Gelibolu Otobüs Firmaları

Gelibolu Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Çanakkale Truva Turizm
Efe Tur
İstanbul Seyahat
Kamil Koç Turizm
Metro Turizm
Pamukkale Turizm

çanakkale truva turizm

 

 

ÇANAKKALE TRUVA TURİZM

444 00 17


Truva Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu Otogar: 0286 566 26 26

 

Truva Turizm Çanakkale Şubeleri >


gelibolu özde turizm


Gelibolu Özde Turizm

Gelibolu Özde Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu Otogarı Tel: 0286 566 99 39
Gelibolu Özde Turizm Gelibolu Otobüs Bileti Al >

Gelibolu Özde Turizm Gelibolu otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Gelibolu > Gelibolu (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Gelibolu Özde Turizm Gelibolu Otobüs Firması sayfasındadır.)


kale seyahat

 

 

KALE SEYAHAT

0850 811 59 59


Kale Seyahat Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu: 0286 566 58 20

 

Kale Seyahat Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Gelibolu > Çerkezköy, Saray, Vize


balıkesir uludağ turizm

Balıkesir Uludağ Turizm
444 22 22

Balıkesir Uludağ Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu Otogarı Telefon: 0286 566 26 26
Balıkesir Uludağ Turizm Gelibolu Otobüs Bileti Al >

Balıkesir Uludağ Turizm Gelibolu otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Gelibolu > Balıkesir (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Balıkesir Uludağ Turizm Gelibolu Otobüs Firması sayfasındadır.)


balıkesir vip turizm

Balıkesir Vip Turizm

Balıkesir Vip Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu Otogarı Tel: 0286 566 10 31
Balıkesir Vip Turizm Gelibolu Otobüs Bileti Al >

Balıkesir Vip Turizm Gelibolu otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Gelibolu > Balıkesir (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Balıkesir Vip Turizm Gelibolu Otobüs Firması sayfasındadır.)


ısparta petrol

 

 

ISPARTA PETROL TURİZM

0850 811 32 32


Isparta Petrol Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu: 0286 566 58 20

 

Isparta Petrol Turizm Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Gelibolu > Akçay, Aliağa, ALTINOLUK, Altınova, ANTALYA, Atça, AYDIN, Ayvalık, Babadağ, Bergama, Bozkurt (Dnz), Buharkent, Burhaniye, Çamlık, Çardak, Dazkırı, DENİZLİ, Dikili, Dinar, EDİRNE, Edremit, Gure, Horsunlu, ISPARTA, İZMİR, Keçiborlu, Keşan, Köşk, Kuyucak, Menemen, Nazilli, Sarayköy, Sultanhisar, Şakran, Umurlu, Uzunköprü


istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT

0850 222 59 59

 

İstanbul Seyahat Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu Otogar: 0286 566 30 07

 

İstanbul Seyahat Çanakkale Şubeleri >

Sponsorlu Bağlantılar

Ayvacık - Asos Otobüs Firmaları
Biga Otobüs Firmaları
Gelibolu Otobüs Firmaları

kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 0 562


Gelibolu Otogar: 0286 566 84 47

 

Kamil Koç Çanakkale Şubeleri >


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55


Metro Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Metro Turizm Gelibolu Otogarı Tel: 0286 566 58 20

 

Metro Turizm Çanakkale Şubeleri >


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0850 333 35 35


Pamukkale Turizm Gelibolu Telefon Numarası:
Pamukkale Turizm Gelibolu Otogarı Tel: 0286 565 01 20

 

Pamukkale Turizm Çanakkale Şubeleri >


soma seyahat

 

SOMA SEYAHAT


Soma Seyahat Gelibolu Telefon Numarası:
Gelibolu: 0286 566 26 26 - 0286 256 11 83

 

Soma Seyahat Çanakkale otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Gelibolu > Hisar, Bergama, EDİRNE, Havsa, Keşan, Kırkağaç, MANİSA, Saruhanlı, Soma, Uzunköprü


 
İstanbul >Çanakkale Otobüs Firmaları
Ankara > Çanakkale Otobüs Firmaları
Gelibolu Otogarı Haritası
gelibolu

Gelibolu

Gelibolu Hakkında Bilgiler

Gelibolu İlçesi, Çanakkale İlinin hem Marmara Denizi hem de Ege Denizine kıyısı olan şirin ve tarihi bir ilçesidir. İlçe Çanakkale Boğazı ile Saroz Körfezi arasında yer alan Gelibolu Yarımadası üzerinde kurulmuştur. Marmara Bölgesinin kuzeybatı kısmındaki Trakya kısımında bulunan Gelibolu antik çağdan bu yana Avrupa ile Asya kıtaları arasında önemli bir geçiş noktası olmuştur. MÖ1200’lerin öncesinde Hitit Medeniyetinin hakim olduğu bölge daha sonraki dönemlerde Frig, Lidya, Pers, Sparta, Büyük İskender, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetleri tarafından yönetilmiştir. Milli Mücadele döneminde tarih sayfalarına kazınan Gelibolu Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yaz sezonunda tatilcilerin gözde mekanlarından olan Feneraltı, Eğritaş ve Hamzakoy Saroz Körfezinin en güzel kıyılarıdır. Masmavi denizi mavi bayraklı plajları ile keyifli bir tatil vadetmektedir. Sardalya Gelibolu ismiyle özdeşleşmiş bir balıktır. Sardalya Balığının göç güzergahı Çanakkale Boğazından geçer. Bunda balığın konserve fabrikalarında işlenerek ülke tüketimine sunulmasının payı büyüktür. Kuruluşu Cumhuriyetin ilanı kadar eski olan Alaeddin Konserve fabrikası, Gelibolu'nun en önemli markası olup firma Türkiye'de bu konuda faaliyet gösteren ilk kuruluştur. Gelibolu otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Gelibolu Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Gelibolu Ulaşım

