Şarköy, Mürefte, Hoşköy Otobüs Firmaları

Şarköy Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Çanakkale Truva Turizm
İstanbul Seyahat
Kale Seyahat
Pamukkale Turizm
Metro Turizm
Şarköy Seyahat

şarköy seyahat

 

ŞARKÖY SEYAHAT

 

Şarköy Seyahat Şarköy Telefon Numaraları:
Şarköy Merkez: 0282 518 14 40
Şarköy Sahil: 0282 519 07 41
Eriklice: 0282 522 49 02
Mürefte: 0282 528 73 76
Hoşköy: 0282 538 60 24

 

Şarköy Seyahat Tekirdağ Şubeleri >


istanbul seyahat

 

 

İSTANBUL SEYAHAT

0 850 222 59 59


İstanbul Seyahat Şarköy Telefon Numaraları:
Hoşköy Otogar: 0282 538 71 80
Mürefte Otogar: 0282 528 97 34
Şarköy Otogar: 0282 519 05 19

 

İstanbul Seyahat Tekirdağ Şubeleri >


Sponsorlu Bağlantılar

Çorlu Otobüs Firmaları
Çerkezköy Otobüs Firmaları
Şarköy Mürefte Otobüs Firmaları

metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Metro Turizm Şarköy Telefon Numaraları:
Metro Turizm Şarköy Otogarı Tel: 0850 222 34 55

 

Metro Turizm Tekirdağ Şubeleri >


kale birlik seyahat

 

 

SARAY KALEBİRLİK KOOP

 

Saray Kalebirlik Koop Şarköy Telefon Numaraları:
Şarköy: 0 282 519 32 26

 

Saray Kalebirlik Koop Şarköy otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;
Şarköy >
Vize, ŞarköyKeşan, Saray, Uzunköprü


 
İstanbul > Tekirdağ Otobüs Firmaları
Ankara > Tekirdağ Otobüs Firmaları
Şarköy Otogarı Haritası
şarköy

Şarköy

Şarköy Hakkında Bilgiler

Şarköy Tekirdağ ilimizin turistik bir ilçesidir. Tekirdağ'ın güneybatı bölümünde Marmara Denizi kıyısında kurulmuştur. İlçenin güneyi ve doğusunda Marmara Denizi, kuzeyinde Tekirdağ İl merkezi ve Malkara İlçesi, batısında ise Çanakkale İli Gelibolu İlçesi yer alır. Tarihi geçmişine değinmek gerekirse Şarköy ve çevresinde yapılan kazılarda MÖ.6000’lere uzanan bir geçmişe ulaşılmıştır. Bölge, Traklar Yunanlar Hunlar, Avarlar, Peçenekler, Bulgarlar, Latinler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi devletlerce yönetilmiştir. Osmanlı döneminde Şehirköy olan adı, Anadolu'dan yöreye göç eden Yörük Türklerin ağzında, şehirden Şar'a dönüşmüş ve Şarköy olmuştur. Turizm alanında bölgenin önemli bir merkezi olan Şarköy'de Mürefte, Hoşköy, Uçmakdere, Kalamış, Eriklice'de rağbet gören turizm noktalarıdır. Şarköy-Tekirdağ kıyı şeridinden devam ederseniz saydığımız yerlere uğrayarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Mürefte plajında yüzebilir, Hoşköy’de doğa yürüyüşüne katılabilir, eski Rum köylerinden biri olan Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapabilir, Marmara, Avşa adalarını ve Kapıdağ yarımadasını kadraja alan eşsiz güzellikte manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Şarköy otobüs şirketleri Hoşköy’e kadar devam etmektedir.
Şarköy tarımda bağcılık, zeytincilik, ve hayvancılıkla uğraşır. Sanayinin gelişmediği ilçede su ürünlerinde kefal, çinakop, levrek, mezgit, kalkan, istavrit, lüfer, uskumru, palamut vb. balık ürünleri ile karides ve kum midyesi avcılığı yapılmaktadır. Şarköy otobüs şirketleri bilgileri ve Şarköy otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Şarköy Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Şarköy Ulaşım

