Sarımsaklı Plajı

 
sarımsaklı plajı

Sarımsaklı Plajı Hakkında

Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesinde yer alan Sarımsaklı Plajı denizinin berraklığı ile dikkat çekmektedir. Ayvalık ilçesinin Küçükköy beldesinde yer almaktadır. Özellikle kalabalıktan uzaklaşarak sessizliği dinlemek ve tatil yapmak isteyen turistlerin uğrak mekanıdır. Uzun kumsalı ve temiz çevresi sebebiyle çok sık ziyaret edilen bölgelerden biri haline gelmiştir. Halk plajı olan Sarımsaklı Plajı Ayvalık ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşımının kolay olması bölgeye yapılan ziyaretlerin sayısının artmasına neden olmuştur. Akdeniz ikliminin hakin olduğu bölgede deniz oldukça sığdır. Bu sebeple çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturmaktadır.

 

Sarımsaklı Plajı Özellikleri

7 km uzunluğa 100 metre ene sahip olan Sarımsaklı Plajı eşsiz bir kumsala sahiptir. Kumsalın en önemli özelliklerinden biri vücuda kumun yapışmamasıdır. Oldukça ilginç olan bu durum tatil için bölgeyi ziyaret eden turistlerin ilgisini çekmektedir. Plaj çevresinde birçok tesis ve işletme bulunmaktadır. Özellikle uzun süreli tatil yapmak isteyen kişiler için uygun bir ortam oluşturulmuştur. Konaklamalı tatil yapmak isteyen kişiler çevrede bulunan otellerden faydalanabilmektedir. Nezih ve sakin bir ortam isteyenlerin vazgeçilmez mekanı olan plaj Ege bölgesinin en önemli plajlarından biridir. Plaj içerisinde geniş bir hizmet alanı mevcuttur. Duş, tuvalet ve çevrede bulunan kafeler ile plajın keyfini çıkarmak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sarımsaklı Plajı Konaklama

İnciyi andıran kum taneleri üzerinde güneşlenmek, turkuaz renkli denizin tadını çıkarırken dinlenmek isteyenler plajı sıklıkla ziyaret etmektedir. Ege bölgesinin en çok turist ağırlayan plajlarından biri olması bölgeyi özel kılmaktadır. Gerek yerli halk gerekse turistler plajın geniş yelpazede verdiği hizmetten oldukça memnundur. Denizin içerisinin kum olması bir diğer olumlu etkendir. Bölgede konaklamak isteyen fakat oteli tercih etmeyen kişiler için 6 adet resmi kamp alanı mevcuttur. Bu kamp alanı içerisinde kişiler özgürce kamp alanının tadını çıkarabilmektedir. Gerekli olan kurallara uyulması kamp alanının her zaman temiz olmasına olanak sağlamaktadır. Türkiye’de başka bir benzeri olmadığı söylenilen plaj tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştır. Aşırı soğuk denizi sıcak yaz aylarında ferahlamaya olanak sağlamaktadır. Bu denli çok özelliğe sahip olması yaz aylarında bölgenin inanılmaz kalabalık olmasına neden olmaktadır.

Sarımsaklı Plajı ulaşım için Balıkesir Koca Seyit Havalimanı sayfamız ile Balıkesir Otobüs Firmaları sayfamızı inceleyerek Ayvalık Otobüs Bileti bilgilerine ulaşabilirsiniz.