Finike Otobüs Firmaları

Finike Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Güney Akdeniz Seyahat
Kamil Koç
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
Özkaymak Turizm
Pamukkale Turizm
Uludağ Turizm
Nilüfer Turizm
Isparta Petrol Turizm
Kontur Turizm
Süha Turizm
Efe Tur
Anadolu Ulaşım
Tokat Seyahat
Seç turizm
has turizm

 

HAS TURİZM
0850 755 04 27

Has Turizm Finike Telefon Numarası:
Has Turizm Finike Otogarı Tel: 0242 855 64 4

Has Turizm Finike Otobüs Bileti Al >>

 

Has Turizm Finike otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Finike > Hatay (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Has Turizm Alanya Otobüs Bileti sayfasındadır.)


istanbul kalesi


İstanbul Kalesi Seyahat
0212 658 07 35

İstanbul Kalesi Finike Telefon Numarası:
Finike Otogarı Tel: 0242 855 46 15
İstanbul Kalesi Seyahat Finike Otobüs Bileti Al >

İstanbul Kalesi Seyahat Finike otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Finike > Antalya (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları İstanbul Kalesi Seyahat Finike Otobüs Firması sayfasındadır.)


kamil koç

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM
 

Kamil Koç Finike Telefon Numarası:
Kamil Koç Finike Belediye Otogarı No:74
Kamil Koç Finike Otogarı Tel: 0242 855 30 75

 

Kamil Koç Antalya Şubeleri >


mardin dilmenlerMARDİN DİLMENLER

Mardin Dilmenler Finike Telefon Numarası:
Mardin Dilenler Finike Otogarı Tel: 444 47 47

 

Mardin Dilmenler Seyahat Finike otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Finike > Alanya, Mersin, Nusaybin- Cizre- Mardin


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Metro Turizm Finike Telefon Numarası:

Metro Turizm Finike Otogarı: 0242 855 15 66

Metro Turizm Finike Otobüs Bileti Al >> 

 

Metro Turizm Finike otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Finike > Samsun (Tüm güzergah bilgileri ve telefon numaraları Metro Turizm Finike Otobüs Firması sayfasındadır.)


Sponsorlu Bağlantılar

Alanya Otobüs Firmaları
Manavgat - Side Otobüs Firmaları
Serik - Belek Otobüs Fİrmaları
Kemer Otobüs Firmaları
Kumluca Otobüs Firmaları
Kaş - Kalkan Otobüs Firmaları
Gazipaşa Otobüs Firmaları
Korkuteli Otobüs Firmaları
Finike Otobüs Fİrmaları

pamukkale turizm

PAMUKKALE TURİZM
 

Pamukkale Turizm Finike Telefon Numarası:
Otogar İçi No:68 / FİNİKE
Pamukkale Turizm Finike Otogarı Tel: 0(242) 745 00 45

 

Pamukkale Turizm Antalya Şubeleri >


göltur

 

 

GÖLTUR - GÖLHİSAR TURİZM

 

Göltur Finike Telefon Numarası:
Finike: 0 242 855 29 99

 

Gölhisar Turizm Finike otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Finike > Acıpayam, Büyükalan, Çavdır, DENİZLİ, Elmalı, Gölhisar, Kumavşarı Kvş, Kumluca, Küçükalan, Serinhisar, Söğüt(Brd), Tavas Yolayrımı, Turunçova


ANTALYA FİNİKE TUR 
 

Antalya>Finike>Kaş>Fethiye
Tel: 0(242) 331 10 84

 
İstanbul >Antalya Otobüs Firmaları
Ankara > Antalya Otobüs Firmaları
Finike Otogarı Haritası
finike

Finike

Finike Hakkında Bilgiler

Finike ilçesi konum olarak Akdeniz Bölgesinde Antalya’nın batısında günümüzde "Teke Yarımadası" eski çağda ise Likya olarak adlandırılan bölgede yer almaktadır. Akdeniz’in kıyısında kurulmuş olan Finike uzunluğu 30 km'yi geçen şahane kumsalı, irili ufaklı koyları ile çok temiz bir denize sahiptir. Finike’ye 7km uzaklıkta bulunan Çağıllı ve 3km uzaklıkta bulunan Gökliman, Finike'nin mavi bayraklı plajlarıdır. Finike’nin ilk yerleşimi MÖ.5.yy’a kadar uzanmaktadır. Fenikeliler tarafından ilk kurulduğu dönemde bulunduğu yerin adı Phoinikos olarak geçmektedir. Antik çağlarda Finike’nin önemli bir liman kenti olduğu anlaşılmaktadır. Daha sonra Likyalılar bu bölgeye yerleşmiş ve onları Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar takip etmiştir. 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya gelen Selçuklu Türkleri bölgeyi hakimiyeti altına alarak 1300lerin başlarına kadar sürdürmüştür. Onlardan da çeşitli Türk Beyliklerine geçmiş 1426 senesinde de Osmanlı Devletinin sınırlarına katılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra Antalya iline bağlı olarak devam etmiştir. Ekonomik faaliyetlerine gelince tarım faaliyetlerinin ağırlıkta olduğu ilçede dünyaca ünlü Finike portakalı yetiştirilmektedir. Yurtdışına önemli oranlarda ihraç edilmektedir. Tarımdan sonraki en önemli ekonomik faaliyet ise turizmdir.
Finike otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Finike Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Finike Ulaşım

