Bursa Amasya Otobüs Bileti

Bursa Amasya Otobüs Bileti Ara

Bursa Amasya Sefer Bilgileri

En Uygun Otobüs Bileti 800,00 TL
En Yüksek Otobüs Bileti 900,00 TL
Yolculuk Süresi 11 Saat 20 Dakika
Güzergah Uzunluğu 713 km
En Ucuz Otobüs Firması Lüks Bayburt Seyahat
Popüler Otobüs Firması Lüks Erova Seyahat
Mola Durakları 4 Adet
Seyahat Edilen Karayolu E80/D200
 

Bursa Amasya Otobüs Bileti Ne Kadar?

Bursa Amasya arası otobüs bileti fiyatları yaklaşık olarak 800 TL ile 900 TL arasında değişmektedir. Güncel Bursa - Amasya otobüs bileti fiyatlarını görmek için yukarıda yer alan "Otobüs Bileti Arama" modülünü kullanabilirsiniz. En uygun fiyatlı Bursa Amasya otobüs biletini online satın alabilirsiniz.

Bursa Amasya Popüler Otobüs Biletleri

Bursa - Amasya Otobüs Seferi Hakkında

Bursa Amasya otobüs bileti alırken bilmeniz gerekenler; Bursa Amasya arasında günde 10 sefer gerçekleştirilmektedir. Tüm seçkin otobüs firmaları bu güzergahta otobüs bileti düzenlemektedir. Bursa Amasya otobüs yolculuğu ortalama 11 saat 20 dakika sürmektedir. Sefer güzergahı sırası ile; Bursa Otogarı, İnegöl Otogarı, Eskişehir Otogarı, Ankara Otogarı, Kırıkkale Otogarı, Çorum Otogarı ve Amasya Otogarıdır. Bursa ilinde görülen iklim özellikleri genelde Marmara iklimine benzese de Uludağ’ından gelen soğuk hava, sert kara ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Yaz aylarının sıcak geçmesi ise yeşil Bursa isminin nereden geldiğini anlatmaktadır. Amasya'da ise yazlar fazla kurak ve aşırı yağışlı değildir. Kışları ise ılıman olup, kara iklimi kadar soğuk değildir. Bu nedenle seyahatiniz hangi döneme denk geliyor ise Bursa’dan Amasya’ya iklim koşullarına uygun kıyafet seçimi ile seyahat etmeniz önemlidir.

Bursa Amasya güzergahında 12 ay sefer yoğunluğu yaşanmaktadır. Bursa’dan Amasya’ya gerçekleştirilen otobüs seferlerinde üniversite açılma ve kapanma zamanları ekstra bir yoğunluk yaratmaktadır. I. Beyazıt Camisi ve Külliyesi, Amasya Kalesi, Boraboy Gölü Tabiat Parkı, Amasya Arkeoloji Müzesi, Sabuncuoglu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Kral Kaya Mezarları, Hazeranlar Konağı... Amasya'da gezilip görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Yine hafta sonları ile yaz sezonunda bu güzergahta sefer yoğunluğu artmaktadır. Bursa Amasya otobüs bileti satışı yapan otobüs firmaları zaman zaman bu güzergahta kampanyalar yapmakta ve indirimli otobüs bileti satışı gerçekleştirmektedir. Yukarıda yer alan otobüs bileti arama kutusunu kullanarak Bursa Amasya seferlerini inceleyebilir, en uygun bilet fiyatları ile online rezervasyon ve satın alma işlemi yapabilirsiniz.

 
 

Bursa Seyahat Yazıları

Amasya Seyahat Yazıları

Sponsorlu Bağlantılar

Bursa Amasya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Bursa Kalkışlı Otobüs Seferleri

Amasya Varışlı Otobüs Seferleri

 

Bursa Amasya Otobüs Firmaları Otogar Yazıhaneleri

Bu sayfada Bursa Amasya arasında şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının listesi ve bu firmaların Bursa Otogarı ve Amasya Otogarı yazıhanelerinin telefon numaraları yer almaktadır. Bursa Amasya otobüs bileti bulmak için bu otobüs firmaları otogar yazıhanelerini telefon ile arayabilir otobüs bileti rezervasyonu yapabilirsiniz. Dilerseniz otogara gidip Bursa Amasya otobüs firmaları yazıhanelerinden otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bursa Amasya Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Yukarıda yer alan otobüs bileti arama motorunu kullanarak online otobüs bileti bulabilirsiniz. Bu modül ile Bursa Amasya arasında yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarını listeleyebilirsiniz. Gelen sayfada otobüs hareket saatlerini, Bursa Amasya otobüs bileti fiyatlarını, otobüs firmalarını görebilir, karşılaştırabilirsiniz. Bu arama kolayca Bursa Amasya Bursa güzergahında ucuz otobüs bileti bulmanızı sağlayacaktır. Açılan sayfadan otobüs bileti bulup, size en uygun saate Bursa Amasya otobüs biletini güvenle online satın alabilirisiniz.

Bursa Faydalı Linkler

Amasya Faydalı Linkler