Korkuteli Otobüs Firmaları

Korkuteli Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Güney Akdeniz Seyahat
Kamil Koç
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
Özkaymak Turizm
Pamukkale Turizm
Uludağ Turizm
Nilüfer Turizm
Isparta Petrol Turizm
Kontur Turizm
Süha Turizm
Efe Tur
Anadolu Ulaşım
Tokat Seyahat
Seç turizm
gülaras

 

 

ADIYAMAN GÜLARAS

 

Öz Gülaras Korkuteli Telefon Numarası:
Korkuteli / Antalya

Öz Gülaras Korkuteli Tel: 444 34 02

 

Adıyaman Gülaras Turizm Korkuteli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Korkuteli > Adana, Osmaniye, K.Maraş, Adıyaman


anadolu ulaşım

Anadolu Ulaşım
0850 333 35 64

Anadolu Ulaşım Korkuteli Telefon Numarası:
Korkuteli Otogarı Tel: 0850 333 35 64
Anadolu Ulaşım Korkuteli Otobüs Bileti Al >

Anadolu Ulaşım Korkuteli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Korkuteli > Uşak (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Anadolu Ulaşım Korkuteli Otobüs Firması sayfasındadır.)


güney akdeniz

 

 

GÜNEY AKDENİZ SEYAHAT

 

Güney Akdeniz Seyahat Korkuteli Telefon Numarası:
Korkuteli / Antalya

Güney Akdeniz Seyahat Korkuteli Tel: 0(850) 333 07 00

 

Güney Akdeniz Seyahat Antalya Şubeleri >


izmir turizm

 

 

 

İZMİR TURİZM

 

İzmir Turizm Korkuteli Telefon Numarası:
Korkuteli / Antalya

İzmir Turizm Korkuteli Tel: 444 01 35

 

İzmir Turizm Korkuteli otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Korkuteli > İzmir

Sponsorlu Bağlantılar

Alanya Otobüs Firmaları
Manavgat - Side Otobüs Firmaları
Serik - Belek Otobüs Fİrmaları
Kemer Otobüs Firmaları
Kumluca Otobüs Firmaları
Kaş - Kalkan Otobüs Firmaları
Gazipaşa Otobüs Firmaları
Korkuteli Otobüs Firmaları
Finike Otobüs Fİrmaları

kamil koç

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM
 

Kamil Koç Korkuteli Telefon Numarası:
Yeni Otogar Korkuteli/Antalya
Kamil Koç Korkuteli Tel: 0(242) 643 51 53

 

Kamil Koç Antalya Şubeleri >


metro turizm

METRO TURİZM

 

Metro Turizm Korkuteli Telefon Numarası:
Aşağıpazar Mah. Hükümet Cad. Kat: 1 No: 5/D
Korkuteli / Antalya
Metro Turizm Korkuteli Tel: 0(0242) 643 54 66

 

Metro Turizm Antalya Şubeleri >


pamukkale turizm

PAMUKKALE TURİZM
 

Pamukkale Turizm Korkuteli Telefon Numarası:
Yeni Otogar Korkuteli/Antalya
Pamukkale Turizm Korkuteli Tel: 0(242) 745 00 29

 

Pamukkale Turizm Antalya Şubeleri >


KORKUTELİ - DOĞRU ULAŞIM
 

Antalya > Korkuteli
Doğru Ulaşım Korkuteli Tel: 0(242) 331 11 29


 
İstanbul >Antalya Otobüs Firmaları
Ankara > Antalya Otobüs Firmaları
Korkuteli Otogarı Haritası
korkuteli

Korkuteli

Korkuteli Hakkında Bilgiler

Antalya il merkezine 70km mesafede bulunan Korkuteli ilçesi tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile bölgenin önemli turizm potansiyeline sahip ilçelerindendir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1020 metre olan Korkuteli İlçesinin doğu kesiminde Güllük Dağı Milli Parkı yer alır. Milli Park zengin doğal ve tarihsel değerleriyle önemli bir gezi ve tatil alanıdır. İlçenin Düzlerçamı ormanları bölgesinde alageyik ve turaç üretme istasyonları vardır. Ekonomisinin büyük bölümü tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden oluşan Korkuteli kültür mantarının en yoğun üretildiği yerlerden biridir. Ayrıca meyve üretimi ve arıcılıkta halkın geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Evliya Çelebi seyahatnamesinde belirttiğine göre; Pisityalılar zamanında kurulmuş ve ismi İsinda olarak belirtilmiştir. Bugün ilçenin kuzeybatı kısmında bulunan Korkuteli Barajının yer aldığı saha ile barajın alt kesiminde bulunan saha ilçenin ilk yerleşim yeridir. Bu sahanın bir kısmı 1970 yılında yapılan Korkuteli Barajının içinde kalmıştır. Bir kısmı da Alaaddin Mahallesi sınırları içerisindedir. Fisitya Devleti, Hitit İmparatorluğuna bağlı, içişlerinde serbest küçük bir devlet olarak varlığını sürdürmüştür. Yapılan araştırmaya göre İsinda adına basılan 22 çeşit para tespit edilmiştir. Makedonyalılar, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıkları tarafından yönetilmiş olan bölge, 1915 yılında Antalya’ya bağlı bir ilçe idaresi halini almıştır. Korkuteli otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Korkuteli Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.
Korkuteli gezilecek yerler

