Ayvacık Otobüs Firmaları

Ayvacık Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Çanakkale Truva Turizm
Efe Tur
İstanbul Seyahat
Kamil Koç Turizm
Metro Turizm
Pamukkale Turizm

AYVACIK BİRLİK

 

Ayvacık Birlik Ayvacık Telefon Numarası:
Ayvacık: 0286 712 10 91

 

Ayvacık Birlik Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Ayvacık > Çanakkale


bayramiç birlik

 

 

BAYRAMİÇ BİRLİK

 
Bayramiç Birlik Ayvacık Telefon Numarası:
Ayvacık: 0286 712 11 03

Küçükkuyu: 0286 752 22 20

 

Bayramiç Birlik Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Ayvacık - Küçükkuyu > EZİNE, AYVACIK, K.KUYU, ALTINOLUK, GÜRE, AKÇAY, EDREMİT, HAVRAN, IVRINDI, BALIKESİR


çanakkale truva turizm

 

 

ÇANAKKALE TRUVA TURİZM

444 00 17

 

Truva Turizm Ayvacık Telefon Numarası:
Ayvacık Otogar: 0286 712 14 49

Küçükkuyu: 0286 752 55 33

 

Truva Turizm Çanakkale Şubeleri >


efe tur

 

 

EFE TUR

0850 600 00 10

 

Efe Tur Küçükkuyu Telefon Numarası:
Küçükkuyu: 0286 752 55 33

 

Efe Tur Çanakkale Şubeleri >


alaşehir sarıkız turizm


 

ALAŞEHİR SARIKIZ TURİZM

 

Ayvacık: 0286 -

 

Alaşehir Sarıkız Turizm Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Ayvacık > Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Ayvalık, Bergama, Buldan, Burhaniye, DENİZLİ, Dikili, Kırkağaç, MANİSA, Salihli, Sarayköy, Sarıgöl, Sart, Soma, Turgutlu


ısparta petrol

 

 

ISPARTA PETROL TURİZM

0850 811 32 32

 

Isparta Petrol Ayvacık Telefon Numarası:
Ayvacık: 0286 712 39 88

 

Isparta Petrol Turizm Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Ayvacık - Küçükkuyu > Akçay, Aliağa, ALTINOLUK, Altınova, ANTALYA, Atça, AYDIN, Ayvalık, Babadağ, Bergama, Bozkurt (Dnz), Buharkent, Burhaniye, Çamlık, Çardak, Dazkırı, DENİZLİ, Dikili, Dinar, EDİRNE, Edremit, Gure, Horsunlu, ISPARTA, İZMİR, Keçiborlu, Keşan, Köşk, Kuyucak, Menemen, Nazilli, Sarayköy, Sultanhisar, Şakran, Umurlu, Uzunköprü


Sponsorlu Bağlantılar

Ayvacık - Asos Otobüs Firmaları
Biga Otobüs Firmaları
Gelibolu Otobüs Firmaları

istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT

0850 222 59 59

 

İstanbul Seyahat Ayvacık Telefon Numarası:
Ayvacık: 0286 215 00 72
Küçükkuyu Otogar: 0286 752 16 26

 

İstanbul Seyahat Çanakkale Şubeleri >


kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 0 562

 

Kamil Koç Ayvacık Telefon Numarası:
Küçükkuyu Otogar: 0286 752 62 72

 

Kamil Koç Turizm Çanakkale Şubeleri >


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Metro Turizm Küçükkuyu Telefon Numarası:
Metro Turizm Küçükkuyu Tel: 0286 752 55 52 - 0286 752 52 82 - 0286 752 60 55

 

Metro Turizm Çanakkale Şubeleri >


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0 850 333 35 35

 

Pamukkale Turizm Küçükkuyu Telefon Numarası:
Pamukkale Turizm Küçükkuyu Tel: 0286 752 10 80

 

Pamukkale Turizm Çanakkale Şubeleri >


soma seyahat

 

SOMA SEYAHAT

 

Soma Seyahat Ayvacık Telefon Numarası:
Küçükkuyu: 0286 752 22 20 - 0286 752 55 33
Ayvacık: 0286 712 11 03
 

