TCDD "Doğu Ekspresi" Ankara > Kars Tren Saatleri

 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz, 2021 14:10

Tren Adı Kalkış Saati Varış Saati Sefer Günleri
DOĞU EKSPRESİ Ankara: 17.55 KARS: 19.27 Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
KARS: 08.00 Ankara: 08.53
 
 Ankara > Kars Güzergahı Tren Saatleri
İstasyonu Varış Çıkış
Ankara Gar   17:55
Kayaş 18:10 18:11
Elmadağ 18:48 18:49
Irmak 19:18 19:20
Kırıkkale 19:45 19:47
Çerikli 20:45 20:46
Yerköy 21:36 21:38
Şefaatli 22:20 22:21
Sarıkent 22:40 22:41
Yenifakılı 23:15 23:16
Boğazköprü 00:31 00:41
Kayseri 01:00 01:15
Tuzhisar 02:01 02:04
Yeniçubuk 02:44 02:45
Şarkışla 03:16 03:17
Hanlı 03:38 03:40
Sivas 04:39 04:40
Bostankaya 04:41 05:18
Yenikangal 06:11 06:12
Çetinkaya 06:29 06:31
Avşar 06:48 06:49
Güneş 07:06 07:07
Göçentaşı 07:15 07:16
Cürek 07:31 07:32
Demirdağ 07:44 07:45
Divriği 07:50 07:57
Kemaliye Çaltı 08:25 08:26
Adatepe (Pingen) 08:35 08:36
Bağıştaş 08:47 08:49
İliç 09:01 09:03
Güllübağ 09:22 09:23
Yahşiler 09:28 09:29
Eriç 09:44 09:45
Kemah 10:03 10:04
Alp 10:24 10:27
Erzincan 11:00 11:11
Mercan 12:39 12:40
Çadırkaya 12:56 12:57
Erbaş 13:14 13:15
Karasu 13:34 13:36
Aşkale 14:08 14:10
Kandilli 14:27 14:28
Ilıca 14:52 14:53
Palandöken 15:01 15:07
Erzurum 15:18 15:28
Hasankale 16:06 16:07
Köprüköy 16:22 16:23
Horasan 16:46 16:47
Süngütaşı 17:18 17:19
Karaurgan 17:28 17:29
Topdağı 17:42 17:43
Sarıkamış 18:27 18:29
Kars 19:27  

Sponsorlu Bağlantılar

 
 Kars > Ankara Güzergahı Tren Saatleri
İstasyonu Varış Çıkış
Kars   08:00
Sarıkamış 08:58 09:00
Topdağı 09:32 09:33
Karaurgan 09:42 09:43
Süngütaşı 09:51 09:52
Horasan 10:19 10:20
Köprüköy 10:44 10:45
Hasankale 11:01 11:02
Erzurum 11:40 11:50
Palandöken 11:59 12:05
Ilıca 12:13 12:14
Kandilli 12:39 12:41
Aşkale 12:58 13:00
Karasu 13:32 13:35
Erbaş 13:51 13:53
Çadırkaya 14:07 14:08
Mercan 14:20 14:21
Demirkapı 14:43 14:44
Tanyeri 15:17 15:18
Erzincan 15:43 15:52
Alp 16:25 16:26
Kemah 16:45 16:46
Eriç 17:04 17:05
Yahşiler 17:20 17:21
Güllübağ 17:26 17:27
İliç 17:46 17:49
Bağıştaş 18:01 18:02
Adatepe (Pingen) 18:12 18:13
Kemaliye Çaltı 18:23 18:24
Divriği 18:52 18:59
Demirdağ 19:04 19:05
Cürek 19:17 19:18
Göçentaşı 19:34 19:35
Güneş 19:43 19:46;
Avşar 20:02 20:04
Çetinkaya 20:21 20:23
Yenikangal 20:43 20:44
Bostankaya 21:29 21:30
Sivas 21:44 21:45
Hanlı 23:10 23:11
Şarkışla 23:29 23:30
Yeniçubuk 23:58 23:59
Kayseri 01:14 01:29
Boğazköprü 01:47 01:57
Kalkancık 02:25 02:27
Yenifakılı 03:18 03:19
Sarıkent 03:50 03:51
Şefaatli 04:10 04:11
Yerköy 04:53 04:55
Çerikli 05:46 05:47
Kırıkkale 06:47 06:49
Irmak 07:16 07:18
Elmadağ 08:02 08:03
Kayaş 08:40 08:41
Ankara Gar 08:53  

