İstanbul Boğaz Turu

Şehir Hatları İle İstanbul Boğaz Turu

İstanbul Boğazının tüm doğal ve tarihi güzelliklerini denizden güzel bir vapur gezisi ile izlemek için Şehir Hatları'nın düzenlediği Boğaz Turlarına katılabilirsiniz. Şehir Hatları uzun ve kısa olmak üzere 2 değişik Boğaz Turu düzenlemektedir. İlkbahar yaz ve sonbahar mevsimlerinde bu turlar katılanlara büyük zevk veriyor.

Boğaz turlarına Eminönü'nde, hemen Galata Köprüsünün dibinde yer alan yer alan Şehir Hatları'nın Boğaz İskelesinden gemiye binerek katılabilirsiniz. Kısa Boğaz Turu: Eminönünden başlar Ortaköye kadar gider.

İstanbul Boğaz Turu Fotoğrafları

eminönü galata köprüsü
karaköy limanı
kabataş iskelesi
dolmabahçe sarayı
beşiktaş iskelesi
çırağan sarayı
ortaköy camii
savarona yatı
istanbul boğazı rumeli hisarı
kanlıca iskelesi
sarıyer iskelesi
rumeli kavağı iskelesi
rumeli kavağı
anadolu kavağı
anadolu kavağı
boğaz turu
istanbul boğaz turu
fatih sultan mehmet köprüsü
anadolu hisarı
istanbul boğaz turu
istanbul boğaz turu
istanbul boğazı kuleli
sarayburnu ve topkapı sarayı
istanbul boğaz turu bileti

Uzun Boğaz Turu: Şehir Hatlarının yeni vapurları ile yapılıyor. Geziye tarihi yarımada da yer alan Eminönünden başlamak daha yolculuğun başında gördükleriniz ile sizi derinden etkiliyor. Galata Köprüsü, Süleymaniye Camii, Mısır Çarşısı, Galata Kulesi, uzaktan Topkapı Sarayı, Ayasofya Cami, Yenicami, Rüstem Paşa Cami gibi önemli eserleri denizden izlemek farklı bir bakış açısı yaratıyor. Uzun Boğaz Turunda vapur sırasıyla Beşiktaş, Kanlıca, Sarıyer, Rumeli Kavağı iskelelerine uğruyor. Bu iskelelerden de yolcu alıp indiriyor. Taklaşık 1,5 saatlik güzel bir yolculuğun ardından vapur Anadolu Kavağına varıyor. Burada yolcularını indiren vapur iskelede 3 saat dönüş yolculuğu için yolcularını bekliyor. Bu sürede Anadolu Kavağında yemek yiyebilir dilerseniz Yoros Kalesine tırmanıp Boğaziçi ve Karadenize kuşbakışı bakabilirsiniz. Vapur daha sonra aynı güzergahı izleyerek Eminönüne geri dönüyor.

Turyol Eminönü, Üsküdar ve Kadıköy iskelelerinden Boğaz turları düzenlemektedir. Turyol Boğaz Turları Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne kadar uzanmakta ve yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.

Resimler: E-Yaşam Rehberi özel koleksiyonu

Boğaz Turu İçin İstanbul'a Seyahat Bilgileri?

İstanbul Boğaz Turuna katılmak, gezip görmek için İstanbul seyahati düşünüyorsanız karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu ulaşım bilgileri web sitemizde yer almaktadır. İstanbul'a yaşadığınız yerden otobüs yolculuğu ile ulaşmak isterseniz otobüs firmaları ve otobüs biletleri fiyatlarını İstanbul Otobüs Firmaları sayfamızda bulabilirsiniz. Havayolu ile ulaşım planlıyorsanız İstanbul Havalimanı sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. Keyifli bir tren yolculuğu düşünürseniz Tren Seferleri sayfalarımızda güncel tren saatlerini bulabilirsiniz. Uzun Boğaz Turu sayfamızda gemi saatlerini ve ücretleri görebilirsiniz. İstanbul seyahatinizde gezmek için araç kiralamak isterseniz İstanbul Araç Kiralama sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. Sizlere çok keyifli bir İstanbul Boğaz Turu dileriz.

İstanbul Boğazı haritası, nerede? nasıl gidilir?

Haritayı Göster