Emekli Maaşı Kesinti Sebebi Sorgulama

emekli aylığı kesintileri

Emekli Aylığı Kesintileri Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) aldığınız emekli maaşınızdan yapılan kesintileri e-Devlet Kapısı üzenden sorgulayabilirsiniz. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığından maaş alanların emekli aylığı kesinti bilgilerini online sorgulayabilecekleri e-Devlet Kapısı linkleri aşağıda yer almaktadır. Muayene ücretleri, reçete ve ilaç katılım payları kesinti miktarlarını bu bölümden görebilirsiniz.

emekli maaşı icra kesintisi

Emekli Maaşından İcra Kesintilerini Görme:

Emekli aylığınızdan bir icra dosyası için kesinti yapılıyorsa bunu e-Devlet Kapısı altında "Emekli Ödeme Bilgileri" başlığı altında görebilirsiniz. Bu sayfadayken geçmiş aylara ait aylık ve kesinti bilgilerinize ulaşmak için "Yeni Sorgu" butonuna basarak gelen ekranda ay ve yıl seçerek sorgulama yapabilirsiniz. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri için sorgulama linkleri aşağıda yer almaktadır.

Emekli Ödeme Bilgileri sorgulamasında devletin size yapacağı birikmiş ödeme varsa bununda tutarını görebilirsiniz. Bu sayfada birden fazla kesinti varsa onların altta ayrıca bir listesini vermektedir. İcra Dosyası için sadece kesilen rakamı görebilirsiniz. İcra Dairesi, Alacaklı, Dosya Numarası gibi bilgilere "e-Devlet İcra Dosyası Sorgulama" ekranından ulaşabilirsiniz.