Ankara İstanbul Otobüs Bileti

Ankara İstanbul Otobüs Bileti Ara

Ankara İstanbul Otobüs Bileti Ne Kadar?

Ankara İstanbul arası otobüs bileti fiyatları yaklaşık olarak 200 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Güncel Ankara - İstanbul otobüs bileti fiyatlarını görmek için yukarıda yer alan "Otobüs Bileti Arama" modülünü kullanabilirsiniz. En uygun fiyatlı Ankara İstanbul otobüs biletini online satın alabilirsiniz.

Ankara İstanbul Sefer Bilgileri

En Uygun Otobüs Bileti 200,00 TL
En Yüksek Otobüs Bileti 350,00 TL
Yolculuk Süresi 5 Saat 30 Dakika
Güzergah Uzunluğu 442 km (Aşti-İstanbul Harem Otogarı)
467 km (Aşti-İstanbul Esenler Otogarı)
En Ucuz Otobüs Firması Malatya Kayısı Kent Turizm
Popüler Otobüs Firması Kamil Koç
Mola Durakları 1 Adet
Seyahat Edilen Karayolu O-4 - D100 üzerinden
 

Ankara İstanbul Popüler Otobüs Biletleri

Ankara - İstanbul Otobüs Seferi Hakkında

Ankara İstanbul otobüs bileti alırken bilmeniz gerekenler; Ankara İstanbul arasında günde 550 sefer gerçekleştirilmektedir. Tüm seçkin otobüs firmaları Ankara -İstanbul güzergahında otobüs bileti düzenlemektedir. Ankara İstanbul otobüs yolculuğu ortalama 6 saat 15 dakika sürmektedir. Sefer güzergahı sırası ile; Ankara AŞTİ Otogarı, Ankara (Söğütözü) Cep Terminali, Ataşehir Otobüs Kalkış-Varış Noktası, Alibeyköy Otogarı ve İstanbul Esenler Otogarıdır. Ankara soğuk havası ve kışın kar yağışları ile ünlü şehrimizdir. İç Anadolu Bölgesinin klasik iklimi, yani yazları ılık, kışları ise soğuk ve kar yağışlı geçer. İstanbul ise Marmara bölgesinin ve Türkiye’nin metropol şehri olarak, yaz kış yağış oranı oldukça fazla, yaz ayları sıcak, kışları ise yağmur, kuru soğuk ve kar yağışlı olarak geçirmektedir. Bu nedenle seyahatiniz hangi döneme denk geliyor ise Ankara’dan İstanbul’a iklim koşullarına uygun kıyafet seçimi ile seyahat etmeniz önemlidir.

Ankara İstanbul güzergahında 12 ay yoğunluk yaşanmaktadır. Türkiye’nin en popüler güzergahı olması yanı sıra Ankara -İstanbul güzergahı otobüs firmalarının en çok sefer düzenlediği ve bilet fiyatlarının da çok çeşitli olduğu bir güzergahtır. Bu iki şehirde üniversite şehri olduğu için, üniversite açılma ve kapanma zamanlar ekstra bir yoğunluk yaşanmaktadır. Yaz aylarında Ankara’dan İstanbul’a gidişler çoğalmaktadır. Hafta sonları ve resmi tatillerde bu güzergahta yoğunluk artmaktadır. Ankara İstanbul otobüs bileti satışı yapan otobüs firmaları zaman zaman bu güzergahta kampanyalar düzenlemekte ve indirimli otobüs bileti satışı gerçekleştirmektedir. Yukarıda yer alan otobüs bileti arama kutusunu kullanarak Ankara İstanbul seferlerini inceleyebilir, uygun bilet fiyatları ile online rezervasyon yapabilirsiniz.

 
 

Ankara Seyahat Yazıları

İstanbul Seyahat Yazıları

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara İstanbul Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ankara Kalkışlı Otobüs Seferleri

İstanbul Varışlı Otobüs Seferleri

 

Ankara İstanbul Otobüs Firmaları Otogar Yazıhaneleri

Bu sayfada Ankara İstanbul arasında şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının listesi ve bu firmaların Ankara Aşti Otogarı ve İstanbul Otogarı yazıhanelerinin telefon numaraları yer almaktadır. Ankara İstanbul otobüs bileti bulmak için bu otobüs firmaları otogar yazıhanelerini telefon ile arayabilir otobüs bileti rezervasyonu yapabilirsiniz. Dilerseniz otogara gidip Ankara İstanbul otobüs firmaları yazıhanelerinden otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Ankara İstanbul Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Yukarıda yer alan otobüs bileti arama motorunu kullanarak online otobüs bileti bulabilirsiniz. Bu modül ile Ankara İstanbul arasında yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarını listeleyebilirsiniz. Gelen sayfada otobüs hareket saatlerini, Ankara İstanbul otobüs bileti fiyatlarını, otobüs firmalarını görebilir, karşılaştırabilirsiniz. Bu arama kolayca Ankara İstanbul Ankara güzergahında ucuz otobüs bileti bulmanızı sağlayacaktır. Açılan sayfadan otobüs bileti bulup, size en uygun saate Ankara İstanbul otobüs biletini güvenle online satın alabilirisiniz.

Ankara Faydalı Linkler

İstanbul Faydalı Linkler