DOĞU EKSPRESİ TREN BİLGİSİ:

TCDD Doğu Ekspresi, Ankara > Kırıkkale > Kayseri > Sivas > Erzincan > Erzurum > Kars arasında her gün işlerler. TCDD Doğu Ekspresi treninde pulman, kuşetli, yemekli, kompartıman ve yataklı vagon türleri bulunmaktadır. Doğu Ekspresi ile Ankara Kars arası tren yolculuğu yaklaşık 1 gün 30 dakika sürmektedir.

Doğu Ekspresi yataklı vagonları 2 kişilik olup kompartımanın yatakları ranza şeklindedir. Oda içinde eşya dolabı, mini buzdolabı ve lavabo vardır. Yataklı vagonda 2 adet ortak tuvalet bulunmaktadır. Trende bulunan kuşetli vagonlar ise 4 kişilik kompartımanlardan oluşur. Pulman koltuklu vagonlar ise 2+1 oturma düzeninde standart tren koltuklarından oluşur. Uzak tren yolculuğuna imkan sağlayan Doğu Ekspresinde seyahat etmek ve tren yolculuğunun keyfine çıkarmak isteyenler öncelikli olarak yataklı vagonları tercih etmektedir. Güzergah üstündeki müthiş manzaralar eşliğinde etkileyici bir tren yolculuğu yapmak isteyen seyyahlar bu trene yoğun ilgi göstermektedir. Kış aylarında kar manzarası eşliğinde sıcak tren vagonlarında yapılan yolculuk ayrı bir keyif kaynağı olmaktadır.

Doğu Ekspresi treninde bulunan yemekli vagonlarda 4 kişilik masalar yer alır. Yemekli vagon sabah kahvaltı ve çorba servisi yapar. Tam gün tren yolcularına 7/24 hizmet veren yemekli vagonda sıcak yemek, soğuk sandviç, soğuk ve sıcak içecekler servis edilmektedir.

Cağ kebabı ve kadayıf dolması sipariş noktası: Tren Kars yönüne giderken Erzurum İstasyonuna cağ kebabı ve kadayıf dolması siparişi verilmesinin Erzincan'dan itibaren başladığını unutmayınız.

YOLCULUK SÜRESİ : 1 Gün 30 Dakika

Ankara Kars Tren Bileti Fiyatları:

Doğu Ekspresi, Ankara - Kars arası 1. mevki tren bileti fiyatı 58.00 TL'dir. Bu rakam tam bilet fiyatıdır. Ankara - Kars arası indirimli tren bileti fiyatlarını Eybis'den online bilet satın alırken tarife seçimi yaparak görebilirsiniz. Bunlar indirimler, 65 üstü yaş indirimi (%50), 13-26 yaş genç indirimi, 60-64 yaş indirimi (%20), 7-12 yaş çocuk indirimi, personel indirimi, basın indirimi, öğretmen indirimi, TSK (çalışan) indirimidir. Ayrıca evcil hayvan biletide satın alabilirsiniz.

ANKARA GAR İLETİŞİM:

Tel: 0(312) 309 05 15 / 336 Danışma - Çalışma Saatleri: 24 Saat Açık

KARS GAR İLETİŞİM:

Tel: 0(474) 223 43 98 - Çalışma Saatleri: 07.00 - 17.00

doğu ekspresi vagon tipleri

Doğu Ekspresi Tren Bileti Fiyatları:

Kars > Ankara, Ankara > Kars Doğu Ekspresi tren bileti fiyatlarını öğrenmek ve online tren bileti satın almak için aşağıda yer alan "eybis" Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

eybis

tcdd çağrı merkezi

444 82 33

Tren İstasyonları Bilet Gişeleri Telefon Numaraları >>

doğu ekspresi

Kullanım Şartları:

E-yasamrehberi.com bu sitede sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan tren saatlerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Bu saatlerin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez. Bilgileri lütfen TCDD web sitesinden veya yukarıdaki telefon numaralarından kontrol ve teyit ediniz.