Soma Seyahat Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Ayvacık - Küçükkuyu > Hisar, Bergama, EDİRNE, Havsa, Keşan, Kırkağaç, MANİSA, Saruhanlı, Soma, Uzunköprü


ulusoy turizm

 

 

ULUSOY TURİZM

 

Ulusoy Ayvacık Telefon Numarası:
Ulusoy Küçükkuyu Tel: 0850 811 1 888

 

Ulusoy Turizm Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Küçükkuyu > ANKARA, BURSA, Edremit, ESKİŞEHİR, İSTANBUL, Polatlı


 
İstanbul >Çanakkale Otobüs Firmaları
Ankara > Çanakkale Otobüs Firmaları
Çanakkale Otobüs Firmaları
ayvacık

Ayvacık

Ayvacık Hakkında Bilgiler

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi Asya Kıtasının ve Anadolu'nun en uç noktası olan Bababurnu sınırları içinde kalır. Bababurnu ile Midilli Adası arası yalnızca 4 mil uzaklıktadır. Ayvacık ilçesi sırtını oksijen deposu Kaz Dağları'na yüzünü ise Ege Denizi dönmüştür. Ayvacık ilçesi 83 km’lik sahil şeridiyle Çanakkale İlinin en uzun sahil şeridine sahiptir. Turizmin yanı sıra zeytincilik ve zeytinyağı üretimi, halı dokumacılığı, peynir ve hayvancılık Ayvacık İlçesinin önemli gelir kaynakları arasındadır. Ayvacık ve çevresinde bilinen en eski yerleşim Mysyalılar ve Luviler kavimlerine aittir. Daha sonra devam eden süreçte bölgeye sırasıyla Hititler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Padişah I.Murat zamanında da Osmanlılar hakim olmuştur. Milli Mücadele Döneminde Yunan işgalindan kurtarılan Ayvacık ve çevresi Cumhuriyetin ilanından sonra yaralarını sarmayı başarmıştır. Ayvacık otobüs şirketlerinin tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır.

Ayvacık Ulaşım

Çanakkale’nin ülke turizmi açısından popüler olan Ayvacık ilçesine karayolu ile ulaşmak son derece rahat sağlanabilmektedir. D 550 Çanakkale - İzmir Karayolu Ayvacık İlçesinden geçer. Yol yukarı kuzey yönünde Çanakkale'ye aşağı güneydoğu yönünde ise Küçükkuyu üzerinden Edremit Körfezine ulaşır. Assos Ayvacık merkeze 18 km uzaklıktadır. Ayvacık Çanakkale'ye 68 km, Edremit Koca Seyit Havalimanı'na 70 km uzaklıktadır. Havalimanından minibüs ve servis araçları ile Ayvacık ve Assos istikametine ulaşım sağlanabilmektedir. Ayvacık ilçesine İzmir 251 km, Ankara 710 km, İstanbul ise 384 km uzaklıktadır. Çanakkale ilinin şirin beldesi Ayvacık’a seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Ayvacık otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve Ayvacık Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
İstanbul Bandırma arası hızlı feribot seferleri ile Bandırma’ya ulaşıp oradan Balıkesir – Edremit – Akçay – Altınoluk - Küçükkuyu - Assos (Behramkale) rotasını takip ederek ilerleyebilirsiniz.

Ayvacık Otogar

Ayvacık, Assos, Behramkale, Küçükkuyu'nun otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır. Çanakkale Ayvacık Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.
Ayvacık şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren Ayvacık otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Ayvacık'dan sefer yaptıkları iller ve ilçeler, Ayvacık otobüs hareket saatleri, Ayvacık otobüs bileti fiyatları, Ayvacık Otobüs Terminali ulaşım haritası, otogar peron numaraları, otogar yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Ayvacık Meslek Yüksekokulu

Türkiye’nin önemli devlet üniversiteleri arasında yer alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı Ayvacık Meslek Yüksekokulu 1982 yılından bu yana eğitim ve öğrenim faaliyetlerine devam etmektedir. İlk olarak Halıcılık programı ile eğitime başlayan Ayvacık yüksekokulu günümüzde ilave üç programa daha sahiptir. Bu programlar; Turizm ve Otel işletmeciliği, Bankacılık ve Sigortacılık ile İşletme Yönetimi olup hem örgün hem de ikinci öğretim olarak eğitim vermektedir. Ayvacık Meslek Yüksekokulu için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Ayvacık otobüs şirketlerinin tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Ayvacık’a seyahat edebilirsiniz.