Çanakkale’nin güzel olduğu kadar tarihe adını yazdırmış olan ilçesi Gelibolu’ya karayolu, havayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Gelibolu D 550 Edirne - Çanakkale karayolu üzerinde yer alır. Bu yol ile Gelibolu kuzeyde Keşan üzerinden İpsala, Edirne üzerinden de Kapıkule sınır kapısına ulaşır. Doğuda ise D 120 karayolu ile Şarköy'e ulaşır. Batıda ise yine D 550 karayolu ile Eceabat'a ulaşır. Gelibolu Keşan'a 68 km, Malkara'ya 93 km, Şarköy'e 54 km, Edirne'ye 179 km, İstanbul'a ise 265 km uzaklıktadır. Gelibolu Çanakkale'ye ise 45 km uzaklıktadır. Çanakkale Havalimanı havayolu ulaşımı tercih edenler için alternatif bir seçenektir. Havalimanı Çanakkale şehir merkezine 17km uzaklıkta olup, ulaşım araçları, otobüs şirketleri, vip servis araçları ile sizi gideceğiniz noktaya ulaştıracaktır. Gelibolu Çanakkale Boğazını geçiş noktalarından önemli olan bir tanesidir. Çanakkale’nin Eceabat İskelesinden kalkan feribotla 45dklık bir sürede Gelibolu’ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Gelibolu'dan Lapseki ve Çardak'a 24 saat düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Gelibolu'nun Anadolu ya açıldığı iki nokta burasıdır. Gelibolu’ya seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Gelibolu otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Gelibolu Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.

Gelibolu Otogar

Gelibolu Şehirlerarası Otobüs Terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren Gelibolu otobüs şirketleri hangileridir? Gelibolu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Gelibolu'dan sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Gelibolu otobüs bileti fiyatları, Gelibolu Otogarı ulaşım haritası, otogar peron numaraları, otogar yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Gelibolu Yüksekokulu

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ulaştırma Hizmetleri Programları, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Programları ve Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Programları Bölümleri mevcut olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne bağlı Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu Gelibolu' da eğitim ve öğrenim faaliyetlerine devam etmektedir. Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu için Gelibolu'ya yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Gelibolu otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Gelibolu’ya Neden Gitmelisiniz?

Hem Marmara Denizine hem de Ege Denizine kıyısı olan Gelibolu İlçesine gezi planı yapıyorsanız öncelikle sayfamızı inceleyip popüler rotalar ve öne çıkan mekanlarla ilgili bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.
Öncelikle Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Eceabat sınırları içerisinde olup 33bin hektarlık alan üzerinde bulunmaktadır. Çanakkale Savaşında kahramanca mücadele ederken hayatlarını yitiren 60bin civarında şehidimizin mezarı ve şehitler anıtı ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca 250binden fazla Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda askerlerinin mezarlıkları da burada yer almaktadır. Milli park komple sit alanı olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır.
Gelibolu Kalesi ise Bizans döneminden kalma tarihi miraslardan biridir. Sarp kayalıklar üzerinde inşa edilmiş olan kale 70adet kule ve surlardan meydana gelmektedir. Kale Osmanlı zamanında da yenileme geçirmiştir.
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını gezmeden, Bolayır'da büyük vatan şairi Namık Kemalin kabrini ziyaret etmeden, Gelibolu Mevlevihanesi'ni, Azaplar Namazgahı ve Bayraklı Baba Türbesini görmeden, Gelibolu Savaş Müzesi ve Piri Reis Müzesini gezmeden, Gelibolu'nun meşhur Peynir Helvası ve mevlevi tatlısı yemeden, Alaeddin'den "Kızlı" marka sardalya konservesi almadan, Tarihi Gelibolu Tersanesi ve limanı kenarında çay içmeden, Mevsimine denk geldiyseniz meşhur tuzlu sardalyasından tatmadan Gelibolu’dan dönmemelisiniz. Gelibolu ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Gelibolu Online Otobüs Bileti almaktır.
Gelibolu’ya gelince yöresel mutfağını da deneyimlemelisiniz. Taze yeşillik ve zeytin peynir çeşitleri ev reçelleri bal kaymak ve sıcacık gözlemelerle servis edilen sabah kahvaltıları size Gelibolu’ya gelmenin ne kadar doğru bir seçim olduğunu gösterecektir. Yöre halkının sıkça yaptığı tavuklu mantı, tarak pilavı, tezpişti, Mevlevi tatlısı, mafiş tatlısı gibi yöresel lezzetlerden de mutlaka tatmanızı öneririz. Ayrıca Gelibolu’dan dönerken meşhur peynir tatlısından da satın almanız şiddetle tavsiye edilir. Siz de sayfamızdan Gelibolu Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.