Tapu / Parsel Sorgulama

tapu sorgulama

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Tapu Bilgileri Sorgulama

e-Devlet Kapısı "Tapu Bilgileri Sorgulama" sayfasına TC Kimlik Numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınız zaman sistem otomatik olarak eğer varsa Tapu Sicil Müdürlüklerinde TC. Kimlik Numaranız ile kayıt altına alınmış taşınmazlarınızın detaylarını size listelemektedir. Sayfanın altına gelen listenin sağ tarafında bulunan "Detaylar" butonuna basınca tapu bilgilerinizin detayı gelecektir. Bu sayada taşınmazın haritası ile taşınmazınızın üzerinde bulunan (şerh, beyan, rehin, irtifak hakkı vb.) bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yine taşınmaz listesinden taşınmaz ile ilgili hisse bilgilerini de görebilirsiniz.

Başkasına Ait Tapu Kaydı Sorgulanablir mi?

Başkasına ait tapu kaydını sorgulayabilmeniz için tapu sahibinin size yetki vermesi gerekir. O zaman başkasına ait tapu bilgilerini görebilir, sorgulayabilirsiniz. Bu yetki verme işlemi için tapu sahibi tapu müdürlüğüne gitmeden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün "Web Tapu İşlemleri" uygulaması üzerinden işlem yapar. Bu uygulamaya e-Devlet Kapısı üzerinden gidebilirsiniz.

Yine e-Devlet Kapısı üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün sunduğu diğer hizmetler ve kurumun kendi web sitesi üzerinden sunduğu online işlemler şunlardır;

e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler

- Tapu Bilgileri Sorgulama
- Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama / Döner Sermaye Ödeme
- Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama
- Tapu Taşınmaz Beyan
- Tapu Telefon Bilgileri Beyan

Kimlik Doğrulama Hizmetleri

- Satış İşlemi Başvurusu
- Tapu Kayıt Belgesi
- Web Tapu İşlemleri

Kuruma Ait İnternet Sitesi Üzerinden Sunulan Hizmetler

- Satış İşlemi Başvurusu
- Tapu Kayıt Belgesi