Ayvacık’a Neden Gitmelisiniz?

Ayvacık’ta keşfetmeniz gereken en önemli yerlerden biri muhteşem atmosfere sahip olan Assos tatil beldesidir. Assos, Çanakkale'ye 87 km uzaklıkta Ayvacık İlçesine bağlı Ege Denizi kenarında antik kalıntılarla dolu tarihi ve turistik bir beldedir. MÖ.6.yüzyılda kurulan Assos antik kenti, sönmüş bir volkanik tepe üzerinde yer aldığı için yapımında işlemesi zor ama son derece dayanıklı olan andezit taşı kullanılmıştır. Bu kentte yapılan lahitler antik dünyada çok meşhurdu ve bedenin hızlı bir şekilde toprak olmasını sağladığı için "insan yiyen lahit" olarak adlandırılırlardı. Anadolu'nun birçok yöresine Assos'tan lahit gönderilirdi. Assos aynı zamanda bir süre filozof Aristoteles'in bir süre yaşayarak bir felsefe okulu kurmuş olmasıyla da önemliydi. Kentin en yüksek noktasında bulunan Athena Tapınağı adını, Zeus'un kızı ve 12 Olympos tanrısından biri olan Athena'dan alır. Athena şehrin koruyucu tanrıçasıdır. Anadolu'da inşa edilen ilk ve tek Dor düzenindeki tapınak olan yapı, olağanüstü manzarasıyla da ilgi çeker. Midilli Adasının tam karşısında konumlanmış olan Assos, tertemiz havası masmavi denizi ile popüler bir tatil beldesidir. Kadırga Koyu Assos’un en popüler koyudur. Masmavi denizi uzun bir sahili vardır. Yeşil Liman, Sivrice ve Koruoba sahili de Assos’ta keşfetmenizi önerebileceğimiz diğer ünlü yerleridir. Antik çağda liman kenti özelliğine sahip olan Assos’un butik otelleri, taş evleri zeytinliklerin arasında kalan huzurlu sokakları ile keyifli zamanlar geçirmenizi vadetmektedir. Assos Antik kenti içerisinde kalan Behramkale, Osmanlı döneminde kurulmuş bir köydür. Sit alanı olarak koruma altında bulunan Behramkale taş işçiliğinin öne çıktığı yapılarla doludur. Ayvacık’ta gezip görmeniz gereken bir diğer popüler kasaba ise Küçükkuyu’dur. Ege Denizi kıyısında bulunan bu şirin kasaba zeytinliklerle çevrilidir. Halkın büyük bir kısmı balıkçılıkla uğraşmaktadır. Kaz Dağlarına yakın bir konumda olduğu için sağlık turizmi açısından da popüler bir bölgededir. Assos’a 20km uzaklıkta olan Küçükkuyu’da butik oteller, pansiyonlar ve restoranlar bulunduğu gibi tertemiz plajları ile de gözde tatil mekanları arasındadır. Ayvacık beldesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Ayvacık Online Otobüs Bileti almaktır.
Ayvacık seyahatiniz sırasında yöresel mutfağından da keyif alacağınızı garanti edebiliriz. Ege mutfağına benzer özellikler gösteren Ayvacık’ta yörede üretilen mis gibi zeytinyağları kullanılan mezeler, salatalar ve yemekler ağırlıktadır. Ayrıca deniz ürünleri ile hazırlanan lezzetler de damak tadı uygun olan ziyaretçiler için oldukça iyi bir seçenektir. Et yemekleri, köfte çeşitleri, tandır gibi yemekler hazırlayan restoranlar da mevcuttur. Assos’ta kahvaltı evleri ve meşhur dondurmacılar mutlaka deneyimlemeniz gereken lezzet mekanlarıdır.
Alışveriş önerilerine gelince Ayvacık ilçesini ziyaret ederseniz yörede üretilen özel zeytinyağlarından, şaraplardan ve el dokuması halı/kilim çeşitlerinden satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Ayvacık Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.