Korkuteli Ulaşım

Korkuteli doğuda Antalya merkez ilçe, güneydoğuda Kumluca, güneyde Elmalı ilçeleri, güneybatıda Muğla, batı ve kuzeyde de Burdur illeriyle çevrilidir. Antalya 66 km uzaklıktadır. Korkuteli Antalya, Bucak, Tefenni, Fethiye ve Elmalı yollarının kesiştiği bir bölgede yer alır. Bu yüzden çevre il ve ilçelere ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Fethiye 134 km, Bucak ise 63 km uzaklıktadır. İlçe E87 ve D635 karayollarının kesiştiği noktada yer alır. Korkuteli’ne seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Korkuteli otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Korkuteli Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Antalya Uluslararası Havalimanı ile Korkuteli arası mesafe yaklaşık 75km’dir. Havalimanından ulaşım için özel vib araçlar, servis araçları, taksiler ve otobüs şirketleri hizmet vermektedir.

Korkuteli Otogar

Korkuteli şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, otobüs bileti fiyatları, Korkuteli Otogarı peron numaraları, Korkuteli Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Korkuteli Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren Korkuteli Meslek Yüksekokulunda yer alan bölümler, Bahçe Tarımı, Mantarcılık, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve Pazarlama programlarıdır. Yüksekokul 2001 yılından bu yana eğitim ve öğrenime Korkuteli ilçesindeki binasında devam etmektedir. Korkuteli Meslek Yüksekokulu için Korkuteli'ne yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Korkuteli otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Korkuteli’ne Neden Gitmelisiniz?

Antalya’nın kültür miraslarının yanında tabiat güzelliklerinin de popüler olduğu Korkuteli ilçesine tatil veya gezi planı yapıyorsanız öncelikle sayfamızı ziyaret etmeli ve bu güzel ilçenin gezilmesi gereken yerleri ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Korkuteli’nde ilk olarak önereceğimiz yer Güllük Dağında kurulmuş Termessos Milli Parkıdır. Antik kentlerden biri olan ve Hadrian kapısı, tiyatrosu, su kemerleri, agorası ile günümüze kadar ulaşmış olan Termessos il merkezine 30km uzaklıktadır. Ayrıca milli park alanında dondurulmuş hayvan ve bitki türlerinin sergilendiği müze gezilebilmektedir. Korkuteli ilçe merkezinde Selçuklu mimarisinin seçkin örneklerinden biri olan Sultan Alaaddin Camii gezilebilmektedir. Bölgede görebileceğiniz bir diğer ören yeri ise Ariassos Antik Kentidir. Torosların eteklerinde kurulmuş olan kentin tarih belgelerindeki adı Pisidya olarak geçmektedir. Karain Mağarası ise dünyaca ün yapmış bir mağaramızdır. Ülkemizin en büyük mağaralarından biri olan Karain’in içerisinde çok sayıda tarihi kalıntı bulunmaktadır. Korkuteli baraj gölü piknik severlerin balıkçıların ve kampçıların gözde yerlerindendir. Baraj gölü çevresinde dinlenme yerleri ve balık restoranları bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları mesire yeri özelliği ile çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Korkuteli ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Korkuteli Online Otobüs Bileti almaktır.
Korkuteli ilçesinin yöresel lezzetlerine gelince Antalya mutfağının çeşitliliğini burada görmemiz mümkün olmaktadır. Kölle, Arap Aşı, Darhane Çorbası, Dometes Civesi, Keşkek, Hibeş, Höşmerim, Zerde  gibi yöresel lezzetler sunulmaktadır. Korkuteli’nin meşhur yanık dondurmasını da mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Alışveriş yapacak iseniz geleneksel el sanatlarının örneklerinden olan dokuma ürünler, ağaç işlemesi ürünler, taş işlemeciliği gibi sanatsal objelerden ve hediyeliklerden satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Korkuteli Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.