Kumluca Otobüs Firmaları

Kumluca Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Güney Akdeniz Seyahat
Kamil Koç
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
Özkaymak Turizm
Pamukkale Turizm
Uludağ Turizm
Nilüfer Turizm
Isparta Petrol Turizm
Kontur Turizm
Süha Turizm
Efe Tur
Anadolu Ulaşım
Tokat Seyahat
Seç turizm
kumluca çiçek tur

 

 

KUMLUCA ÇİÇEK TUR  

 

Antalya > Kumluca > Finike > Turunçova

 

Kumluca Çiçek Tur Kumluca Telefon Numaraları:
Kumluca Otogar: 0(242) 887 00 11
Finike Otogar: 0 (242) 855 29 99
Turunçova Otogar: 0 (242) 852 50 77

Antalya Otogar: 0(242) 331 45 45


cizre itimat


Cizre İtimat
0850 302 73 73

Cizre İtimat Kumluca Telefon Numarası:
Kumluca Otogarı Tel: 0242 887 66 55
Cizre İtimat Kumluca Otobüs Bileti Al >

Cizre İtimat Kumluca otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kumluca > Cizre, Şırnak (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Cizre İtimat Kumluca Otobüs Firması sayfasındadır.)


has turizm

 

 

 

HAS TURİZM 

0850 755 04 27

 

0850 755 04 27

Has Turizm Kumluca Telefon Numarası:

Has Turizm Kumluca Otogarı Tel: 0242 887 77 98

Has Turizm Kumluca Otobüs Bileti Al >>

 

Has Turizm Kumluca otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Kumluca > Hatay (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Has Turizm Kumluca Otobüs Bileti sayfasındadır.)


istanbul kalesi


İstanbul Kalesi Seyahat
0212 658 07 35

İstanbul Kalesi Kumluca Telefon Numarası:
Kumluca Otogarı Tel: 0242 887 66 55
İstanbul Kalesi Seyahat Kumluca Otobüs Bileti Al >

İstanbul Kalesi Seyahat Kumluca otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Kumluca > Antalya (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları İstanbul Kalesi Seyahat Kumluca Otobüs Firması sayfasındadır.)


kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ  

 

Kamil Koç Kumluca Telefon Numarası:
Kumluca Otogarı Tel: 0(242) 887 14 77

 

Kamil Koç Antalya Şubeleri >

Sponsorlu Bağlantılar

Alanya Otobüs Firmaları
Manavgat - Side Otobüs Firmaları
Serik - Belek Otobüs Fİrmaları
Kemer Otobüs Firmaları
Kumluca Otobüs Firmaları
Kaş - Kalkan Otobüs Firmaları
Gazipaşa Otobüs Firmaları
Korkuteli Otobüs Firmaları
Finike Otobüs Fİrmaları
mardin dilmenler

 

 

MARDİN DİLMENLER TURİZM  

 

Mardin Dilmenler Kumluca Telefon Numarası:
Kumluca Otogarı Tel: 444 47 47

 

Mardin Dilmenler Seyahat Kumluca otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Kumluca > Alanya, Mersin, Nusaybin- Cizre- Mardin


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

MetroTurizm Kumluca Telefon Numaraları:

Metro Turizm Kumluca Otogarı: 0242 887 87 97

Metro Turizm Kumluca Otobüs Bileti Al >> 

 

Metro Turizm Kumluca otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Kumluca > Ankara, İstanbul (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Metro Turizm Kumluca Otobüs Firması sayfasındadır.)


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM  

 

Pamukkale Turizm Kumluca Telefon Numarası:
Pamukkale Kumluca Otogarı Tel: 0(242) 745 00 46

 

Pamukkale Turizm Antalya Şubeleri >

 
İstanbul >Antalya Otobüs Firmaları
Ankara > Antalya Otobüs Firmaları
Kumluca Otogarı Haritası
kumluca

Kumluca

Kumluca Hakkında Bilgiler

Kumluca konum olarak Akdeniz Bölgesinde Antalya’nın Finike ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Güneyinde Akdeniz, batısında Finike batısında Elmalı ilçesi yer almaktadır. Kumluca İlçesi Antalya şehir merkezine 95 km, Kemer'e 55 km, Finike'ye 17 km, Demre'ye 45 km, Kaş'a 93 km, Fethiye'ye ise 185 km mesafededir. Kumluca’nın üç tarafı dağlarla çevrili olup bir ova üzerinde kurulmuş bir sahil kıyısıdır. İlçede turizm ve tarım yaygın olan ekonomik faaliyetlerdir. Arıcılık, meyve seracılığı ve ormancılıkta yörede yoğun olarak yapılmaktadır. Turizm bakımından ülkemizin sayılı bölgelerinden biri olan Kumluca ve çevresi çok eski çağlardan beri gözde yerleşim yeri olmuştur. Dünyanın en önemli yürüyüş rotalarından biri olan Likya Yolu Kumluca güzergahından geçmektedir. Olympos, Rhodiapolis, Corydella, İdebessiois ve Gagae ören yerleri doğa güzellikleri ile iç içe Antik kentleri barındırmaktadır. İlk yerleşimden itibaren Likya, Fenike, Roma, Bizans, Selimler, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıkları tarafından yönetilmiş olup Cumhuriyet döneminden önce uzun yıllar Teke Sancağına bağlı olarak idare edilmiştir.
Kumluca otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Kumluca Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Kumluca Ulaşım

