadır.

Güllük’den Gidilebilir Yerler

Eski adı Küllük olarak geçen belde, şu anki adına 1933 yılında kavuşmuştur. O tarihten sonra bölgede yerleşim artmış ve bugün Bodrum’un en sakin komşusu olarak dikkat çekmeyi başarmıştır. Iasos Antik Kenti’ne çok yakın olan Güllük’ten bölgeye günübirlik turlarla keşif gezileri yapılabilir. Tarihe adını yazdırmayı başarmış medeniyetlerin taş kalıntılarının gezilebileceği antik kent her sene yerli ve yabancı turistleri büyük bir heyecanla karşılar. Tatiline renk katmak isteyenler yamaç paraşütü ve kite surf ile çevreyi daha yakından tanıma fırsatı elde edebilirler. Taş döşemeli sokakları ve balıkçı kahveleriyle Mavi Yolculuk yapanların da vazgeçilmez durağı olan Güllük, kendine has karakteriyle ve Ege lezzetleriyle fark yaratmayı başarır.

Güllük’deki Alışveriş Merkezleri

Yılın her döneminde sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapan Bodrum’da Güllük ve yakın çevresinde kalarak dolu dolu bir tatil geçirilebilir. Bodrum merkeze olan yakınlığıyla dikkat çeken belde de yakın çevrede kaliteli hizmetleriyle bilinen alışveriş merkezleri ziyaret edilebilir.

Kariaport Outlet; restoran ve kafelerden giyim alışverişine, süper marketten yapı markete kadar geniş bir imkâna sahip olan alışveriş merkezinde düzenlenen etkinliklerde farklı yaş ve zevklere sahip olan herkes kaliteli zaman geçirebilir.

Bodrum’un farklı bölgelerinde kurulan; deri dükkânları, yerel pazarlar, hediyelik eşya dükkânları, müze ve sanat atölyeleri farklı tatil anlayışına sahip olan kişiler için alternatif rotalar yaratır.

Güllük’deki Spor Merkezleri

Tatil yaparken spor yapmayı da ihmal etmeyenler için bölgede hizmet veren spor kulüpleri arasında; Sultan Gym ve Extra Life Fitness Center sayılabilir. Muğla Arena adıyla hizmet veren halı saha özellikle akşam saatlerinde enerjisini atmak isteyenlere eğlenceli müsabakaların yapılması için hizmet verir. Güllük ve çevresinde hizmet veren Aquapark otelleriyle Bodrum Dolphin Park aktivitelerine katılarak birbirinden sevimli deniz canlıları ile tanışabilir ve yaz tatilinin sadece deniz ve güneşten ibaret olmadığını kendinize ve sağlığınıza özen göstererek çevrenizdekilere kanıtlayabilirsiniz. Günün 24 saat yürüyüş yapma imkânı sunan Güllük Sahili, tüm kasaba merkezini çevreleyerek bölgenin sahip olduğu bütün güzellikleri gözler önüne serer.