Akdeniz Bölgesinin turizm merkezlerinden biri olan Finike’ye D400 Karayolu ile Antalya ve Finike, Kaş, Demre üzerinden, D635 Karayolu ile de Korkuteli, Elmalı üzerinden gidilebilir. Finike Demre’ye 30 km, Elmalıya 60 km, Kumluca’ya 18 km, Antalya’ya 108 km, Kekova’ya 79 km uzaklıktadır. Havayolu ulaşımı tercih edenler için Finike’ye en yakın havalimanı 128km mesafedeki Antalya Uluslararası Havalimanıdır. Havalimanından çıkışta tercihe göre vib araçlarla, otobüs firmaları, taksi ve servis araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Finike’ye seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Finike otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Finike Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.

Finike Otogar

Finike şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, otobüs bileti fiyatları, Finike Otogarı peron numaraları, Finike Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Finike Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Finike Meslek Yüksekokulu 2008 yılında kurulmuş olup, bünyesindeki Deniz ve Liman İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Dış Ticaret, Bahçe Tarımı ve Meyve ve Sebze İşleme programlarında eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Yüksekokul yerleşke alanı içerisinde; 72 kişi kapasiteli 4 adet derslik, 69 kişi kapasiteli 2 adet derslik, 40 kişi kapasiteli 3 adet derslik, 50 kişi kapasiteli 1 adet derslik, 90 kişi kapasiteli 1 adet derslik, 1 amfi salonu ve 268 kişi kapasiteli bir adet de konferans salonuna sahiptir. Bununla birlikte Yüksekokulun bilgisayar laboratuarı, uygulama sera alanı, kütüphane, kantin ve yemekhane olanakları bulunmaktadır. Yüksekokul yerleşkesinde öğrencilerin kullanımına yönelik basketbol ve voleybol sahası ile çim futbol sahası ve jimnastik aletlerinin yer aldığı bir adet spor kompleksi mevcuttur. Finike Meslek Yüksekokulu için Finike'ye yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Finike otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Finike’ye Neden Gitmelisiniz?

Antalya’nın Finike ilçesine tatil ya da gezi seyahati planlıyorsanız öncelikle sayfamızı inceleyip Finike’nin görülmesi gereken önemli yerleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Arykanda ve Limyra Antik Kentleri, Suluin Mağarası, Marina, Koylar, Limyra’da bulunan Antik tiyatro ve Kaya Mezarları, Kültür Evi, Türk Hamamı, Phonikos Antik Kenti, Arneia Antik Kenti, Gökliman İle Andreadorya Koyları Arasındaki Yarımada, Treşe Antik Yerleşim Alanı, Kırkgöz Köprüsü, Gözetleme Yapısı, Asarönü Şapeli. Finike gezilecek, görülecek yerler arasında öne çıkanlar olarak sayılabilir. Andrea Doria Koyu, Demre yolu üzerinde bulunan mavi ve yeşilin bir arada olduğu muazzam doğa güzelliğine sahip bir koydur. Caretta caretta kaplumbağalarının yaşam alanı olan koy koruma altına alınmıştır. Rhodiapolis Antik Kenti, Rodoslular tarafından kurulmuştur. Likya birliğine bağlı olan kentten geriye tapınak ve kilise kalıntıları, su sarnıçları, hamam, agora ve tiyatro gibi eserler kalmıştır. Finike’ye 1km mesafede bulunan Suluin Mağarası kıtanın en derin mağarası olma özelliğine sahiptir. Yaklaşık 83mt’ye ulaşan derinliği ile içerisinde tabiat harikası travertenler, sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Kırkgöz Kemeri Limyra ve Rhodiapolis antik kentlerini birbirine bağlayan bir köprüdür. Gökbük Kanyonu Antalya’nın doğa sporları için elverişli kanyonlarındandır. İl merkezine 15km uzaklıktaki kanyon yamaç paraşütü, kano ve balıkçılık gibi aktivitelere olanak sağlamaktadır. Finike ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Finike Online Otobüs Bileti almaktır.
Finike, Antalya ilinin portakalları ile ünlü bir ilçesidir. Finike tarihle, doğa ve denizin birleştiği bir turizm beldesidir. Finike portakalı nostalji değil bir markadır. Finike havası, suyu, toprağı ile narenciye cenneti, özellikle Washington portakalı için yaratılmış bir cennet, Türkiye genelinde yetişen Washington portakalının sekizde biri ilçede yetişmektedir. Finike’nin yöresel yemeklerine gelince deniz ürünleri ve taze balık çeşitleri özellikle Mercan balığı ve Beyaz Lagos Finike’nin balık restoranlarında tadabileceğiniz lezzetlerdendir. Ayrıca Çökelekli biber dolması, portakal sosunda zencefilli fava, Finike usulü muz tatlısı Finike’nin spesiyallerindendir. Alışveriş önerilerine gelince tabi ki Finike portakalı, meyve reçelleri ve marmelet çeşitleri, ayrıca yörede hazırlanan ev eriştesinden satın almanızı tavsiye ederiz. Siz de sayfamızdan Finike Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.