Akdeniz Bölgesinin turizm merkezlerinden biri olan Kumluca’ya karayolu ulaşımı çevre iller üzerinden gelen devlet yolları ile rahatça yapılabilmektedir. Kumluca, Antalya şehir merkezine 95 km, İzmir’e 495 km, İstanbul’a 780 km, Ankara’ya ise 620 km uzaklıktadır.
Kumluca, Antalya-Fethiye Karayolu üzerinde, Antalya ilinin batısında yer almaktadır. Antalya merkezinden Kumluca’ya gitmek için D400 devlet karayolunu kullanmak gerekmektedir. Bu karayolu Antalya-Kemer-Kumluca-Finike-Demre-Kaş güzergahını takip etmektedir. Kumluca Otogarından Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali ve diğer illere düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Kumluca’ya en yakın havalimanı 109 km mesafedeki Antalya Uluslararası Havalimanıdır. Havalimanından çıkışta tercihe göre vib araçlarla, otobüs firmaları, taksi ve servis araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kumluca’ya seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Kumluca otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Kumluca Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.

Kumluca Otogar

Kumluca şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, otobüs bileti fiyatları, Kumluca Otogarı peron numaraları, Kumluca Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Kumluca Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren Kumluca Meslek Yüksekokulu Kumluca ilçesinde kurulmuş yerleşkede eğitim ve öğretime devam etmektedir. Yüksekokul bünyesinde Yönetim ve Organizasyon, Muhasebe ve Vergi, Bitkisel ve Hayvansal üretim bölümleri bulunmaktadır. Kumluca Meslek Yüksekokulu için Kumluca'ya yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Kumluca otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Kumluca’ya Neden Gitmelisiniz?

Antalya’nın Kumluca ilçesine tatil ya da seyahat planlıyorsanız öncelikle sayfamızı inceleyip Kumluca’nın görülmesi gereken önemli yerleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kumluca’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Olympos Antik Kenti gelmektedir. İlçeye 28km mesafede bulunan ve MÖ 2.yy Likya döneminden başlayarak önemli bir liman kenti olan Olympos, Hellenistik ve Roma dönemine ait çok önemli eserler barındırmaktadır. Sahile açılan ve oldukça geniş bir alana yayılmış olan Antik kentte arkeoloji çalışmaları henüz tamamlanmamış olup, çıkarılan eserlerin bir bölümü Antalya Müzesinde sergilenmektedir. Olimpos antik Kentin sahile açılan bölümünü kapsayan Oliympos Çıralı plajı ise dünyadaki sayılı en güzel plajlardan biridir. Çıralı plajı aynı zamanda caretta caretta kaplumbağlarının yumurtlama alanı olduğu için bu sevimli canlıların üreme dönemlerde koruma altındadır. Adrasan koyu ise Kumluca’nın en güzel koylarından biridir. Tertemiz turkuaz rengi denize yaklaşık 2km’lik geniş bir kumsala sahiptir. Tekne turlarının popüler duraklarından biri olan Adrasan, aynı zamanda ünlü Likya yürüyüş yolu güzergahında olup, bakir tabiat güzelliği ile turistlerin akın ettiği bölgelerden biridir. Kumluca ilçe sınırlarında bulunan Mavikent mevkii Taşlık Burnunda yer alan Gelidonya Feneri, ülkemizin en yüksek deniz feneri olma ünvanına sahiptir. Çok güzel bir manzarası olan bölge ilçe turizmi açısından gözde mekanlar arasında yer almaktadır. Gelidonya Fenerine yakın konumda bulunan Suluada ise Antalya’ın Maldivleri olarak popüler olmuş turkuaz rengi denizi ve beyaz kumsalları ile bir doğa harikası plajdır. Tekne turlarının uğrak noktası olan plajda yüzmek için çok sayıda turist gelmektedir. Suluadanın uç kısmında yer alan Aşıklar Mağarası ise dalış tutkunlarının popüler mekanlarından biridir. Adrasan ve Olympos arasındaki bölgede yer alan Ceneviz Koyu, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarına da ev sahipliği yapmaktadır. Güzel bir sahile sahip olan Ceneviz Koyu adını 12.yy’da Cenevizlilerin ticaret kolonilerinin buraya sığınarak gemilerini korumalarından almıştır. O zamanlardan kalma olduğu düşünülen kalenin kalıntıları da koyda kısmen görülebilmektedir. Rhodiapolis antik Kenti ise, Rodoslular tarafından kurulduğu düşünülen bir tarih mirasıdır. Rhodiapolis Antik Kenti'nin günümüze ulaşabilen antik kalıntıları; agora, kilise, tiyatro, hamam, sebasteion, tapınaklar, su sarnıçları, nekropollerdir. Kumluca ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Kumluca Online Otobüs Bileti almaktır.
Kumluca’nin yöresel yemeklerine gelince deniz ürünleri ve taze balık çeşitleri özellikle Alabalık ve Kalamar kavurma Kumluca’ nin balık restoranlarında tadabileceğiniz lezzetlerdendir. Ayrıca Tahinli piyaz, Şiş Köftesi, Hibeş, Gözleme, Domates Civesi ve Kavuniçi dondurma Kumluca’nin spesiyallerindendir. Alışveriş önerilerine gelince tabi ki Finike portakalı, meyveli reçelleri ve turunç marmelatı çeşitlerini, ayrıca yörede hazırlanan ev eriştesinden satın almanızı tavsiye ederiz. Siz de sayfamızdan Kumluca Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.