Tekirdağ’ın denize kıyısı olan turistik ilçesi Şarköy’e ulaşım karayolundan oldukça rahat sağlanabilmektedir. İpsala Sınır Kapısı ile İstanbul Silivri'yi birbirine bağlayan D110 Karayolu ile Tekirdağ üstünden Şarköy'e ulaşım Malkara'ya varmadan Karıştıran Bölgesinden D555 Karayoluna girilerek olur. Şarköy'e ulaşımın alternatif bir yolu da Şarköy'ü Gelibolu ve Keşan'a E-87 Avrupa otoyoluna bağlayan D120 karayoludur. Şarköy'e Tekirdağ 83 km, Malkara 45 km, Gelibolu 54 km, Çanakkale 104 km, Edirne 179 km uzaklıktadır. Şarköy-İstanbul arası 230 km olup otobüs yolculuğu 3 saat 10 dakika sürmektedir. Şarköy-Ankara arası 678 km olup otobüs yolculuğu 7 saat 20 dakika sürmektedir. Şarköy’e seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Şarköy otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Şarköy Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu tercih edenler için Tekirdağ Çorlu Havalimanı Şarköy ilçesine 143km uzaklıktadır. Çorlu Havalimanı iç hatlarda uçak seferleri ile hizmet vermekte olup, otobüs ve minibüslerle, vib araçlarla ve taksilerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Şarköy Otogar

Şarköy'de hizmet veren Tekirdağ ve Şarköy merkezli otobüs firmaları Şarköy Seyahat ve İstanbul Seyahat ve diğer otobüs firmaları Şarköy Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir.
Şarköy Şehirlerarası Otobüs Terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Şarköy otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, hareket saatleri, Şarköy otobüs bileti fiyatları, Şarköy Otogarı peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, Şarköy otobüs sefer saatleri, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere bu sayfadaki modül, yazı ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Şarköy Yüksekokulu

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ne bağlı Şarköy Meslek Yüksek Okulu Şarköy İlçesinde eğitim vermektedir. Yüksekokul yerleşkesinde bulunan bölümler Gıda İşleme Bölümü, Muhasebe ve Vergi Bölümü, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümleridir. Şarköy Meslek Yüksekokulu için Şarköy'e yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Şarköy otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Şarköy’e Neden Gitmelisiniz?

Tekirdağ Şarköy İlçesine gezi veya tatil planı yapıyorsanız öncelikle sayfalarımızı inceleyip Şarköy ilçesinin gezilip görülmesi gereken yerleri hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz. Şarköy’ün mavi bayraklı plajları her yaz sezonunda konforlu konaklama tesisleri ve otelleri eğlence yerleri ile çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Tarihe meraklı olanlar için kentin geçmişini inceleyebileceğiniz eserlerin sergilendiği Şarköy Kent Müzesi, masmavi denizi uzun sahili ile Mürefte Kasabası, Hora Deniz Feneri’ni görebileceğiniz Hoşköy Kasabası, doğal güzelliği ile büyüleyici Uçmakdere yamaç paraşütü ve trekking parkuru ile öne çıkmaktadır, Şirin köyü, mitolojide Tanrı Zeus’un oğlu Herakles’den aldığı “Heraklesia” adıyla günümüze Eriklice olarak gelen tarihi yapı ve kiliseleri ile ünlü Eriklice köyü, Şarköyü kuşbakışı seyredebileceğiniz ve köylü pazarından alışveriş yapabileceğiniz İğdebağları köyü, Şarköy Çarşısı ve Pazarı, Şarköy Surf Okulu, Şarköy Bağbozumu Şenliklerine katılabilirsiniz, Şarköy'den düzenlenen tekne turları ile Avşa ve Marmara Adalarını gezebilirsiniz. Dilerseniz Çanakkale'nin Gelibolu İlçesine günübirlik turlara katılarak ziyaret edebilirsiniz. Bu seyahat esnasında yol üzerinde bulunan Bolayır'da ünlü vatan şairi Namık Kemal'in mezarını da ziyaret edebilirsiniz. Şarköy ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Şarköy Online Otobüs Bileti almaktır.
Şarköy’de bol bol taze balık ve deniz ürünleri ile hazırlanmış yemeklerden yiyebilir. Yörede yetiştirilen zeytinlerden üretilen zeytinyağları ile hazırlanan sebze yemeklerinden salatalardan ve mezelerden tadabilirsiniz. Uğmaç çorbası, Tekirdağ köftesi, Satır et, Tavuklu sini mantısı, patlıcan ekşilisi, kayık yemeği, peynir helvası, Hayrabolu tatlısı Şarköy ilçesinin yöresel yemekleri arasında sayılabilir. Alışveriş önerileri için ise bağlarında yetiştirilen lezzetli üzümlerinden, bu üzümlerden üretilen sirke ve şarap çeşitlerinden, zeytinyağlarından satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Şarköy Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.